Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pracownicy szpitala św. Rodziny w obronie byłego dyrektora - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pracownicy szpitala św. Rodziny w obronie byłego dyrektora
09-06-2016 13:14   Janusz Ludwiczak
Na płocie szpitala Św. Rodzinny przy ul. Jarochowskiego pojawił się baner z napisem "Stoimy murem za dyrektorem Jackiem Profaską". W ten sposób część lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego solidaryzuje się ze zwolnionym nagle dyrektorem Szpitala Dziecięcego. Tymczasem gabinet marszałka złożył do prokuratury doniesienie w sprawie nieprawidłowości i narażenia placówek na straty w wysokości blisko 2 milionów złotych.

Prof. Jacek Profaska 23 maja został nagle odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala Dziecięcego. Powodami decyzji były: strata w wysokości 1,8 mln zł po czterech pierwszych miesiącach 2016 roku, brak zaangażowania w budowę nowego szpitala dziecięcego oraz brak przekształceń w szpitalu św. Rodziny przy ulicy Jarochowskiego.

Chodzi również o nowy budynek placówki, który jest wynajmowany od prywatnego podmiotu, a nie jest własnością własną instytucji. Były już dyrektor odpiera wszystkie zarzuty, zaznaczając, że nie da się jednocześnie budować nowego szpitala i kierować dwoma placówkami jednocześnie. Jak zaznaczył prof. Jacek Profaska wszystkie koszty były znane marszałkowi. Jak przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Leszek Wojtasiak, członek zarządu województwa koszty wynajmu pomieszczeń są wyższe niż podawane oficjalnie przez byłego dyrektora szpitala.

Urząd marszałkowski złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości wynikających w zarządzaniu placówkami przez prof. Jacka Profaskę. Z kolei Wielkopolski Urząd Wojewódzki sprawdza, czy dyrektor został odwołany zgodnie z prawem.

Z byłym dyrektorem solidaryzuje się personel medyczny szpitala Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego, którzy na płocie przed budynkiem wywiesili baner z napisem "Stoimy murem za dyrektorem Jackiem Profaską".


R E K L A M A

Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Szpital Św. Rodziny się rozbudował. Przy Bogusławskiego stanął nowy blok operacyjno-porodowy

Komentarze (1)

10-06-2016 15:28:20
BeLe
Taka scenka : odsłonięcie popiersia dr. Piotra Nowakowskiego w Szpitalu św. Rodziny na Jarochowskiego . Uroczystość zakończona. Goście na poczęstunku w ogrodzie szpitala. Stoję sama w zadumie...I nagle do akcji wkracza p. dyrektor i lekarz A. Michalski. Bawią się świetnie. Przecież dr Piotr już niczego nie ujawni ( a tyle razy wyciągał p. dyrektora z wielkiego bagna !), już im nie zagraża. I słyszę A. Michalskiego : "to jest Piotr ?! przecież tylko ten jego złamany nos jest podobny, on miał całkiem płaską twarz, to popiersie jest raczej do mnie podobne ,ha ha ha." Lekarzu Michalski -chciałoby się, co ? Nawet powaga sytuacji nie zmąciła im szampańskiego nastroju. I rozbawieni do łez, udali się na poczęstunek. Brawo, panowie. Co za klasa ! Żenada ! ...A może jednak jest sprawiedliwość na tym i na ... tamtym świecie, panie dyrektorze ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: