Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie chodnik na ulicy Arciszewskiego, który połączy Palacza z przystankiem autobusowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie chodnik na ulicy Arciszewskiego, który połączy Palacza z przystankiem autobusowym
24-05-2016 16:54   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie ustalenia listy zadań priorytetowych w zakresie budowy, przebudowy, modernizacji dróg oraz oświetlenia na lata 2016-2019. 8 tys. zł trafi na dokończenie brakującego fragmentu chodnika od ulicy Palacza do przystanku autobusowego na ul. Arciszewskiego.

W środę odbyła się 18. sesja zwyczajna Rady Osiedla Św. Łazarz, podczas której podjęta została uchwała w sprawie ustalenia listy zadań priorytetowych w zakresie budowy, przebudowy, modernizacji dróg oraz oświetlenia na lata 2016-2019. Łazarscy radni ustalili, że 8 tysięcy złotych ze środków na budowę dróg gruntowych trafi na dokończenie brakującego fragmentu chodnika od ulicy Palacza do przystanku autobusowego na ul. Arciszewskiego.

Ze środków Osiedla "Raszyn" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald wykonany został już chodnik na terenie należącym do spółdzielni. Z kolei Rada Osiedla Św. Łazarz w 2014 r. przekazała 6 tys. zł na wykonanie projektu dalszej części chodnika (do przystanku "Palacza").

Podczas ostatniej sesji powołane zostały również komisje problemowe: bezpieczeństwa i porządku publicznego - do spraw problematyki bezpieczeństwa, porządku i ładu przestrzennego na Osiedlu, kontaktu i współdziałania ze służbami porządkowymi (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna), monitoring tematów trudnych np. związanych z zakłócaniem porządku, wsparcie mieszkańców w sytuacjach kryzysowych; Komisję kultury, oświaty i rekreacji - do spraw współpracy z placówkami oświatowymi na terenie Osiedla Św. Łazarz, współpracy ze stowarzyszeniami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi, rozwoju kulturalnego mieszkańców Osiedla, inicjowania i wspierania więzi lokalnych , do spraw działalności IK Pireus , Otwartej Strefy Kultury , działania wspierające organizację imprez rekreacyjnych oraz sportowych na Osiedlu, programy dla seniorów; Komisję polityki przestrzennej, zieleni i rewitalizacji - do spraw stanu publicznej infrastruktury drogowej, parków, zieleńców, skwerów, miejsc wypoczynku, małej architektury osiedlowej, problemów komunikacji miejskiej, zagospodarowania przestrzennego (plany miejscowe, decyzje o warunkach zabudowy) Osiedla, problemów ochrony środowiska, ładu przestrzennego, gospodarowania gruntami oraz inwestycji, do spraw rewitalizacji śródmieścia, wdrażania programów rewitalizacji i odnowy śródmieścia, działania na rzecz poprawienia estetyki Osiedla, rewaloryzacji terenów zielonych, programu KAWKA, ekopatroli, działań związanych z tworzeniem miejsc do wyprowadzania psów.

Rada Osiedla Św. Łazarz utworzyła również czwartą Komisję - inicjatyw społecznych i współpracy z mieszkańcami - do spraw związanych z informowaniem mieszkańców o funkcjonowaniu i inicjatywach Rady Osiedla, wspieraniem inicjatyw mieszkańców, przygotowanie i dystrybucji informacji na tablicach informacyjnych na terenie Osiedla, wspierania mieszkańców w sytuacjach problemowych, dbania o budowę więzi społecznych.

Pierwsze posiedzenie nowych komisji zaplanowano 8 czerwca. Wtedy radni pracować będą nad wstępnym projektem budżetu na 2017 rok.

Szczegółowe projekty uchwał zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XVIII (zwyczajna) 18.05.2016

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: