Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy "T5" wożą praktycznie powietrze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy "T5" wożą praktycznie powietrze
01-06-2016 00:45   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku dla ruchu kołowego przejezdne jest skrzyżowanie ulic Roosevelta i Głogowskiej. Mimo to autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5 jeżdżą wciąż przez ul. Śniadeckich. Z połączenia tego mało kto korzysta. Jest jednak dobra wiadomość. Od piątku tramwaje wracają na węzeł "Most Dworcowy".

W poniedziałek rano ekipom MPK udało się przywrócić normalną organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Roosevelta. W związku z remontem torowiska kierowcy jadący z Łazarza w kierunku Kaponiery musieli korzystać z objazdu przez Most Dworcowy i dalej ulicami: Matyi, Przemysłową, Wujka, króla Przemysła II, Matyi i Mostem Dworcowym. Nie było również możliwości skrętu w lewo z Mostu Dworcowego w ul. Głogowską. Objazd prowadził fragmentem ul. Roosevelta, z nawrotem wokół wyspy przystanków tramwajowych na przeciwko pawilonu 3 MTP.

Na swoje trasy powróciły autobusy nocne linii nr 238, 249 i 252. Wciąż jednak przez ul. Śniadeckich jeżdżą autobusy "za tramwaj" linii T5, które mają przystanek przy przystanku PeSTki "Dworzec Zachodni" i później dopiero na "Bałtyku", za skrzyżowaniem ul. Roosevelta i Bukowskiej. W efekcie mało kto korzysta z tego połączenia. Sami kierowcy przyznają, że wożą zazwyczaj tylko siebie i powietrze, a w nielicznych kursach zaledwie po 2-3 osoby.

Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu, przejazd z ulicy Głogowskiej możliwy będzie tylko w prawo w kierunku mostu Dworcowego (przejazd w kierunku ulicy Bukowskiej możliwy dalekim objazdem przez ulice: Matyi - Przemysłową - księdza Wujka - aleję Króla Przemysła II - most Dworcowy - Roosevelta – Bukowska). W związku z powyższym, dla ułatwienia dojazdu od dworca Zachodniego do węzła Bałtyk, wyznaczono "szybki" objazd ulicami: Głogowską, Śniadeckich i Grunwaldzką. Z uwagi uwarunkowania techniczne nie wyznaczono przystanku na trasie objazdu – wyjaśniała Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.


Map: ZTM

Wielu pasażerów narzeka również na kiepski dojazd z Rataj w okolice Targów i na Rataj. Zazwyczaj z Dworca Zachodniego przez Most Dworcowy i Królowej Jadwigi uruchamiane były autobusy "za tramwaj", teraz pasażerowie muszą spore odcinki pokonywać pieszo.

MPK i ZTM zapowiadają, że tramwaje na węzeł "Most Dworcowy" mają powrócić w piątek, 3 czerwca. Na Łazarz powróci "trójka". Przez ul. Roosevelta i Głogowską - od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej będą znów jeździć tramwaje linii nr 4, 5, 8 i 11. Z kolei "dziesiątka" pojedzie z Dębca przez Wildę, Matyi, Most Dworcowy, po czym skręci w lewo w Głogowską i następnie przez ulicę Zachodnią, Dworzec Zachodni, pod Mostami: Dworcowym, Uniwersyteckim i Teatralnym trasą PeSTki dojedzie na Piątkowo. Podobną trasą - przez Dworzec Zachodni pojedzie również "dwunastka". Nadal zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii nr 19. Ponadto na obecnej trasie już na stałe pozostanie linia nr 14, która od piątku nie będzie jeździć już z podwojoną częstotliwością (na czas remontu tramwaje linii nr 14 kursują w dni robocze co 4-6 minut, w niedziele co ok. 10 minut).


Komentarze (3)

01-06-2016 16:12:20
pszemek
Tak to jest, jak się robi zatramwaj na odcinek o długości 600 metrów. Kolejne wszystkich nas pieniądze wyrzucone w błoto.
01-06-2016 12:31:50
poznaniak
Logika ztm. Szybciej jest przejść z Dworca Zachodniego do Kaponiery pieszo niż jechać tym dziwadłem.
01-06-2016 10:45:49
kierowca
Trasa tego autobusu to porażka. Wczoraj musiałem cofać auto bo kierowca nie mógł wykręcić z Głogowskiej w Śniadeckich.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

15

gru

Palmiarnia Park Wilsona
Dzień Herbaty - proces powstawania, warsztaty
w godz. 11:00-14:00

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: