Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Znam swój fyrtel" - odbyła się gra miejska po Łazarzu dla uczniów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Znam swój fyrtel" - odbyła się gra miejska po Łazarzu dla uczniów
07-06-2016 12:36   Janusz Ludwiczak
Co to są betki, co znaczy fefrać się, gdzie mieszkał słynny podróżnik Kazimierz Nowak czy przetłumaczyć na język angielski kilka słów gwary poznańskiej - to musieli uczestnicy gry miejskiej "Znam swój fyrtel", która rozgrywana była w poniedziałek na ulicach Łazarza. Wzięło w niej udział ponad 100 osób, wśród których byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.

Uczestnicy gry miejskiej "Znam swój fyrtel" musieli dotrzeć w sumie do ośmiu punktów. Nie mogli oni korzystać z tramwajów, taksówek ani nawet rowerów. Do każdego z punktów trzeba było dotrzeć pieszo. Przy każdym punkcie gracze musieli rozwiązać zagadki i zadania.

I tak pod tablicą Stanisława Strugarka przy Lodowej uczestnicy gry musieli nie tylko wiedzieć co to są plendze, nawarka czy giglać, ale również przetłumaczyć kilka zwrotów gwarowych na język angielski.

Z kolei na Dworcu Letnim dla uczniów przygotowano zadanie typu prawda/fałsz o Janie Ignacym Paderewskim. Natomiast pod bramą kamienicy przy ul. Kanałowej 17 gracze musieli odpowiedzieć na pytanie od jakiego imienia bohatera mitologii greckiej pochodzą dwa posągi mężczyzn strzegący wejście do kamienicy a także narysować wersję posągu.

Ze znajomością Łazarza, jego historii, miejsc i ludzi z nimi związanymi najlepiej poradziła sobie drużyna z Zespołu Szkół Handlowych. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 9, a na podium znaleźli się jeszcze uczniowie z SP77.

Grę miejską "Znam swój fyrtel" zorganizowało Gimnazjum nr 51.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: