Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Właściciele i administratorzy nieruchomości muszą wyłożyć trutki na szczury i myszy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Właściciele i administratorzy nieruchomości muszą wyłożyć trutki na szczury i myszy
08-05-2016 22:25   Janusz Ludwiczak
W celu zapobiegania rozmnażania chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy Prezydent Miasta Poznania wydał zarządzenie zobowiązujące właścicieli nieruchomości do przeprowadzenia w dniach od 9 do 22 maja 2016 r. obowiązkowej deratyzacji.

W celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez szczury i myszy - nakazuje przeprowadzenie obowiązkowej deratyzacji na terenie całego miasta, polegającej na wyłożeniu preparatów do zwalczania gryzoni w miejscach ich występowania – czytamy w zarządzeniu prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji spoczywa na właścicielach nieruchomości, rozumianych także jako współwłaściciele, użytkownikach wieczystych, jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu i innych podmiotach władających nieruchomościami.

Właścicieli nieruchomości zobowiązuje się do dokonania napraw wszystkich uszkodzeń, które mogą służyć gryzoniom jako drogi wtargnięcia, usunięcia wszelkich odpadów żywnościowych mogących stanowić dla nich pożywienie oraz wyłożenia trutek w dniu 9 maja 2016 r.

W miejscach wyłożenia preparatów należy umieścić napisy ostrzegawcze o treści: "UWAGA! Wyłożono trutkę przeciw gryzoniom! Niebezpieczeństwo zatrucia ludzi i zwierząt!". W trakcie trwania akcji należy kontrolować i uzupełniać wyłożoną trutkę. Po 16 maja br. resztki preparatów należy usunąć, a miejsca i pomieszczenia, gdzie przeprowadzono deratyzację, uporządkować.

Do zwalczania myszy i szczurów należy używać trutek (preparatów) ogólnodostępnych, zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia, lub posiadających atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Celem obowiązkowej deratyzacji jest ograniczenie populacji myszy i szczurów w mieście, a tym samym zapobieganie powstawaniu chorób zakaźnych przenoszonych na ludzi i zwierzęta przez gryzonie. Akcja dyscyplinuje też właścicieli i zarządców nieruchomości do dbania o porządek w budynkach i obejściu oraz systematycznego przeprowadzania deratyzacji.


Komentarze (3)

10-05-2016 20:39:39
@Hania
Gryzonie zwłaszcza szczury zawsze były i będą.
10-05-2016 19:11:12
Hania
Mnozenie sie myszy i szczurow jest spowodowane lapaniem mlodych kotow wolnozyjacych do schronisk i roznych fundacji, ktore zajmuja sie adopcja kotkow. Najpierw sterylizacja, kastracja, potem dom tymczasowy a pozniej adopcja. Rozumiem dobry cel tych dzialan sama mam kotke z adopcji ale im wiecej bedzie wylapywania kotkow wolnozyjcych tym wiecej bedzie gryzoni w miescie.
05-05-2016 13:49:03
morlock
I koniecznie czytelnicy portalu powiedzcie to osobom które mają "kotecki" w waszych posesjach, byle GŁOŚNO. Nikogo za rękę nie złapałem ale rozumiem jedno: jeśli w budynku jest choć jedna "kociamama" tam szczurów brak więc te wykładanie trutek to może bliżej Starówki, biurowców i "apartamendowców"?. "Wyścig szczurów" dla mniej kumatych. To taki film oczy wiście.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: