Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowa Lidla na Palacza jeszcze nie ruszyła: "Jesteśmy w trakcie wyboru wykonawcy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budowa Lidla na Palacza jeszcze nie ruszyła: "Jesteśmy w trakcie wyboru wykonawcy"
09-05-2016 02:02   Janusz Ludwiczak
Nasz Czytelnik spacerując ulicą Palacza zauważył, że w miejscu, w którym znajdował się Dom Gościnny "Asystent" rozpoczęły się prace budowlane. W miejscu tym ma powstać dyskont sieci Lidl. Inwestycja jednak jeszcze się nie rozpoczęła.

Na początku kwietnia informowaliśmy, że w miejscu w którym znajdowały się akademiki Politechniki Poznańskiej, a później hotel robotniczy pojawiły się ekipy budowlane. Nasz Czytelnik sugerował, że ruszyła budowa Lidla. Mieszkańcy, którzy chcieliby niebawem zrobić zakupy w sklepie tej sieci muszą jeszcze długo poczekać.

Aktualnie jesteśmy w trakcie wyboru wykonawcy obiektu. Terminy rozpoczęcia i realizacji prac nie są jeszcze znane – tłumaczy Anna Biskup, rzecznik Lidl-a.

Przypomnijmy. Pod koniec 2011 roku Politechnika Poznańska wystawiła na sprzedaż dwa budynki przy ul. Palacza 18 o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 3 tys. m kw. każdy oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 m kw. Cena wywoławcza wynosiła początkowo 12,5 mln zł, jednak w pierwszym przetargu nie było chętnych.

Nieruchomość została sprzedana w 2013 roku za 8,8 milionów złotych. Nowym właścicielem budynków została firma Lidl, która planuje na tej działce urządzić swój sklep.

W połowie ubiegłego roku firma otrzymała od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta warunki zabudowy i pozwolenie na budowę. Jak się dowiedzieliśmy Lidl chce na swojej działce wybudować zarówno swój sklep, jak i biurowiec.

W przedmiotowej lokalizacji powstanie obiekt handlowy z pomieszczeniami biurowymi przeznaczonymi na potrzeby własne. Prace budowlane planujemy rozpocząć wiosną 2017 roku, natomiast otwarcie sklepu przewidziane jest na koniec 2017 roku – tłumaczyła w sierpniu Anna Biskup z Biura Prasowego Lidl Polska.

Wiadomo też, że w ramach inwestycji Lidl przeprowadzi remont chodników na ulicy Jarochowskiego.

W związku z przedmiotową inwestycją planujemy remont chodnika przy ul. Jarochowskiego na odcinku od wjazdu na nieruchomość będącą naszą własnością do ul. Palacza - zapowiada Anna Biskup.


Na zdjęciu sklep sieci Lidl znajdujący się najbliżej Łazarza - tuż za wiaduktem kolejowym, przy zbiegu ulic Fabrycznej i Hetmańskiej
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Ruszyła budowa Lidla na Palacza?

Komentarze (3)

23-06-2016 09:25:56
sąsiad
nie wiem kiedy rozpocznie się budowa, co będzie budowane ale wiem, że będzie to pustynia bez żadnego elementu zielonego. Prace na tej działce rozpoczęły się od usunięcia wszystkiego co żywe i zielone. Nie wiem co przeszkadzały drzewa na samej granicy działki. Nie mogę patrzeć jak wycina się 30-letnie drzewa rosnące na granicy działki. Czy mamy zbyt dużo zieleni wokół siebie?
09-05-2016 22:27:51
@xd
Oczywiście że to był on.
09-05-2016 07:59:24
xd
Hahaha czy tylko ja mam wrażenie ze tym "czytelnikiem" byl slynny K.K.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: