Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dezodoranty o zapachu świętych, tańczące roboty i Maghreb - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dezodoranty o zapachu świętych, tańczące roboty i Maghreb
23-05-2016 00:54   Janusz Ludwiczak
W sobotę odbyła się kolejna Noc Muzeów, podczas której można było zwiedzić meczet, zobaczyć tańczącego i grającego na perkusji robota, zajrzeć do Muzeum Kiczu Religijnego czy poznać zasadę działania energetycznej tablicy sterowniczej.

Na Łazarzu można było zawitać aż do czterech miejsc. W Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym przy ul. Biedrzyckiego można było zobaczyć meczet, nauczyć się języka arabskiego, wziąć udział w warsztatach z kaligrafii czy skosztować potraw kuchni marokańskiej.

750 metrów dalej, 10 minut spacerkiem w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej 131/133 można było poznać historię komunikacji miejskiej. Swoje drzwi otworzyło Muzeum Komunikacji, w którym można było zobaczyć w jakich niegdyś mundurach chodzili motorniczowie i konduktorzy. Jedną z prezentowanych ekspozycji jest makieta PeSTki, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W skali 1:87 można zobaczyć jak wygląda jedna ze stacji. Nie brakowało również prezentacji starych biletów, pamiątek związanych z poznańską komunikacją, modeli tramwajów i autobusów a także starych rozkładów jazdy. W Muzeum Komunikacji można było również zobaczyć energetyczną tablicę sterowniczą, dzięki której było wiadomo w jakim miejscu doszło do awarii sieci trakcyjnej.

W Chłodni, która mieści się w piwnicy Cafe Przymiarka na rogu ulic Wyspiańskiego i Drużbackiej funkcjonowało Muzeum Kiczu Religijnego, które prezentowało obrazy maryjne ozdobione lampkami, fluorescencyjne różańce czy dezodoranty o zapachu świętych.

Spreje z wizerunkami świętych przywiozłem z Chicago. Noszą nazwy: święty Juda Tadeusz, droga krzyżowa i Matka Boska z Guadalupe. Pewnie miały służyć temu, by zapach, który się roznosił kojarzył się ze świętością. Jest też butelka po winie z wizerunkiem śp. ks. Jankowskiego z podpisem "Monsignore" (Prałat) czy znicz z napisem "Joker" – powiedział Bartosz Borowski, autor Muzeum Kiczu Religijnego.

Z kolei na "Noc z Designem" zaprosiło School of Form przy ul. Głogowskiej 18 - w pawilonie 1 MTP. Do godz. 23 można było zobaczyć prace semestralne i dyplomowe studentów, wziąć udział w warsztatach poświęconych designowi oraz na temat języka komunikacji w internecie. Kulminacyjnym punktem programu były prezentacje robotów przemysłowych, które są pomocne w projektowaniu i edukacji.


Komentarze (2)

24-05-2016 13:05:35
eka z małeki
-o jejku sam bym chciał powąchać świętych-tylko nie wiem czy to chodzi o zmarłych czy jeszcze o tych żywych SODOMIA GOMORIA czego ja się doczekałem...a co jeszcze mnie czeka na tym padole?
23-05-2016 13:26:25
rekin
faktycznie kicz - zwłaszcza butelki z Matką Boską z odkręcaną prawie głową. Pamiętam je z Czestochowy i Lichenia.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: