Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chaos na dworcu. Ulicą Głogowską jeździły autobusy... za pociąg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chaos na dworcu. Ulicą Głogowską jeździły autobusy... za pociąg
03-06-2016 00:31   Janusz Ludwiczak
Po godz. 15 doszło do zerwania kolejowej sieci trakcyjnej na trasie Poznań-Luboń. Z tego powodu wstrzymany został ruch pociągów. Z Dworca Zachodniego do Mosiny jeździły autobusy za pociąg, które podstawiło MPK. Pasażerowie narzekali na duży chaos, brak informacji i problemy z dojazdem.

Do awarii doszło o godz. 15:10. Na odcinku Poznań-Luboń doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Z tego powodu pociągi utkwiły w Mosinie. Pociągi dalekobieżne były kierowane objazdem przez Ostrów Wielkopolski, jednak notowały opóźnienia do nawet 120 minut.

Przewozy Regionalne i Koleje Wielkopolskie uruchomiły komunikację zastępczą. Autobusy, które podstawiło MPK jeździły z Dworca Zachodniego do Mosiny.

Od ponad dwóch godzin nie mogę wydostać się z Poznania. Podstawiony został autobus, jednak dojechaliśmy tylko do Dębca i wróciliśmy z powrotem na główny. Nie wiedzą nic w kasach, nie wiedzą konduktorzy. Dzwoniłem do kuzyna, który przyjedzie po mnie samochodem. Jestem z Kościana – powiedział w rozmowie z portalem Krzysztof Ozorkiewicz, podróżny czekający na pociąg do Kościana.

Awarię udało się usunąć po pięciu godzinach. Od godz. 20 ruch pociągów w kierunku do i z Leszna został przywrócony.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: