Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Restauracja dla 160 gości powstanie na pływalni? Będą rozmawiać o przyszłości kąpieliska przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Restauracja dla 160 gości powstanie na pływalni? Będą rozmawiać o przyszłości kąpieliska przy Arenie
26-04-2016 12:54   Janusz Ludwiczak
Czy na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza powstanie restauracja na 160 miejsc, a tym samym zostaną ograniczone funkcje kąpieliska? O przyszłości obiektu będą podczas nadzwyczajnej sesji rozmawiać łazarscy radni z przedstawicielami POSiR.

Jak już informowaliśmy w lutym Fundacja Wielkopolski Boks chciała na terenie pływalni w Parku Kasprowicza, w szatniach i pomieszczeniach zaplecza technicznego pozyskać miejsce na salę treningową. W grę wchodziło zajęcie nieruchomości o powierzchni ok. 300 m kw. Jak powiedział nam Błażej Daracz z POSiR nie ma planów zajęcia części terenu pływalni przez sportową organizację związaną z boksem.

Tymczasem jeden z inwestorów chciałby na terenie pływalni przy Arenie zlokalizować dużą restaurację na 160 miejsc. Jak udało nam się dowiedzieć oznaczałoby m.in. zmniejszenie części kompleksu szatni.

Jest kilka koncepcji zagospodarowania pływalni, jednak do czasu wyboru zarządcy obiektu trudno mówić o konkretach – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Błażej Daracz, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W środę o godz. 19:00 w Inkubatorze Kultury "Pireus" przy ul. Głogowskiej 35 (narożnik Gąsiorowskich) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz z przedstawicielami POSiR.

Porozmawiamy wspólnie o przyszłości pływalni, gdyż wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest ona dla mieszkańców Łazarza. Pojawiają się plany prywatnych przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić na terenie pływalni restaurację. Zwołałem sesję Rady Osiedla, na którą zaproszeni są również mieszkańcy. Staraliśmy się o pieniądze na jej remont w dwóch edycjach budżetu obywatelskiego i teraz gdy pojawiły się środki na ten cel chcemy porozmawiać o tym jak go wykonać i czy trzeba coś zmienić w jej sposobie funkcjonowania – wyjaśnia Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jak już informowaliśmy w ciągu trzech lat miasto chce przeznaczyć 6,4 milionów złotych na kompleksowy remont pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Inwestycja ta jest konieczna, by kąpielisko przy Arenie mogło dalej funkcjonować. Dwa lata temu baseny pod chmurną zostały całkowicie zamknięte, ze względu na przeciekające dno w brodziku i średnim basenie, korzenie drzew niszczące nieckę dużego basenu i wysłużoną aparaturę do filtrowania i uzdatniania wody. Po raporcie przygotowanym przez nadzór budowlany wiosną 2013 roku POSiR postanowił zamknąć baseny.

Rok później znalazły się środki na remont kąpieliska. W ramach inwestycji, która kosztowała 364 655 złotych przeprowadzono remont chlorowni, niecki brodzika dla dzieci wraz z hydroizolacją basenu, remont placu przy brodziku dla dzieci, a także remont niecki średniego i dużego basenu. Zadanie obejmowało również modernizację zewnętrznych pryszniców przy basenach kąpielowych, wymianę rur, remont cząstkowy chodników z płyt betonowych. Wymienione zostały także drewniane siedziska i toalety. 12 osób przez miesiąc robiło wszystko, by prace zakończyły się przed wakacjami.

W sierpniu zeszłego roku dwukrotnie w dużym basenie pojawiła się brudna woda. Najpierw trzy tygodnie temu zamiast przezroczystej woda w basenie była zielona, a dno było klejące, o czym informowaliśmy 13 sierpnia. Dzierżawca obiektu postanowił wymienić wodę i oczyścić dno basenu. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Pod koniec lipca 2014 r. woda w dużym basenie zamiast przezroczysta również była zielona. Na dnie basenu tworzyły się osady i odpadała farba, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Obecnie POSiR prowadzi rozmowy z potencjalnymi dzierżawcami. Sprawa ma rozstrzygnąć się w maju.

Jesienią ma ruszyć remont chlorowni, filtrów oraz zaplecza technicznego. POSiR chce tą inwestycje rozpocząć najwcześniej we wrześniu w obawie, że prace rozpoczęte wiosną mogłyby nie skończyć się do wakacji.

Jak co roku obiekt przejdzie odświeżenie przed sezonem kąpielowym. Natomiast remont planowany jest po zakończeniu tegorocznego sezonu kąpielowego. Chcemy rzetelnie przygotować się do realizacji inwestycji i wyłonienia wykonawcy prac. W obawie, że remont mógłby się przedłużyć i opóźnić rozpoczęcie sezonu kąpielowego, podjęta została decyzja o realizacji od września. Na ten rok planuje się wymianę filtrów wraz z automatyką dozowania, co wpłynęłoby na jakość wody – tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik POSiR.


R E K L A M A

Komentarze (10)

27-04-2016 19:42:30
Hania
@Antoni 50, urodzilam sie na Lazarzu i tu mieszkam. Chyba nie masz pojecia o rozmiarach takiej restauracji, NIE kawiarni, tylko restauracji ! Zapewne tam nie mieszkasz i zawieruchy nie odczujesz, ani bajzlu i syfu, ktory sie automatycznie laczy z gastronomia. Piwo, piwo i jeszcze raz piwo, to jest to co tam bedzie sie najlepiej sprzedawalo, smazone hamburgery, hot-dogi i pizza z microwave. Polaczenie wody/plywalni i alkoholu...."wspanialy pomysl". 40 stolikow to jest stolowka a nie kawiarenka, ktora sie tobie marzy. Jestem przeciwko, to jest teren na rekreacje a nie na tak duza gastronomie w parku. Pan prezydent musi pamietac, ze to sa tereny rekreacyjne a nie handlowo-uslugowo-gastronomiczne. Nie wolno inwestorom na realizowanie swoich planow kosztem terenow, ktore naleza do mieszkancow Poznania i miasto nie moze sobie tam planowac z inwestorem restauracji. Jakis znajomy, znajomego ma znajomosci gdzie trzeba ? Nie bylo mowy nigdy o gastronomii i do tego jeszcze takich rozmiarow !!! NIE NIE I JESZCZE RAZ NIE !!! Przestancie panowie na stolkach i w zarzadach roznego sortu podejmowac decyzje, ktore nie sa korzystne dla mieszkancow jedynie korzystne dla inwestorow roznego sortu z glebokimi kieszeniami.
27-04-2016 15:28:37
M.
Antoni 50, teren na który wskazujesz będzie zagospodarowany (tor wrotkarski). Kawiarnie (co najmniej 3) w pobliżu też się znajdą, tylko trzeba przejść się w okolicę ul. Wyspiańskiego.
27-04-2016 13:48:19
ANTONI 50
URODZIŁEM SIĘ I MIESZKAM NA ŁAZARZU I JESTEM ZA TYM ŻEBY POWSTAŁA KAWIARNIE NA TERENIE PARKU KASPROWICZA JEST PRZECIEZ ZA PŁYWALNIĄ W KIERUNKU UL. REJMONTA TEREN WOLNY NIE ZAGOSPODAROWANY A PARKING OBOK SIĘ ZNAJDUJE , MIŁO PRZY TEJ OKAZJI SPĘDZIŁO BY SIĘ CZAS A NIE JAK TERAZ NIE MA W OKOLICY ŻADNEJ KAWIARNI . Z TEGO CO OBSERWUJĘ TO NA TERENIE BYŁEGO STADIONU ENERGETYKA OBOK PŁYWALNI SĄ ZACHĘTY NA WYBUDOWANIE BLOKÓW A NIE NA ZAGOSPODAROWANIE POD KĄTEM SPORTU I REKREACJI CZY WYPOCZYNKU DLA MIESZKANCÓW ŁAZARZA I POZNANIA.NIE POZWULMY JUŻ NA BUDOWANIE BUDYNKÓW NA TYM TERENIE I OBOK TEGO PARKU DOSYĆ JUŻ TEGO NIECH KAZDY Z MIESZKANCÓW PRZYJDZIE I ODWIEDZI TEN PIĘKNY SKRAWEK POZNANIA I ZE SPOKOJEM UCIĄDZE SOBIE NA WOLNYM POWIETRZU NA KAWKĘ,LODY CZY ZJE COŚ SŁOTKIEGO A NE TYLKO W POMIESZCZENIACH ZAMKNIĘTYCH. ZACHĘCAM MIESZKANCÓW ŻEBY FAKTYCZNIE POWSTAŁA TAM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA PIĘKNA KAWIARNIA CZY RESTAURACJA, A JAK JEST SPONSOR NA TAKĄ INCJATYWĘ TO GO NALEŻY POPRZEĆ Z CAŁYCH SIŁ - ZACHĘCAM WSZYSTKICH KTÓRZY W TEN SAM SPOSÓB MYŚLĄ I CHCĄ SPĘDZIĆ CZAS DO WSPARCIA I POPARCIA TEJ INCJATYWY. NIE POTRZEBA NIC OKROIĆ Z TERENU PŁYWALNI JEST DOSYĆ WOLNEGO TERENU ZA PŁYWALNIĄ28 !!!
27-04-2016 11:16:13
Rosa
Powiem krótko, poroniony pomysł z tą restauracją !!!!!!!!!!!!!!!
26-04-2016 16:32:03
Hania
Mieszkancy Lazarza i sasiedzi plywalni powinni zademontrowac swoj sprzeciw. Ja osobiscie nie zgadzam sie na zadna restauracje w parku i to kosztem plywalni. Zdaje sie, ze ludzie, ktorzy powinni dbac o dobro mieszkancow chca "pogodzic" to czego nie da sie pogodzic. Restauracja na 160 osob ???!!! Czy zdajecie sobie sprawe jaka tam bedzie zawierucha i SYF wokolo. To jest park dla wypoczynku, tak samo plywalnia jest do wypoczynku i rekreacji a nie do budowania restauracji. Ma byc remont plywalni a nie budowa restauracji. Lazarzanie nie dajmy sie wrobic w ten pomysl i protestujmy bo inaczej bedziemy mieli rozjezdzone trawniki, nocne halasy i jeden bajzel.
26-04-2016 15:21:22
CSW
Obok pływalni powstanie Centrum Sportów Wrotkarskich. W tym projekcie też jest uwzględniona gastronomia. Może właśnie na tym terenie wybudować restaurację, która obsłuży te dwa obiekty?
26-04-2016 14:00:25
Koko
A czy będzie też kryty basen?! i trampoliny do skoków?
26-04-2016 13:33:56
M.
Ale ta "kawa pośród drzew" też będzie pita wewnątrz budynku, prawda? Park nie jest przesadnie wielki, więc wykrawanie z niego kolejnej przestrzeni nie jest najlepszym pomysłem. Restauracja dla 160 gości będzie miała ok. 40 stolików. To oznacza, że powinna mieć miejsce parkingowe na conajmniej 50-60 samochodów (trzeba uwzględnić personel, samochody dostawcze). Czy uważasz, że to faktycznie taki dobry pomysł. I jeszcze jedno, w bliskiej okolicy znajduje się kilka restauracji, zdaje się nie są przesadnie "obłożone". Jak znam życie to po roku lub dwóch okazałoby się, że restauracja się nie sprawdziła, ale możnaby w tym miejscu wybudować jakiś "apartamentowiec".
26-04-2016 13:08:49
Ostatni normalny
Do M. - moim zdaniem jest różnica między piciem kawy w Arenie (wewnątrz budynku) a piciem kawy w restauracji, która będzie usytuowana pośród parkowych drzew. Nie dziwię się, że nie ma chętnych do remontu kawiarni w Arenie.
26-04-2016 12:59:12
M.
A gdzie ma być parking dla gości restauracji? Nie rozumiem dlaczego koniecznie trzeba okroić teren pływalni, w hali Arena była kiedyś kawiarnia (całkiem spora). Wystarczy ją tylko odremontować.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: