Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

UBIQ przy zbiegu Grunwaldzkiej i Ułańskiej nagrodzony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
UBIQ przy zbiegu Grunwaldzkiej i Ułańskiej nagrodzony
17-05-2016 21:37   Janusz Ludwiczak
Kompleks biurowy UBIQ Business Park, który powstał w ubiegłym roku na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy zbiegu ulic Ułańskiej, Grunwaldzkiej i Wojskowej został nagrodzony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Stowarzyszenie Architektów Polskich z siedzibą w Warszawie przyznało pracowni CDF Architekci Nagrodę Roku 2015 w kategorii obiekt specjalny - obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską za zaprojektowanie kompleksu UBIQ Business Park.

Nagrodę przyznano za wysoką jakość architektury małego kameralnego zespołu biurowego /wraz z bardzo udaną adaptacją zabytkowego obiektu/ na terenie dawnych koszar wojskowych objętych ochroną konserwatorską – istniejący budynek - starodrzew kasztanowców. Rozwiązanie architektoniczne nowych obiektów, ich skala, tektonika, użyte materiały - czerwona cegła i szara stal, formy przeszkleń, precyzyjne detale, oraz sposób wpisania tego zespołu /układ komunikacji, rozwiązania dziedzińca/, w chroniony starodrzew są dużym walorem nagrodzonej realizacji – czytamy w uzasadnieniu Stowarzyszenie Architektów Polskich.

UBIQ Business Park powstał na terenie dawnych koszarów 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy zbiegu ulic Wojskowej, Grunwaldzkiej i Ułańskiej. Kompleks składa się z trzech budynków.

Budynek A, to zabytkowy obiekt koszarowy, który z otaczającym go terenem wpisany jest do rejestru zabytków. Został on odrestaurowany i zaadoptowany na funkcje biurowe. W budynku tym znajdzie się również część restauracyjna z tarasem letnim, przylegającym do dziedzińca wewnętrznego łączącego wszystkie trzy obiekty.

Budynek B to obiekt biurowy w standardzie klasy A, pod którym znalazł się parking podziemny dla samochodów i rowerów. Na każdej kondygnacji zaplanowano powierzchnię dla maksymalnie czterech najemców.

Natomiast budynek C, zaprojektowany został jako pawilon wielofunkcyjny, umożliwiający dogodną organizację konferencji, wystaw i różnego rodzaju pokazów multimedialnych.

Cały kompleks został wynajęty w ponad 80 procentach. Głównym najemcą jest międzynarodowa firma Deloitte świadcząca usługi z zakresu audytu, rachunkowości, doradztwa podatkowego, prawnego, finansowego oraz zarządzania. Swoją powierzchnie w kompleksie znalazły również Smay, Lennox Polska, Aluprof, 111 Serwis i biuro projektowe CDF Architekci.

Inwestorem jest poznański przedsiębiorca Karol Fiedor, zaś projekt opracowała pracownia CDF Architekci. Budowę, która trwała półtora roku zrealizowała firma Skanska.


Komentarze (1)

18-05-2016 20:14:41
Tomek
A kiedy powstanie tam zapowiadana restauracja??? Na razie jest to twierdza nie do zdobycia przez zwykłego przechodnia. Brakuje tylko wieżyczki strażniczej...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: