Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez tydzień Łazarz będzie świętować - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez tydzień Łazarz będzie świętować
30-05-2016 01:16   Janusz Ludwiczak
Barwny korowód ulicą Głogowską, wystawa historyczna, dyktando gwarowe, festyn i koncerty w Parku Wilsona, maraton pisania listów dla przyszłych pokoleń, spacery z przewodnikiem, zawody sportowe wokół Areny, "żywa książka" z obcokrajowcem, gra miejska czy mecz z udziałem policjantów, strażaków, strażników miejskich i pracowników MPK – to tylko część wydarzeń jakie czekają od czwartku w ramach 27. Dni Łazarza.

Ponad 40 wydarzeń czeka na mieszkańców w ramach 27. Dni Łazarza, które potrwają od 2 do 7 czerwca.

Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Program jest bardzo obfity, są zarówno imprezy sportowe, rekreacyjne, wycieczki, wystawy, koncerty, festyny, recitale. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje. Nie zabraknie również konkursów gwarowych i wycieczek, będzie można zwiedzić ciekawe miejsca i przejść się po tajemniczych zakamarkach Łazarza – zapowiada Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

27. Dni Łazarza rozpocznie Parada Łazarska z udziałem: zaproszonych gości, uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców Łazarza, zabytkowych samochodów oraz orkiestry dętej. Wyruszy ona w czwartek o godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego i Jarochowskiego pod pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. Tam odbędzie się pokaz akrobatyczny Teatru akrobatycznego "Z głową w chmurach".

Dwie godziny później, o 19:00 w Perfexie (dawny Hortex) przy ul. Głogowskiej 29 odbędzie się otwarcie wystawy "Ulica Głogowska 27 do 83. Historia miejsca - pamięć o miejscu".

W witrynach sklepowych umieszczone zostaną stare zdjęcia, pokazujące jak niegdyś wyglądały kamienice i co w nich się znajdowały. Wystawa będzie prezentować historię kamienic oraz jakie sklepy tutaj się znajdowały, a Głogowska bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat – powiedziała Lilianna Krantz-Domasłowska.

Podczas Dni Łazarza jubileusz 60-lecia obchodzić będzie Szkoła Podstawowa nr 69. W piątkowe popołudnie zaplanowano z tej okazji wielki festyn.

W piątek, 3 czerwca od godz. 17 do 19 zapraszamy na festyn rodzinny "60 lat minęło ...". Festyn ma charakter charytatywny. Dochód przeznaczony będzie na fundację "Motyli Wolontariat" oraz na rzecz Hospicjum Pallium – wyjaśnia Barbara Słowińska z Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego.

Tradycyjnie w sobotę w Parku Wilsona odbędzie się Festyn Łazarski oraz Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych, na który zaprasza MOPR i ZKZL. W programie m.in. liczne koncerty, gry i zabawy, dmuchany zamek, symultana szachowa, a także warsztaty recyklingu, maraton pisania listów dla przyszłych pokoleń, gra terenowa "Kazik z Łazarza" czy spacer z przewodnikiem po zakamarkach Łazarza.

W niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza rozegrany zostanie już po raz siódmy Otwarty Bieg Łazarski "Arena", podczas którego zaplanowano biegi dla dzieci, bieg nordic walking oraz bieg na 2,5 i 4,8 km. W trakcie festynu sportowego odbędą się otwarte zajęcia fitness, zumba, jogi i nordic walking dla wszystkich mieszkańców, a także dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy i wykonywania opatrunków.

Z kolei popołudniu w Inkubaturze Kultury Pireus przy zbiegu ulic Głogowskiej 35 i Gąsiorowskich będzie można wypożyczyć sobie cudzoziemca w ramach międzykulturowej adaptacji "Żywej Biblioteki".

Spotkanie z "Żywymi Książkami" pozwoli przez indywidualne rozmowy zmierzyć się "Czytelnikowi" z własnymi uprzedzeniami i stereotypami, poznać i zrozumieć "coś innego". Zaproszonymi do udziału w wydarzeniu "Żywymi Książkami" będą obcokrajowcy i Polacy, którzy mają za sobą doświadczenia życia na styku kultur. Zdecydowaliśmy się zaprosić imama, muzułmanina z Jemenu z żoną Polką, Polkę muzułmankę w chustce, Brazylijczyka, Hindusa, Włocha z żoną Polką – objaśnia Maria Lebioda z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Z kolei w Parku Wilsona odbędzie się koncert galowy, podczas którego wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK, a także zespół Country Spiders Group. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół nr 8 przygotują pokazy judo i akrobatyki.

W poniedziałek, 6 czerwca na boisku Orlika przy Arenie odbędzie się turniej piłkarski "Za mundurem piłka sznurem", w którym wezmą udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, strażacy z Jednostki Ratunkowo Gaśniczej nr 2, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz motorniczowie, kierowcy i pracownicy MPK.

Na zakończenie Dni Łazarza przyznany zostanie tytuł "Człowiek Roku Łazarza", nagroda imienia Stanisława Strugarka dla popularyzatorów i sympatyków gwary poznańskiej, a także statuetki "Przyjaciel Łazarza".

Szczegółowy program można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.27dni.lazarz.pl.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: