Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

180 zawodników obiegło Arenę. Bieg Łazarski po raz 8. odbył się w Parku Kasprowicza {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
180 zawodników obiegło Arenę. Bieg Łazarski po raz 8. odbył się w Parku Kasprowicza {WIDEO}
06-06-2016 01:14   Janusz Ludwiczak
180 osób wzięło udział w VIII Otwartym Biegu Łazarskim "Arena 2016", który się w niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza z okazji Dni Łazarza. Zawodnicy mogli wziąć udział w biegu na dystans 2,5 lub prawie 5 km. W biegu głównym do pokonania były trzy okrążenia wokół Parku Kasprowicza. Zawodnikom nie przeszkadzała ani trasa prowadząca przez górkę ani upał.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od biegów dla dzieci na dystans 100, 400 i 800 metrów. Następnie rozegrany został bieg nordic walking, w którym wzięły udział również osoby po 70. roku życia.

Najwięcej osób spróbowało swoich sił w biegach głównych - na dystans 2,5 km (37 osób) i blisko 5 km (dokładnie 4 800 metrów) - 56 osób, w którym należało trzykrotnie okrążyć Park Kasprowicza. Zawodnicy musieli podbiec pod górkę i okrążyć również halę Arena. Towarzyszył im upał.

W biegu na dystans 2,5 km wśród pań zwyciężyła Gabriela Trzepacz, tuż za nią do mety dobiegły Beata Wilczyńska i Arleta Lorenz. Wśród panów na podium znaleźli się: Dariusz Jankowski, Bartosz Maciaszczyk i Hubert Borwiński.

Z kolei w biegu głównym na 4,8 km jako pierwszy do mety dobiegł Wiktor Maćkowiak, a za nim Dariusz Jankowski, dla którego był to kolejny bieg. Wśród pań najlepsze okazały się: Gabriela Trzepacz, Beata Wilczyńska i Angelika Górecka.

Mieszkam w Luboniu, miałem niedaleko. Słyszałem, że do to doskonała impreza. Nordic walking uprawiam od pięciu lat. Sport warto uprawiać dla lepszego samopoczucia, dla zdrowia, można psychicznie odpocząć. Chodząc z kijkami używamy do 90% mięśni, gdzie przy bieganiu ok. 50%. Chodząc mamy zdrowszy kręgosłup – powiedział Robert Adamski, uczestnik biegu nordic walking.

Bieganie to już nasza rodzinna tradycja. Ja biegam na 5 lub 10 kilometrów. Z kolei mąż biega przeważnie w triatlhlonach i maratonach. Biegając pozytywnie patrzymy na świat, można poznać wiele osób. Lepiej biegać niż siedzieć przed telewizorem – przekonuje Olga Winiarska.

Biegam od siedmiu lat. Zaczyna się od dbania o zdrowie, a potem staje się to już pasją. Biorę udział na 5 km. Biegam zazwyczaj na dystans od 5 do nawet 42 km, czyli w maratonie – mówi Andrzej Woda.

Zaprosili mnie koledzy, chciałem z nimi porywalizować i spędzić miło czas. Warto biegać dla zdrowia, lepszego samopoczucia. Już drugi raz biorę udział w tym biegu. Park Kasprowicza to dobre miejsce do biegania – uważa Marek Pawłowski.

Najlepsi biegacze dostali puchary. W tym biegu jednak każdy był zwycięzcą i nie chodziło tutaj o wyścigi. Każdy zawodnik otrzymał medal.

W czasie, gdy odbyły się biegi w Parku Kasprowicza najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni czy wziąć udział w zajęciach Akademii Koszykówki.

Bieg Łazarski po raz pierwszy odbył się pod koniec maja 2009 roku w trakcie 20. jubileuszowych Dni Łazarza.

Gdy osiem lat temu zorganizowaliśmy po raz pierwszy Otwarty Bieg Łazarski wzięło w nim udział 50 osób, teraz uczestniczy w nim czterokrotnie więcej osób, co bardzo nas cieszy. Impreza bardzo się rozrosła, są biegi dla dzieci, nordic walking, jest to już festyn sportowy. Będąc na pierwszym roku studiów przyszedł mi do głowy pomysł, by tego typu zawody sportowe odbywały się również na Łazarzu – objaśnia Patryk Antczak, współorganizator i pomysłodawca Otwartego Biegu Łazarskiego.


Uczestnicy biegu nordic walking


Zawodnicy, którzy wzięli udział w biegu na 2,5 km


56 osób przebiegło blisko 5 km - do pokonania były trzy okrążenia wokół Parku Kasprowicza wraz z wbiegnięciem na górkę i okrążeniem hali Arena

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: