Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lekcja 16, Temat: Cyberprzemoc - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lekcja 16, Temat: Cyberprzemoc
30-04-2016 00:21   redakcja, Straż Miejska
Uczniowie klas czwartych i piątek Szkoły Podstawowej nr 90 po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu ze Strażniczkami Miejskimi z Zespołu Profilaktyki. Tym razem lekcja bezpieczeństwa poświęcona byłą cyberprzemocy.

Dzieci korzystając z sieci nie wiedza zbyt dobrze, co oznacza słowo cyberprzemoc. Nie rozumieją, że używając słów wulgarnych, obrażając kogoś w sieci, pisząc obraźliwe, poniżające komentarze stosują przemoc psychiczną wobec innych użytkowników, czy to portali społecznościowych, czy to osób dodających komentarze pod artykułami. Nie rozumieją, że wstawiając do internetu ośmieszające zdjęcia lub filmiki, na których jest ich kolega lub koleżanka, nie są autorami super żartów, ale sprawcami poniżania krzywdzącymi inne osoby.

Uczniowie nie są również świadomi zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w sieci. Są to między innymi przypadkowe kontakty i umawianie się przez internet z osobami, których zupełnie nie znają, albo chwalenie się innym, obcym osobom relacjami z wakacyjnych wojaży, otrzymanymi prezentami, wyposażeniem domu, co może przyczynić się do napadów, włamań. Całość spotkań i dyskusji z uczniami byla przeplatana filmami z serii "3...2...1... Internet", spotami o krzywdzeniu innych, filmem media socjal, który ma uświadomić dzieciom, jak niebezpieczne może być bezmyślne wstawiane swoich zdjęć na portale społecznościowe.

Edyta Macutkiewicz, Anita Czerepak–Drożdż
Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej Miasta Poznania


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: