Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Alarm bombowy na dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Alarm bombowy na dworcu
27-05-2016 00:21   Janusz Ludwiczak
Przez blisko trzy godziny podróżni nie mogli korzystać z Dworca Zachodniego, przejścia podziemnego i peronów 4, 5 i 6 po tym jak ogłoszono alarm bombowy. W tunelu znaleziono podejrzany pakunek. Wstrzymano również ruch tramwajowy na trasie PeSTki, a ulicą Głogowską jeździły autobusy "za tramwaj".

Ok. godz. 13:30 służby zostały poinformowane o podejrzanym pakunku w przejściu podziemnym, łączącym Dworzec Zachodni z peronami. Na miejsce przybyła policja, w tym patrol saperski i antyterrorystyczny i dwa zastępy straży pożarnej.

Zarządzono ewakuację całego Dworca Zachodniego. Zamknięte zostały perony 4, 5 i 6 oraz przejście podziemne. Po godz. 15 wstrzymano ruch tramwajów na trasie PeSTki. Tramwaje linii nr 10 i 14 skierowano objazdem przez ul. Grunwaldzką, Rondo Jeziorańskiego, Reymonta i Hetmańską. W ciągu ulicy Głogowskiej jeździły autobusy zastępcze "za tramwaj".

Kwadrans po godz. 16 działania operacyjne zostały zakończone. Jak powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej Policji w przejściu podziemnym pozostawiony został plecak, w którym znajdowały się rzeczy osobiste. Ładunku wybuchowego nie znaleziono.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Znaleziono podejrzaną paczkę na przystanku przy Parku Wilsona

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: