Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona pojawiła się... "Higiena" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona pojawiła się... "Higiena"
23-04-2016 01:06   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona odsłonięto instalację "Higiena" autorstwa Macieja Kuraka, która powstała w ramach projektu "5 zmysłów" dedykowanemu osobom niepełnosprawnym.

Pomysł stworzenia instalacji narodził się w 2015 roku, podczas piątej edycji społeczno-kulturalnego projektu 5 zmysłów. Dystans. Instalacja łączy elementy budki lęgowej oraz klatki dla ptaków. Wyglądem nawiązuje do jednej z poznaoskich kamienic. Jest metaforą dystansu społecznego, podporządkowania i ograniczonej swobody jednostki. Odwołuje się do postulowanej współcześnie, niespełnionej wizji harmonijnej i wspólnej przestrzeni publicznej.

Instalacja "Higiena" jest kontynuacją rozważań podjętych w instalacji "Totem", którą Maciej Kurak zbudował razem z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Pomost, podczas warsztatów w listopadzie ubiegłego roku – wyjaśnia Zuzanna Głowacka.

5 zmysłów to cykl artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom niepełnosprawnym.

Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. Minione pięć edycji "5 zmysłów pozwoliły" osobom niewidomym zwiedzić muzeum, zaprosić osoby głuchonieme na koncerty muzyki klasycznej, a także zapoznać wielu niepełnosprawnych ze zjawiskiem tańca i teatru – dodaje Zuzanna Głowacka.

Maciej Kurak jest autorem wielu instalacji. Artysta ukończył Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu).

Instalację "Higiena" można podziwiać w północno-zachodniej części Parku Wilsona, w pobliżu wejścia do schronu przeciwlotniczego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: