Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W ramach "łazarskich inicjatyw" odbędą się igrzyska, sylwester na skwerze i przejazdy wrotkarskie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W ramach "łazarskich inicjatyw" odbędą się igrzyska, sylwester na skwerze i przejazdy wrotkarskie
26-04-2016 16:16   Janusz Ludwiczak
Aż 42 projekty o łącznej kwocie 260 tysięcy złotych zgłoszono do programu "Łazarskie Inicjatywy Osiedlowe". Projekt, który uruchomiła Rada Osiedla Św. Łazarz polega na dofinansowaniu wydarzeń kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i społecznych, które skierowane będą do wsparcia inicjatyw sąsiedzkich i integracji mieszkańców.

Projekt "Lokalnych Inicjatyw Osiedlowych" realizowany będzie na Łazarzu, a także na Wildzie i Starym Mieście z inicjatywy samych rad osiedli przy współpracy Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Założeniem projektu jest wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach o charakterze społecznym, kształtujące tożsamość danego osiedla. W praktyce każdy mieszkaniec Łazarza mógł złożyć wniosek na organizację podwórkowego festynu, sąsiedzkiego pikniku, zawodów sportowych czy koncertu "pod chmurką".

Widzimy, że na terenie osiedli są aktywni mieszkańcy, którzy mają potrzebę integracji. Podejmowane są różnego rodzaju działania. Każdy mieszkaniec mógł zgłosić piknik, festyn, koncert, ciekawe spotkanie czy otwartą inicjatywę dla mieszkańców – powiedział Grzegorz Kamiński, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Akcja wpisuje się w realizacje Programu dla Śródmieścia, jak również jest jednym z pierwszych przejawów nawiązanej współpracy śródmiejskich rad osiedli w ramach powołanej w styczniu Koalicji Śródmiejskiej. W sumie w puli budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz na realizację wniosków było 70 tysięcy złotych, z czego na realizację jednego projektu można było otrzymać do 8 tys. zł. Wnioski konkursowe oceniała komisja, w skład której weszli przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz, Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania oraz Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Zgłoszone projekty będą musiały być zrealizowane najpóźniej do 15 grudnia 2016 r. na terenie Osiedla Święty Łazarz.

W sumie do konkursu zgłoszono 42 projekty na łączną kwotę 260 tysięcy złotych. Nagrody na realizację zadania przyznano 13 podmiotom. Przeprowadzona zostanie jednak dogrywka, gdyż w puli pozostało jeszcze 2 tys. zł. Zapewne po zmniejszeniu wnioskowanej kwoty część podmiotów odwoła się lub zrezygnuje z realizacji projektu.

W ramach pierwszej edycji "Łazarskich Inicjatyw Osiedlowych" odbędą się I Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, społecznościowe przejazdy wrotkarskie Poznań Night Skating, gra terenowa "Patroni Łazarskich Ulic" czy sąsiedzki sylwester na skwerze przy ul. Małeckiego. Zaplanowano również półkolonie, dzięki którym będzie można odbyć kulinarną podróż przez 6 kontynentów.


Komentarze (7)

27-04-2016 16:03:50
maciej
a ten sylwester na placyku to będzie "pod nazwą -Podpalmy razem część Łazarza"?
27-04-2016 00:26:10
JS
Rozczarowana - widocznie miałaś kiepściutkie projekty. Może zamiast dziewięciu słabych należało się skupić na dopracowaniu jednego. A wylewanie żali w sieci, anonimowo, z wytykaniem palcem człowieka, którego parę projektów nota bene również odrzucono, jest niesmaczne i pokazuje jak niski poziom sobą prezentujesz. Od razu mi się skojarzyłaś z jedną Beatą z Łazarza, wiecznie widzącą afery i dyskryminację własnej osoby :)
26-04-2016 21:34:25
M.Łazarz
Nie zgadzam się ze zdaniem" Rozczarowanej " .Regulamin pozwala każdemu napisać projekt i zgłosić , to że ktoś jest radnym nie powoduje że nie można pisać projektów polepszających warunki życia na Łazarzu. Większość projektów nie zakładała jakichkolwiek wynagrodzeń dla realizatorów , chociaż kilka projektów w pozycji kosztorys zawierało tylko wynagrodzenie dla prowadzących. W skład komisji konkursowej wchodzili radni miejscy, osiedlowi ,urzędnicy ( nie „wchodzili” radni składający projekty), punktowali indywidualnie i po zsumowaniu wybierano wnioski które uzyskały największą ilość punktów. Ponadto myślę że wszyscy zgłaszający napracowali się przy ich tworzeniu. Proszę przeczytać w skrócie jakich działań dotyczyć będą wyróżnione projekty, większość dotyczy zajęć dla dzieci i młodzieży : Łazarz-ówka – gra - planszowa dla wszystkich "Półkolonie - kulinarna podróż przez 6 kontynentów" - nieodpłatne półkolonie dla dzieci Bezpieczna woda zajęcia dla dzieci i młodzieży na letniej pływalni Lato w Poznaniu nieodpłatne- półkolonie dla dzieci Sąsiedzkie przygotowania - Sylwester na Skwerze – 3 miesięczne warsztaty z młodzieżą i dziećmi Za mundurem Łazarz sznurem - impreza integracyjna dla dzieci, młodzieży ,rodziców …. w Parku Wilsona Łazarski Klub Filmowy - "Poznań na ekranie" - bezpłatne seanse filmowe dla mieszkańców I Łazarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla wszystkich uczniów szkół podstawowych "Patroni Łazarskich Ulic" - gra terenowa dla wszystkich mieszkańców Łazarz Quest - gra terenowa dla wszystkich mieszkańców Człowieku, sam po sobie nie posprzątam - akcja edukacyjna dla 1500 dzieci i …. na Łazarzu ( sprzątamy po psach ) Łazarskie spotkania na dwa głosy - impreza integracyjna Poznań Night Skating – przejazdy wrotkarskie dla mieszkańców
26-04-2016 20:34:33
SR
Rozczarowana - co ma Modrzyński do tego, że pani projekty przegrały? Nie był w komisji przecież.
26-04-2016 17:34:26
Rozczarowana
Szkoda, że dwa projekty zostały napisane przez członka Rady Osiedla i zostaną dofinansowane. Panie Romanie, ja bym nie miała odwagi. Szanuję Pana, ale pewnych rzeczy się nie robi. Jest mi przykro, włożyłyśmy dużo energii na napisanie 3 projektów z myślą o dzieciach i ich rodzicach, żaden nie przeszedł. A chciałyśmy ja trochę powyciągać z bram i żeby na Niegolewskich przypadkim nie trafiły. Niestety propozycja zajęć dla dzieci na najbliższe pół roku okazała się mniej atrakcyjna dla rozwoju osiedla niż night skating. Szkoda, ale dla dzieciaków powalczymy jeszcze na innych frontach.
26-04-2016 17:31:16
JS
Co to jest "chamota"???
26-04-2016 16:49:13
Hania
Prosze sie przejsc na wykonana inicjatywe mianowicie na skwerek przy Maleckiego, ktory byl zrewitalizowany. Prosze obejrzec psie kupy, brak wykonczenia plotka naokolo i "cudowne" zolte plamy w zieloniutkiej trwawie wypalone psim moczem. Tylko mozna zalamac rece jak Lazarzanie szanuja to co zostalo dla nich stworzone. Skwerek uzywany jest jako WC dla milusinskich czworonogow. Czy naprawde juz taka chamota jest na Lazarzu, ze sra we wlasne gniazdo ???...jednak jest, totalna beznadziejna CHAMOTA i tak, tak pisze tutaj o wlascicielach psow, ktorzy wyprowadzaja swoje czworonogi wlasnie w to miejsce i patrza, i pozwalaja swoim psom rujnowac co kosztowalo nas mase pieniedzy. Nic nie potraficie uszanowac, niczego docenic. WSTYD. Ale po was jak po gesi....wiem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: