Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy linii 82 po roku wracają na Dąbrowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy linii 82 po roku wracają na Dąbrowskiego
29-04-2016 00:26   Janusz Ludwiczak
Od soboty autobusy linii nr 82 nie powinny już notować tak dużych opóźnień jak miało to miejsce przez ostatni rok.

Jak informuje ZTM od soboty, 30 kwietnia autobusy linii nr 82, a także 91 i 95 powrócą na swoje stałe trasy. Jadąc z Ogrodów z ulicy Szpitalnej skręcą w prawo i dalej przez Dąbrowskiego, po nowym torowisku tramwajowym pojadą do Żeromskiego.

W kierunku Ogrodów linie nr 82 i 91 będą kursować również przez ul. Żeromskiego i ul. Dąbrowskiego (z wjazdem na torowisko, lecz bez zatrzymania na zmodernizowanym przystanku tramwajowym). Nie zmieni się natomiast trasa autobusów linii nr 50, nocnej 239 oraz zastępczej "za tramwaj" T2.

Przypomnijmy, że prawie rok temu 11 maja 2015 r. rozpoczęła się generalna przebudowa ulicy Dąbrowskiego, na odcinku pomiędzy Żeromskiego a Szpitalną. Od tego czasu tramwaje nie dojeżdżają na Ogrody, nie jeździ również "siódemka". Bimby miały powrócić na pl. Waryńskiego jeździć we wrześniu, a do listopada miała zakończyć się budowa nowej jezdni, chodników i drogi rowerowej. Tymczasem inwestycja jest opóźniona o pół roku.

Hiszpańska firma Balzola poprosiła miasto o przedłużenie wykonania inwestycji do 15 lutego. Terminu tego wykonawca nie dotrzymał, na dodatek złożył wniosek do Poznańskich Inwestycji Miejskich o przedłużenie terminu realizacji zadania o kolejne tygodnie. Na to miasto się nie zgodziło. Wykonawcy grożą teraz wielomilionowe kary. Za dzień opóźnienia zgodnie z kontraktem firma będzie płacić 40 tys. zł. Zakończenie inwestycji ma nastąpić do końca maja.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: