Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogród Łazarz zamienił się w salę kinową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogród Łazarz zamienił się w salę kinową
24-05-2016 00:38   Janusz Ludwiczak
W upalną niedzielę w Ogrodzie Łazarz odbył się pierwszy seans w ramach kina pod chmurką.

W ramach cyklu "Sąsiedzi", którego organizatorem jest Malta Festival pokazaliśmy film "Mandarynki" Zazy Urushadze. To historia, w której gruzińsko-czeczeński konflikt zbrojny, obserwujemy z perspektywy zarówno walczących po obu stronach żołnierzy, jak i zamieszkujących abchaskie wzgórza, neutralnych Estończyków. Atmosfera była wyjątkowa! Ogród pękał w szwach. Przyszli sąsiedzi, nasi przyjaciele, dzieci, ogrodowi sympatycy. Wspólnie siedzieliśmy na kocach, jedliśmy mandarynki i oglądaliśmy film – opowiada Klaudia Korzeniowska z Generatora Malta.

Wśród widzów znalazła się para podróżników, którzy tydzień temu wrócili z Abchazji. Ich krótka relacja z wyprawy była spontanicznym wprowadzeniem do pokazu. Publiczność ogrodowa przyjęła ich niezwykle ciepło. A "Mandarynki" okazały się strzałem w dziesiątkę. Akcja filmu zachwyciła swą prostotą, zamyśleniem i mądrością. Myślę, że te trzy cechy odwołują się nie tylko do filmu, ale określają też charakter Ogrodu i wspólnoty, która to miejsce tworzy – dodaje Klaudia Korzeniowska.

W poniedziałek, 6 czerwca na zaproszenie Generatora Malta Ogród Łazarz odwiedzi Jan Komasa, wybitny polski reżyser filmowy młodego pokolenia, autor "Miasta 44" i "Sali samobójców", który przez kilka pierwszych lat życia mieszkał na Łazarzu.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: