Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielone skrzynki z kwiatami i drzewami mają pojawić się na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielone skrzynki z kwiatami i drzewami mają pojawić się na Głogowskiej
25-04-2016 00:52   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w ogrodzie społecznym obok pływalni letniej w Parku Kasprowicza spotkali się sympatycy grupy "Zielony Łazarz". Społecznicy chcą dbać o zieleń przyuliczną, planują m.in. stworzyć ochronne przestrzenie wokół drzew w celu zabezpieczenia przed samochodami i psami. Pojawił się również pomysł postawienia na ulicy Głogowskiej zielonych skrzynek, w których będą rosły kwiaty i drzewa.

Zielony Łazarz to nieformalna grupa mieszkańców, którzy dbają o zieleń przyuliczną. Zależy nam na tym, by zieleń nie była niszczona przez samochody. W zeszłym roku obsadziliśmy kwiatami i krzewami zaniedbane pasy zieleni m.in. przy ul. Nehringa. Dziś spotkaliśmy się z Kolektywem Kąpielisko i grupą Komitywa.org., żeby skoordynować działania i przygotować plany na ten rok – powiedziała Kalina Olejniczak z grupy "Zielony Łazarz".

Członkowie grupy "Zielony Łazarz" wspólnie z mieszkańcami w ubiegłym roku czekając na urzędników i miejskich ogrodników postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Na ulicy Nehringa przeprowadzili prace ziemne i nasadzili pierwsze kwiaty. Wszystko zrobili w czynie społecznym i z własnych środków. Teraz społecznicy chcą również zazielenić ulicę Głogowską.

Chcemy angażować mieszkańców do zmian. To jest nasze dobro wspólne. Planujemy postawić zielone skrzynki na ulicy Głogowskiej. Jesteśmy ciekawy czy mieszkańcy i sklepikarze będą dbać o zieleń – zapowiada Wojciech Sańko z grupy Komitywa.


Komentarze (1)

25-04-2016 19:45:11
Hania
Bardzo fajne pomysly, w Poznaniu jest coraz mniej zieleni. Podoba mi sie pomysl ze skrzynkami z zielenia bo Glogowska to jak asfaltowa pustynia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: