Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stare monety, obrazy, porcelana i inne antyki w Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stare monety, obrazy, porcelana i inne antyki w Arenie
09-06-2016 12:12   Redakcja
W najbliższy weekend hala Arena zapełni się znaczkami pocztowymi, starymi monetami, porcelaną, obrazami, winylami i mnóstwem innych przedmiotów, które przyciągają wzrok i kuszą każdego szanującego się zbieracza. W sobotę i niedzielę w Arenie po raz pierwszy odbędą się Targi Kolekcjonerskie.

Targi Kolekcjonerskie mają odbywać się na wzór słynnej Giełdy Antyków na terenie Starej Rzeźni na Garbarach czy wystawie staroci podczas Jarmarku Świętojańskiego przy Starym Rynku.

Staramy się zrobić imprezę na trochę wyższym poziomie niż giełda na Starej Rzeźni. Na Starej Rzeźni wystawcy mogą prezentować swój towar na kocu czy po prostu na ziemi. Tu będzie inaczej. To, co będzie można znaleźć na Targach Kolekcjonerskich, to przedmioty może nieco bardziej subtelne, które nie zawsze nadają się do pokazywania na otwartym terenie. Są to np. monety, banknoty, ordery, stare fotografie, plakaty czy obrazy. Będą też oczywiście rzeczy nieco bardziej powszechne, takie jak płyty winylowe, porcelana, biżuteria czy zegary – wyjaśnia Wojciech Mańkowski, współorganizator Targów Kolekcjonerskich.

Pośród przedmiotów, które będzie można nabyć na Targach Kolekcjonerskich, znajdą się białe kruki dosłownie z całej Polski. Wśród wystawców pojawią się bowiem goście m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Trójmiasta i Wrocławia. Nie zabraknie również wystawców z Czech, Litwy i Ukrainy. Wszystko po to, by każdy, kto w weekend wybierze się do hali Arena, mógł tam znaleźć przedmioty, jakich próżno szukać gdzie indziej.

Cel jest taki, aby skupić wystawców i ludzi zainteresowanych rzeczami, które mają określoną tematykę – nie ukrywa Piotr Robiński, współorganizator wydarzenia.

Wystawcami będą szeroko rozumiani kolekcjonerzy, pasjonaci i zbieracze, którzy uczynili z tego swój sposób na życie, ale również osoby, które po prostu wymieniają się różnymi przedmiotami.

Targi Kolekcjonerskie można odwiedzać w najbliższą sobotę i niedzielę w hali Arena w godzinach od 9:00 do 17:00. Bilety wstępu kosztują 5 złotych.


R E K L A M A

Na zdjęciach giełda staroci podczas zeszłorocznego Jarmarku Świętojańskiego na ul. Wronieckiej
Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: