Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

27. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
27. Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
27-05-2016 00:00   Janusz Ludwiczak
Z okazji 27. Dni Łazarza przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.27dni.lazarz.pl, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.


Podharmicstrz Joanna Cieszyńska-Promińska została "Człowiekiem Roku Łazarza 2016"
W trakcie zakończenia 27. Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowieka Roku Łazarza 2016", który otrzymała druhna, założycielka 2. Nowomiejskiej Integracyjnej Gromady Zuchowej "Sprytne Gąsienice" oraz Drużyny Harcerskiej "Cisza", instruktor języka migowego. Natomiast nagrodę "Przyjaciel Łazarza" otrzymali: dr Liliana Krantz-Domasłowska, Zenon Kubiak oraz Wojciech Dera. Z kolei Nagrodą im...
>> W I Ę C E J

Twórca "Sali Samobójców" i "Miasta 44" spotkał się z mieszkańcami pod wierzbą w Ogrodzie Łazarz
O swoim widowisku na 60. rocznicę wydarzeń Czerwca`56, twórczości, jak powstawały filmy "Sala Samobójców i "Miasto 44" oraz najnowszych projektach w mówił w poniedziałkowy wieczór w Ogrodzie Łazarz znany reżyser, Jan Komasa, który jak się okazuje dzieciństwo spędził na Łazarzu - mieszkał w kamienicy na Kanałowej, chodził do Przedszkola nr 44 na Dmowskiego.
>> W I Ę C E J

Strażacy pokonali policjantów, strażników miejskich i pracowników MPK {GALERIA ZDJĘĆ}
Na co dzień gaszą pożary, pilnują porządku, dowożą nas do pracy czy szkoły. Tym razem postanowili zamienić mundury na stroje sportowe. Pod hasłem "Za mundurem piłka sznurem" odbył się na Orliku przy Arenie turniej piłkarski, w którym zmierzyli się grunwaldzcy policjanci, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy MPK.
>> W I Ę C E J

"Znam swój fyrtel" - odbyła się gra miejska po Łazarzu dla uczniów
Co to są betki, co znaczy fefrać się, gdzie mieszkał słynny podróżnik Kazimierz Nowak czy przetłumaczyć na język angielski kilka słów gwary poznańskiej - to musieli uczestnicy gry miejskiej "Znam swój fyrtel", która rozgrywana była w poniedziałek na ulicach Łazarza. Wzięło w niej udział ponad 100 osób, wśród których byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.
>> W I Ę C E J

Jako 18-latek chciał oderwać się od rzeczywistości. Emil Witt opowiadał o swojej podróży do Amazonii
Emil Witt mając 18 lat postanowił spakować plecak i wybrać się w wielomiesięczną podróż do i po Amazonii. Po co i dlaczego - o tym opowiadał uczniom szkół podstawowych podczas spotkania autorskiego, które odbyło się z okazji Dni Łazarza w Klubie "Krąg".
>> W I Ę C E J

Jak żyje się obcokrajowcom w Poznaniu? Można było się o tym przekonać wypożyczając "żywą książkę"
Na naszej ulicy może mieszkać muzułmanin lub obywatel Włoch. Jak żyje się w Poznaniu i na Łazarzu obcokrajowcom można było przekonać się podczas międzykulturowego spotkania z "żywymi książkami", które z okazji Dni Łazarza w Inkubatorze Kultury Pireus zorganizowało Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty. Łazarzaninie mogli poznać ludzi z czterech kontynentów...
>> W I Ę C E J

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania wystąpiła w Parku Wilsona {WIDEO}
W niedzielne popołudnie w Parku Wilsona odbył się koncert galowy z okazji 27. Dni Łazarza, podczas którego na scenie muszli koncertowej znane przeboje również z Hiszpanii i Meksyku zagrała Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK.
>> W I Ę C E J

Bullerbyn na Łazarzu
W ogrodzie Kolektywu Kąpielisko przy pływalni w Parku Kasprowicza w niedzielne popołudnie odbyło się spotkanie z "Dziećmi z Bullerbyn". Najmłodsi mogli posłuchać bajki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren z 1947 r., a także wziąć udział w zajęciach plastycznych, organizatorzy przygotowali również rozszyfrowywanie zagadek i wspólne tkanie.
>> W I Ę C E J

Muzyka Bacha, Wacława z Szamotuł i Gomółki zabrzmiała w kościele Matki Boskiej Bolesnej
Koncert muzyki kameralnej i instrumentalnej (sakralnej i świeckiej) "Gaude Mater" z udziałem Chóru Kameralnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. oraz zespołów instrumentalnych i solistów Zespołu Szkół Muzycznych już po raz dwunasty odbył się w niedzielny wieczór w kościele Matki Boskiej Bolesnej z okazji Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

180 zawodników obiegło Arenę. Bieg Łazarski po raz 8. odbył się w Parku Kasprowicza {WIDEO}
180 osób wzięło udział w VIII Otwartym Biegu Łazarskim "Arena 2016", który się w niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza z okazji Dni Łazarza. Zawodnicy mogli wziąć udział w biegu na dystans 2,5 lub prawie 5 km. W biegu głównym do pokonania były trzy okrążenia wokół Parku Kasprowicza. Zawodnikom nie przeszkadzała ani trasa prowadząca przez górkę ani upał.
>> W I Ę C E J

Sąsiedzka potańcówka odbyła się na skwerze pod dawną Olimpią
W sobotni wieczór skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej zamienił się w "Dom Tańca". Pod budynkiem dawnego kina Olimpia, w którym mieści się Scena Robocza zorganizowano sąsiedzką potańcówkę.
>> W I Ę C E J

Rodzinna sobota w Parku Wilsona
Moc atrakcji czekała na najmłodszych i ich rodziców podczas Festynu Łazarskiego, który przez całą sobotę odbywał się w Parku Wilsona. Równocześnie odbył się XI Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych.
>> W I Ę C E J

W Dni Łazarza zabawa się powtarza. W SP26 zorganizowano festyn na rzecz hospicjum dla dzieci
Darmowe lody i wojskowa grochówka, konkurs skoków przez linkę, kiermasz książek, wypieków i prac plastycznych wychowanków świetlicy, znakowanie rowerów przez policjantów czy zwiedzanie wnętrza wozu strażackiego - to atrakcje jakie przygotowano podczas Łazarskiego Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę na boisku Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego.
>> W I Ę C E J

Biesiada w ogrodzie
"Pije Kuba do Jakuba", "Buzi daj moja miła" czy "Kawa kawa kawa musi być" - te i wiele innych piosenek zaśpiewali wspólnie uczestnicy biesiady, która odbyła się w Ogrodzie Łazarz, mieszczącym się na skwerze pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41, za "Kręgiem".
>> W I Ę C E J

Napisali dyktando... w gwarze poznańskiej
"Biniu i Eda w jednej stali chacie, Eda na dole Biniu zaś u góry" - wiersz "Paweł i Gaweł" Aleksandra Fredry po poznańsku musieli napisać uczestnicy "Gwarowego dyktanda", które odbyło się już po raz trzeci w Klubie "Krąg".
>> W I Ę C E J

"60 lat minęło" - w SP69 zorganizowano festyn charytatywny na rzecz Hospicjum Pallium
Pokazy akrobatyczne i judo, prezentacja mody szkolnej na przestrzeni ostatnich sześciu dekad, wystawa zabytkowych samochodów, konkursy rodzinne, gry i zabawy dla dzieci – to wszystko czekało na uczestników charytatywnego festynu rodzinnego "60 lat minęło", który odbył się na rzecz Hospicjum Pallium i fundacji "Motyli wolontariat" w Szkole Podstawowej nr 69.
>> W I Ę C E J

"Przychodziło mu występować w roli biczownika wad i przywar narodowych" - Kraszewski i jego tajemnice
Spiskowiec, archeolog, kurator szkół polskich, dyrektor Teatru Żytomierskiego, prezes Towarzystwa Dobroczynności, malarz, grafik, krytyk muzyczny, a przede wszystkim autor 232 powieści. O kim mowa? O Józefie Ignacym Kraszewskim. O tajemnicach życia i twórczości pisarza opowiedział w Filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich Krzysztof Klupp, kierownik Muzeum Kraszewskiego.
>> W I Ę C E J

"Łazarz w przyszłości" oczami najmłodszych mieszkańców
66 prac plastycznych z pięciu łazarskich placówek oświatowych i kulturalnych nadesłano do XVII Konkursu Plastycznego "Nasz Łazarz", którego tematem przewodnim było hasło: "Jak wyobrażam sobie Łazarz w przyszłości".
>> W I Ę C E J

Łazarski Omnnibus - uczniowie podstawówek i gimnazjów wzięli udział w turnieju wiedzy o dzielnicy
Napisanie listu do przyszłych mieszkańców o tym jak żyje się na Łazarzu w 2016 roku, narysowanie szkicu Rynku Łazarskiego wraz z podaniem pobliskich ulic, z którego wieku pochodzą najstarsze kamienice, a także ile lat ma Arena - z takimi zadaniami - z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych podczas 19. edycji turnieju wiedzy o dzielnicy...
>> W I Ę C E J

Łazarskie przedszkolaki zmierzyły się w olimpiadzie
Ponad 200 maluchów wzięło udział w III Łazarskich Międzyprzedszkolnych Zawodach Sportowych, które w piątkowe przedpołudnie odbyły się na terenie Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego. Była to jedna z nielicznych olimpiad, gdzie każdy zawodnik był zwycięzcą i otrzymał medal.
>> W I Ę C E J

"Łazarskie koty" zagościły w II LO
Kot "Miałzarz", wierszyk "dla niechcianych futrzaków" czy wywiad z Rzecznikiem Praw Kota dotyczący projektu "Ochota na pomoc dla kota" – to wszystko znajdziemy na wystawie "Łazarskie koty", którą przygotowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z okazji 27. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

"Ulica Głogowska była zielona, handlowa, tętniła życiem". Historyczna wystawa w sklepowych witrynach
W witrynach sklepowych po wschodniej stronie ulicy Głogowskiej, na odcinku od Dworca Zachodniego do Rynku Łazarskiego można oglądać wystawę "Ulica Głogowska 27 do 83. Historia miejsca - pamięć o miejscu", która pokazuje jak niegdyś wyglądała główna ulica Łazarza. I tak na przykład pod numerem 27 znajdował się hotel Hansa, pod 41 mieścił się skład z cukierkami, później sklep ze słodyczami Goplana...
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska już po raz jedenasty przeszła ulicami dzielnicy {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
Barwny korowód z wozem strażackim, zabytkowymi autami, orkiestrą dętą, harcerzami i dumnie maszerującymi uczniami szkół już po raz jedenasty przeszedł przez Łazarz. W Paradzie Łazarskiej nie zabrakło również szczudlarzy, żonglerów, braci kurkowych i oczywiście samych mieszkańców dzielnicy. Rozpoczęły się 27. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Barwny korowód rozpocznie dzielnicowe święto - już po 11. Parada Łazarska przejdzie Głogowską
W czwartek po południu już po raz jedenasty ulicą Głogowską przejdzie Parada Łazarska, która otworzy największe i najstarsze dzielnicowe święto w stolicy Wielkopolski.
>> W I Ę C E J

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - zgłoś "Człowieka Roku"
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza zaprasza mieszkańców do zgłaszania wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dła Łazarza i jego mieszkańców.
>> W I Ę C E J

Od 35 lat malują i tworzą sztukę - Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej obchodziło jubileusz
Już od 35 lat Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej wpisuje się w kulturalną mapę Grodu Przemysława. W poniedziałek, mająca swoją siedzibę na Łazarzu organizacja obchodziła okrągły jubileusz.
>> W I Ę C E J

Przez tydzień Łazarz będzie świętować
Barwny korowód ulicą Głogowską, wystawa historyczna, dyktando gwarowe, festyn i koncerty w Parku Wilsona, maraton pisania listów dla przyszłych pokoleń, spacery z przewodnikiem, zawody sportowe wokół Areny, "żywa książka" z obcokrajowcem, gra miejska czy mecz z udziałem policjantów, strażaków, strażników miejskich i pracowników MPK – to tylko część wydarzeń jakie czekają od czwartku w ramach 27. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Już za 12 tygodni Łazarz będzie świętować
Od 2 do 7 czerwca już po raz odbędą się Dni Łazarza. To najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu odbędzie się już po raz 27.
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: