Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "Dwójce" rozpoczęła się międzynarodowa matura - egzamin uznawany na całym świecie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "Dwójce" rozpoczęła się międzynarodowa matura - egzamin uznawany na całym świecie
02-05-2016 10:09   Janusz Ludwiczak
38 tegorocznych absolwentów II LO przystąpiło w poniedziałkowy poranek do międzynarodowej matury. Egzamin składa się z sześciu części, które z wyjątkiem języka polskiego odbywają się w języku angielskim. Międzynarodową maturę - International Baccalaureate (IB) honoruje wiele uczelni zagranicą, m.in. takich jak Oxford czy Cambridge. Większość absolwentów "Dwójki", którzy zdają międzynarodową maturę chce studiować za granicą.

Mimo długiego weekendu w II Liceum Ogólnokształcącym (1349 IB School) przy ul. Matejki w poniedziałek o godz. 9 rozpoczęła się międzynarodowa matura, do której przystąpiło 38 osób. Na początek abiturienci przystąpili do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, po południu od godz. 13 maturzyści będą zmagać z ekonomią. Międzynarodowe matury składają się jeszcze z języka ojczystego, matematyki i przedmiotu z nauk społecznych (do wyboru: geografia, historia lub filozofia), a także z nauk przyrodniczych (fizyki, chemii lub biologii) oraz z przedmiotu wybranego przez ucznia, spośród wszystkich oferowanych w szkole (np. wiedzy o społeczeństwie). Abiturienci muszą przystąpić w sumie do sześciu przedmiotów, które odbywają się w języku angielskim. Wyjątkiem jest egzamin z języka polskiego. Materiały na egzaminy maturalne przygotowywane są w Wielkiej Brytanii. Międzynarodowe matury potrwają do 20 maja. Absolwenci wyniki, które sprawdza międzynarodowa komisja w Genewie poznają 6 lipca.

Międzynarodowa matura w II LO odbywa się od 2004 roku. Przez ostatnie jedenaście lat przystąpiło do niej blisko 400 uczniów, z czego większość z nich uzyskała dyplom. Program International Baccalaureate (IB) prowadzony jest w ponad 2330 szkół w 125 krajach na całym święcie, w tym w ponad 30 szkołach w całej Polsce, w tym właśnie w II LO na Matejki.

Międzynarodową maturę IB honorują takie uczelnie jak Oxford czy Cambridge. Większość tegorocznych maturzystów "Dwójki", którzy zdają międzynarodową maturę chce studiować za granicą. Najczęściej wybierają medycynę i prawo.

Zdaję maturę międzynarodową. Na rozszerzonym poziomie będę zdawać angielską literaturę, historię, ekonomię, a na podstawie informatykę, matematykę i hiszpański. Po zdaniu matury planuję udać się na studia prawnicze w Wielkiej Brytanii – powiedział Paweł Guzik, tegoroczny maturzysta.

Maturę będę zdawać z biologii, chemii i angielskiego "na rozszerzeniu" oraz z geografii, polskiego i matematyki "na podstawie". Po zdanej maturze myślę o studiach zagranicznych, o kierunku medycznym w Wielkiej Brytanii. Jeśli tam się nie dostanę będę chciała studiować na medycynie w Polsce. II LO dało mi dużo możliwości. Szkoła ukształtowała mnie na przyszłość i dała większe perspektywy – mówi Zuza Szklarska.

Okazuje się, że licealiści z Matejki, którzy przystąpili do międzynarodowej matury nie tylko zakuwali do egzaminu.

Jedna z sześciu klas, którą prowadzimy realizuje program IB, który kładzie nacisk na rozwój osobisty ucznia. Uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale prowadzą działalność artystyczną i są wolontariuszami. Po ukończeniu klasy IB uczniowie wybierają sześć przedmiotów, których do ukończenia liceum uczą się również w języku obcym. Kiedy w 2001 r. przystępowaliśmy do programu IB byliśmy piątą szkołą w Polsce. Obecnie nasi absolwenci mają już doktorat – objaśnia Małgorzata Dembska, dyrektor II Liceum Ogólnoksztącego.

Rok temu II LO już po raz trzeci zyskało najlepszy wynik Matury Międzynarodowej w Polsce. Średnia ocena wyniosła 6,0 (w skali siedmiostopniowej). Wyniki maturalne uczniów 1349 IB School przewyższały średnią światową: świat - 29 pkt, 1349 IB School (II LO) - ponad 37 pkt. W 2012 roku zdawalność międzynarodowej matury w II LO wyniosła aż 100%, gdy w innych szkołach na całym świecie ok. 80%.

Natomiast w środę, 4 maja do egzaminów maturalnych przystąpi ponad 650 absolwentów wszystkich liceów i szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 9:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego.

Maturzystom życzymy powodzenia!


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: