Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prokuratura zajmie się sklepem z dopalaczami na Niegolewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prokuratura zajmie się sklepem z dopalaczami na Niegolewskich
27-04-2016 00:38   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek inspektorzy Sanepidu zaplombowali sklep przy ul. Niegolewskich, w którym można kupić dopalacze. Następnego dnia plomby zostały zerwane. W punkcie sprzedawane były znów dopalacze, w dodatku bez użycia kasy fiskalnej. Sprawa została zgłoszona do Prokuratury. W piątek i poniedziałek przeprowadzono również kolejne kontrole. W sumie od lutego do tej pory przeprowadzono 11 kontroli i zabezpieczono aż 308 dopalaczy.

Wracamy do sprawy dopalaczy, które sprzedawane są sklepie modelarskim i z papierosami elektronicznymi. Jak informowaliśmy od początku lutego do 21 kwietnia zabezpieczono w sumie 263 produktów, które okazały się dopalaczami. Potwierdziły to badania laboratoryjne. Właściciel punktu na Niegolewskich otrzymał zakaz prowadzenia działalności gospodarczej i karę grzywny. Mimo to w sklepie modelarskim wciąż sprzedawane są dopalacze. Jest tak dlatego, gdyż w momencie przeprowadzenia kontroli dany podmiot zostaje likwidowany i równocześnie otwiera się nowa spółka, pod którą podlega sklep.

W ostatnich dniach przeprowadzono kolejne kontrole, w sumie było już ich jedenaście. Inspektorzy Sanepidu wspólnie z funkcjonariuszami Policji zabezpieczyli kolejne 45 dopalaczy, tym samym ze sklepu z Niegolewskich 10 zabezpieczono aż 308 dopalaczy. Produkty występowały pod nazwami m.in. "imitacja puchu świeżego I", "imitacja puchu świeżego II", "imitacja sztucznego mchu japońskiego", "imitacja sztucznego mchu pawiego" czy również "imitacja sztucznego puchu śnieżnego do makiet modelarskich".

Właściciel sklepu otrzymał natychmiastowy nakaz zakończenia działalności. Punkt został zabezpieczony.

W poniedziałek zostało wydane rozporządzenie Państwowego Inspektora Sanitarnego. Sklep został zaplombowany. Następnego dnia wraz z policją sprawdziliśmy czy sklep respektuje zarządzenie zabezpieczające Państwowego Inspektora Sanitarnego. Plomby zostały zerwane, wyjęto kasę fiskalną. Towary sprzedawano nielegalnie. Tak jak było to w przypadku punktu na Wodnej i Mostowej zgłaszamy sprawę do prokuratury za popełnienie przestępstwa. Przy każdej takiej kontroli konfiskowano dopalacze, są protesty mieszkańców – mówi portalowi lazarz.pl Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.


Komentarze (4)

27-04-2016 16:14:17
morlock
Korelacja kotka i młotka. Wczoraj mnie stratowali pędząc pewnie po szyny do kolejki. Bo to podobno dla "zapalonych modelarzy" przybytek?
27-04-2016 10:12:35
iii
Wczoraj (wtorek) sklep był znów zaplombowany. Dziś od rana znów jest otwarty.
27-04-2016 08:43:24
NINA
Dziś znowu plomby zerwane. Ale wierzę, że wszystko do czasu :)
27-04-2016 06:20:39
Negatyw
Czas najwyższy. Miejmy nadzieję, że przyniesie to oczekiwany skutek!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: