Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parada Łazarska już po raz jedenasty przeszła ulicami dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parada Łazarska już po raz jedenasty przeszła ulicami dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
03-06-2016 01:23   Janusz Ludwiczak
Barwny korowód z wozem strażackim, zabytkowymi autami, orkiestrą dętą, harcerzami i dumnie maszerującymi uczniami szkół już po raz jedenasty przeszedł przez Łazarz. W Paradzie Łazarskiej nie zabrakło również szczudlarzy, żonglerów, braci kurkowych i oczywiście samych mieszkańców dzielnicy. Rozpoczęły się 27. Dni Łazarza.

Parada Łazarska wyruszyła w czwartek kilka minut po godz. 17 tradycyjnie z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie i przeszła ulicami Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego i Jarochowskiego na plac przed pływalnią letnią w Parku Kasprowicza.

Na czele korowodu jechał wóz straży pożarnej przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej ze Środy Wielkopolskiej. Tuż za nią jechały zabytkowe samochody, wśród których nie zabrakło Czajki, Warszawy, Tarpana i Żuka.

W Paradzie Łazarskiej wzięli również udział szczudlarze, żonglerzy i harcerze, a także młodzi artyści z Zespołu Folklorystycznego Cepelia-Poznań czy uczniowie łazarskich szkół.

Jest to niezwykłe święto dzielnicy, niezwykłe spotkanie wszystkich mieszkańców, wymagające dużego zaangażowania organizatorów. Życzę by te dni były świętem Łazarza, który będzie rozbrzmiewać na cały Poznań i Wielkopolskę – powiedział na rozpoczęcie 27. Dni Łazarza w imieniu władz Poznania Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta.

Od 27 lat możemy w tej imprezie uczestniczyć. Na początku była to mała impreza osiedlowa przy Klubie "Krąg". Rozrosła się. Szereg imprez. Co raz więcej młodych osób bierze udział w tych imprezach, wybór jest olbrzymi – dodała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na zakończenie Parady Łazarskiej w Parku Kasprowicza wystąpili artyści Teatru akrobatycznego "Z głową w chmurach" a swój koncert zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Środy Wielkopolskiej.

Poniżej relacja wideo i fotoreportaż, materiały te najbardziej zrelacjonują to, co działo się w czwartkowe popołudnie na łazarskich ulicach.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Fot: Przemysław Kubala (1-3), Andrzej Radwański (37-45), Janusz Ludwiczak (0,4-36)

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)

WIDEO w lepszej jakości na kanale YouTube


[serwis informacyjny]         [program 27.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

17

paź

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: