Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie Gimnazjum 50 w Katyniu i Smoleńsku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie Gimnazjum 50 w Katyniu i Smoleńsku
01-05-2016 23:07   redakcja, Gimnazjum nr 50
Uczniowie Gimnazjum nr 50 wzięli udział w X Marszu Pamięci w Katyniu.

W przedostatni weekend kwietnia uczniowie Gimnazjum nr 50 wraz grupie 150 osób z Poznania, Murowanej Gośliny, Obornik i Nowego Tomyśla wzięli udział w X Marszu Pamięci.

Kolejny raz byliśmy w miejscu, gdzie tylko leśna cisza, świergot ptaków i szept drzew, wyrastających na ludzkich kościach i ludzkiej krwi, gdzie rdzawe tablice, a na nich nazwiska, nazwiska, nazwiska – 4421 nazwisk polskich oficerów, ofiar stalinowskiej samowoli i wszechwładnego NKWD. Piękną i przejmującą tradycją Dnia Polskiego w Katyniu jest zapalenie znicza i pozostawienie biało-czerwonej chorągiewki przy jednej konkretnej tabliczce, jednym konkretnym nazwisku, które każdy z nas otrzymuje od organizatorów Marszu – wyjaśnia Wiesław Banaś, dyrektor Gimnazjum nr 50.

Było też wiele radosnych chwil podczas naszego wyjazdu – wśród nich zwiedzanie Smoleńska, spotkania z uczniami smoleńskich szkół i przedstawicielami Domu Polskiego, koncert polsko-rosyjski, dyskoteka, nowe znajomości. Jasne barwy miał Marsz, gdy chłodny wiatr rozwiewał nad naszymi głowami polskie i rosyjskie flagi. Piękne były dwa dni spędzone na Białorusi, na dawnych Kresach północnowschodnich, gdzie niegdyś kwitła Najjaśniejsza Rzeczpospolita Obojga Narodów, gdzie do dziś brzmi polskie słowo i modlitwa – dodaje Wiesław Banaś.


Komentarze (2)

04-05-2016 18:05:48
@wkurzony
Żenada to twój komentarz.
04-05-2016 16:19:23
wkurzony
Być w Smoleńsku i nie oddać hołdu na miejscu katastrofy samolotu prezydenckiego to dla mnie totalna porażka. Żeby podejść kawałek na miejsce tragedii to czasu im nie starczyło, ale na rozrywkę, dyskoteki i nawiązywanie znajomości to mieli czas. Żenada do kwadratu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: