Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogród Łazarz zamienił się w salę kinową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogród Łazarz zamienił się w salę kinową
24-05-2016 00:38   Janusz Ludwiczak
W upalną niedzielę w Ogrodzie Łazarz odbył się pierwszy seans w ramach kina pod chmurką.

W ramach cyklu "Sąsiedzi", którego organizatorem jest Malta Festival pokazaliśmy film "Mandarynki" Zazy Urushadze. To historia, w której gruzińsko-czeczeński konflikt zbrojny, obserwujemy z perspektywy zarówno walczących po obu stronach żołnierzy, jak i zamieszkujących abchaskie wzgórza, neutralnych Estończyków. Atmosfera była wyjątkowa! Ogród pękał w szwach. Przyszli sąsiedzi, nasi przyjaciele, dzieci, ogrodowi sympatycy. Wspólnie siedzieliśmy na kocach, jedliśmy mandarynki i oglądaliśmy film – opowiada Klaudia Korzeniowska z Generatora Malta.

Wśród widzów znalazła się para podróżników, którzy tydzień temu wrócili z Abchazji. Ich krótka relacja z wyprawy była spontanicznym wprowadzeniem do pokazu. Publiczność ogrodowa przyjęła ich niezwykle ciepło. A "Mandarynki" okazały się strzałem w dziesiątkę. Akcja filmu zachwyciła swą prostotą, zamyśleniem i mądrością. Myślę, że te trzy cechy odwołują się nie tylko do filmu, ale określają też charakter Ogrodu i wspólnoty, która to miejsce tworzy – dodaje Klaudia Korzeniowska.

W poniedziałek, 6 czerwca na zaproszenie Generatora Malta Ogród Łazarz odwiedzi Jan Komasa, wybitny polski reżyser filmowy młodego pokolenia, autor "Miasta 44" i "Sali samobójców", który przez kilka pierwszych lat życia mieszkał na Łazarzu.


R E K L A M A

Komentarze (13)

28-05-2016 15:37:26
Basia
Jeżeli ktoś nie toleruje hałasu to jest od razu patologią? To chyba najlepiej świadczy o podejściu organizatorów do mieszkańców. Zwłaszcza, że zlekceważono negatywne głosy. Chociaż pewnie to były tylko "rzekome" głosy...
27-05-2016 22:30:03
Łukasz
No pewnie. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś przeszkadza i tylko dlatego tego typu wydarzenia mają się nie odbywać? Rozmawialiśmy z wieloma mieszkańcami bloków w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu i zaledwie kilka osób wypowiedziało się negatywnie. Nawet starsi państwo z mieszkania na parterze w bloku 39C cenią to, co robimy i nic im nie przeszkadza. A mieszkają najbliżej. Rozumiem, że tym którym przeszkadza rzekomy hałas postulują powrót do czasów, kiedy to na terenie dzisiejszego ogrodu stał sobie trzepak, pod którym odbywało się regularne picie alkoholu i śpiewanie patriotycznych pieśni pt. "legia, legia k**wa". Tak, wtedy rzeczywiście było cicho, spokojnie i lepiej niż teraz.
25-05-2016 17:57:35
Basia
Mieszkańcy Łazarza nie są upośledzeni - wiedzą CO,a przede wszystkim GDZIE i JAK chcą oglądać. 22 czerwca to środa. Gratuluję pomysłu <ironia> (Tak, mieszkańcy Łazarza wiedzą co to ironia!)
25-05-2016 11:38:55
Andrzej
Wątpię by mieli stosowne zezwolenia na taką głośną impreze pośrodku osiedla mieszkaniowego - następna taka pijatyka i po prostu dzwonię po odpowiednie służby, żeby przegoniły zabawowiczów. Tak nie może być, że kilka osób chce się zabawić kosztem setek innych!
24-05-2016 23:14:28
„Mandarynki”
W ramach programu „Sąsiedzi” w plenerowym kinie Ogrodu Łazarz został zaprezentowany nominowany do Oscara, estońsko-gruziński film „Mandarynki”. „Sąsiedzi” są projektem dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania, a realizowanym przez Generator Malta. Projekt został zaprojektowany i zrealizowany przez mieszkańców dla mieszkańców, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Malta. Mieszkańcy będą mieli możliwość zgłoszenia a potem realizacji swoich pomysłów na działania społeczne i kulturalne w Ogrodzie Łazarz, które zachęcą innych do przyjścia, a nawet zaangażowania się w działania na rzecz swojej dzielnicy. Następnym pokazem filmowym będą (22.06 / 21:30) „Historie rodzinne” reż. Sarah Polley.
24-05-2016 18:46:48
Basia
Jak zwykle pojawiło się towarzystwo wzajemnej adoracji niezainteresowane udziałem mieszkańców, ani ich prawem do spokojnego wieczoru.
24-05-2016 16:15:39
Hania
Takich letnich kin/pokazow filmowych nie organizuje sie w ogrodzie, ktory ma w sasiedztwie bloki mieszkalne, napewno jest glosno, za glosno. Takie pokazy filmow na swiezym powietrzu powinny byc organizowane np. w Parku Kasprowicza, na trawie z daleka od kamienic mieszkalnych albo nad Warta albo na wielkim pustym/nieuzywanym terenie gdzie halas nikomu nie bedzie przeszkadzal. Ogrod Lazarz sie do tego zupelnie nie nadaje bo halas zakloca spokoj mieszkancow, ktorzy nie sa zainteresowani tego typu rozrywkami. Mysle, ze "Andrzej" ma racje i sie z nim zgadzam. Zgadzam sie takze z jego opinia na temat naszego spoleczenstwa polskiego. To, ze ktos/grupa mieszkancow chce cos robic dla dobra dzielnicy, czy kawalka dzielnicy nie oznacza, ze moga zapominac o prawie do spokoju innych mieszkancow. Jesli taki pokaz bedzie 1 raz w miesiacu to pol biedy ale jesli czesciej to juz jest problem. Czy organizatorzy maja pozwolenie na te dzialanosc ? Popieram dzialania pozytywne dla Lazarza ale z wzieciem pod uwage najblizszych mieszkancow.
24-05-2016 14:12:30
Andrzej
Giggs jak chcesz miło spędzić czas to wyprowadź się do lasu ... Tam nikomu nie będziesz przeszkadzał. M. te "imprezy" generują niesamowity hałas, to prawda!
24-05-2016 12:47:29
Giggs
"Andrzej" przestań się jeżyć jak pchła na grzebieniu i przestań krytykować ludzi którzy mają ochotę miło spędzić czas.
24-05-2016 12:10:06
M.
Z imprezami plenerowym jest ten problem, że organizatorzy oszczędzając na akustyku "uszczęśliwiają" wszystkich w promieniu kilku kilometrow. Co więcej, organizatorzy nawet nie zdają sobie sprawy jaki hałas generują. Bardzo często na miejscu zdarzenia publiczność narzeka na niską jakość dżwięku, za to ludzie mieszkający dalej mimo zamkniętych okien słyszą wszystko.
24-05-2016 10:58:46
Andrzej
@Giggs Czyli rozumiem, że jeśli ktoś wymaga NALEŻĄCEGO MU SIĘ spokoju i ciszy to Musi być w lesie tak? Ludzie, co się z tym światem porobiło?! Wszyscy dbają tylko o własne ja, aby się tylko zabawić i mieć gdzieś czy to innym przeszkadza czy nie. Jak średniowieczna szlachta, pić, żreć i wojować, a poza tym nic innego. Ehh chamstwo w państwie. Na takie zabawy jak min film na budynku to zapraszam na Stary Rynek - tam można żreć, chlać i szczać wszędzie gdzie popadnie - ludziom którzy biorą udział w tej imprezie powinno to pasować.
24-05-2016 10:40:40
Giggs
"Andrzej" jak chcesz mieć zupełny spokój i ciszę to wyprowadź się do lasu ...
24-05-2016 08:41:09
Andrzej
... i przy okazji hałas był niesamowity, ludzie!jak chcecie oglądać film to idźcie do kina. Tam nie będziecie nikomu przeszkadzać. Czasem trzeba pomyśleć o innych, a nie tylko "to co mi się podoba", a reszta się dostosuje pode mnie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: