Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Tam nic się nie dzieje" - opóźnia się remont peronu 4a - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Tam nic się nie dzieje" - opóźnia się remont peronu 4a
02-06-2016 16:18   Janusz Ludwiczak
Kolejna opóźniona inwestycja. Kompletnie nic się nie dzieje na placu budowy. Remont peronu 4a powinien skończyć się już w lutym – alarmuje nasz Czytelnik. Jak wyjaśnia Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych opóźnienie wynika z decyzji Miejskiego Konserwatora Zabytków, który nakazał naprawę zabytkowej wiaty na sąsiednim peronie 2a.

Mamy kolejny poznański syf. Po Kaponierze i Dąbrowskiego czas na peron 4A. Od 2 miesięcy kiedy położono płyty krawędziowe kompletnie tam się nic nie dzieje. 15 managerów i jeden robol który przenosi piach z kupki na kupkę po czym znowu 4-5 godzin narad okrągłego stołu. Koniec dnia i panowie znikają... Czy PKP nie widzi co tam się dzieje? To w lutym powinno być skończone i aktualnie powinny być remontowane perony 6, 5 i 4 – pisze Maciej na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Czy faktycznie inwestycja jest opóźniona i co z zapowiadanym przez PKP remontem pozostałych peronów od strony Dworca Zachodniego?

Remont peronu nr 4a przebiega z pewnym opóźnieniem z uwagi na to, że podczas odnawiania elementów zabytkowej wiaty z peronu nr 2 (wykonywane było to poza placem budowy), która decyzją Miejskiego Konserwatora Zabytków ma być ustawiona na remontowanym obecnie peronie, stwierdzono zły stan technicznych niektórych elementów konstrukcyjnych. W związku z tym zostały one poddane ekspertyzie (słupy i kratownice), z których wynika, że koniecznym jest wykonanie zupełnie nowych kratownic. Natomiast słupy, które będą podtrzymywać dach wiaty, są w dobrym stanie technicznym. Wykonanie tych działań było konieczne z uwagi na zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Dopiero po stwierdzeniu, że słupy są w dobrym stanie wykonawca remontu mógł rozpocząć wykonywanie fundamentów – tłumaczy Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Obecnie, po wykonaniu prac rozbiórkowych, przebudowie odwodnienia na peronie i w jego otoczeniu oraz postawieniu ścianek peronowych, wykonawca buduje fundamenty pod słupy zabytkowej wiaty. Będzie ona ustawiona na 60 słupach. Pragnę zauważyć, że remont peronów odbywa się przy pełnym, bezpiecznym ruchu pociągów. Stwarza to pewne trudności logistyczne dla wykonawcy. Planowane oddanie do eksploatacji peronu nr 4a, to początek lipca 2016 r. Zakończenie całej inwestycji z końcem 2017 r. obecnie nie jest zagrożone – dodaje Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych.

Przebudowa czterech perenów pomiędzy dworcem Poznań Główny a Dworcem Zachodnim ma kosztować 40 milionów złotych. Na peronach 4a, a także 4, 5 i 6 pojawi się nowa nawierzchnia z granitowych płyt, nowe oświetlenie, ławki, kosze, tablice informacyjne, a także windy, które ułatwią poruszanie się zwłaszcza osobom z problemami ruchowymi.


Fot: Maciej
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Kolej za 40 mln zł zmodernizuje perony 4, 4a, 5 i 6

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyła przebudowa peronów pomiędzy Dworcem Zachodnim a Poznań Główny

ZOBACZ TAKŻE: Nazywają go "chlebak" - nowy dworzec ma już cztery lata

ZOBACZ TAKŻE: W końcu powstaną schody ruchome z dworca Poznań Główny na perony 1, 2 i 3

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: