Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów ciemności na ulicach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów ciemności na ulicach
09-06-2016 13:40   Janusz Ludwiczak
Godz. 3:30, ulica Kanałowa, Małeckiego. To przesada, że tak szybko wyłączane jest uliczne oświetlenie. Oszczędność, ale nie kosztem bezpieczeństwa – alarmuje nasza Czytelniczka.

Znów idąc po godz. 3 ulicami można użyć cytatu "Ciemność, widzę ciemność. Ciemność widzę" z filmu "Seksmisja". Na ulicach: Matejki, Kasprzaka, Głogowskiej, ale także na Kanałowej czy Małeckiego panują egipskie ciemności.

Przesyłam zdjęcia z ulicy Kanałowej i Małeckiego. Tak jest codziennie o godz. 3:30. Moim skromnym zdaniem lekka przesada ze strony miasta ze tak szybko wyłączają oświetlenie uliczne. Oszczędność, ale nie kosztem bezpieczeństwa – pisze do nas p. Anna Wiśniewska na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Przypomnijmy, że w 2012 roku m.in. decyzją ówczesnego prezydenta Ryszarda Grobelnego miasto chciało zaoszczędzić 500 tysięcy złotych na ulicznym oświetleniu. Na wniosek ZDM od końca sierpnia 2012 4. latarnie były włączane dopiero po godz. 21 i wyłączane godzinę przed wschodem słońca. Sytuacja ta spowodowała, że wieczorem na ulicach zapanowały ciemności.

Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia dotyczącego oświetlenia w podanym rejonie. Oświetlenie sterowane jest zegarem astronomicznym i załącza się i wyłącza zgodnie z tabelą zmierzchów i świtów. Obecnie powinno załączyć się ok. 21:40 i wyłączyć ok. godz. 03:30. Sprawdzimy poprawność działania zegarów – wyjaśnia Elżbieta Darol-Matuszewska, rzecznik Eneos.


Fot: Janusz Ludwiczak (1,8,9)
Fot: Anna Wisniewska
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautkę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Latarnie nie świeciły się w nocy, ale za to oświetlały ulice w ciągu dnia

ZOBACZ TAKŻE: Egipskie ciemności na ulicach. Na Kasprzaka skradziono auto

ZOBACZ TAKŻE: Ulice pogrążone w ciemnościach. Miasto chce zaoszczędzić 500 tys. zł więc gasi latarnie

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

10-06-2016 10:02:25
jkn
Ciągle to samo. Ciekawe ,że nikt nie oszczędza na wiecznych remontach które to przekroczyły zaplanowane środki o wiele procent i nie wiadomo jaka kwotą się ostatecznie zamkną. Słabych mamy naszych gospodarzy miasta.
09-06-2016 13:53:50
eka z małeki
nooo cooooo? jest program 500+ czy nie ? !!!!!!!!!!!!!.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: