Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Spisek Smoleński" w dawnej Olimpii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Spisek Smoleński" w dawnej Olimpii
24-04-2016 01:28   Janusz Ludwiczak
Ludzkie postawy, uczucia, poglądy i ich źródła... Wszystkie teorie o smoleńskim spisku, i te całkowicie szalone, i te z pozorami racjonalności - to kanwa spektaklu "Spisek smoleński, jaki wystawił w czwartkowy wieczór na deskach Sceny Roboczej teatr Orbis Tertius.

Spektakl, którego reżyserem i scenografem jest Lech Raczak przedstawia teorie o smoleńskim spisku - i te całkowicie szalone i te z pozorami racjonalności, wymierzone w wybrane władze.

Splot legendarnych i sprzecznych podejrzeń: zamach Tuska i Putina, mgłę i sztuczną mgłę, "bąbel helowy", fałszywe radiolatarnie naprowadzające samolot poza pas startowy, niefrasobliwość pilotów, spiski tajnych służb różnych państw, świadome błędne naprowadzanie samolotu przez kontrolerów lotu chcących spowodować wypadek, szaleństwo Prezesa, naciski dowództwa, fatalność brzozy „pancernej”, wypadek, wybuch, wiele wybuchów, „bombę termobaryczną”, legendy o ocalonych i ich dobijaniu... Wyobraźmy sobie grupę wolontariuszy „demonstracji krzyżowych”, katechumenów „religii smoleńskiej” i zawiedzionych lub nawiedzonych artystów, którzy tworzą na ten temat spektakl – nieuchronnie szalony i porywający, i nieuchronnie żałosny. I spróbujmy ich po ludzku zrozumieć – czytamy w recenzji.

Spektakl "Spisek Smoleński" zostanie wystawiony na deskach Sceny Roboczej na 4. piętrze dawnego kina Olimpia ponownie w piątek, 20 maja o godz. 19:00. Tymczasem w piątek, 22 kwietnia zaprezentowany zostanie spektakl "Ach... żyliśmy" w wykonaniu teatru Orbis Tertius, a w sobotę o godz. 19:00 Teatr Biuro Podróży zaprezentuje "Wot takaja żizń". Bilety w cenie 15 złotych są dostępne w Centrum Informacji Miejskiej oraz tuż przed spektaklem.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: