Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona pojawiła się... "Higiena" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona pojawiła się... "Higiena"
23-04-2016 01:06   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona odsłonięto instalację "Higiena" autorstwa Macieja Kuraka, która powstała w ramach projektu "5 zmysłów" dedykowanemu osobom niepełnosprawnym.

Pomysł stworzenia instalacji narodził się w 2015 roku, podczas piątej edycji społeczno-kulturalnego projektu 5 zmysłów. Dystans. Instalacja łączy elementy budki lęgowej oraz klatki dla ptaków. Wyglądem nawiązuje do jednej z poznaoskich kamienic. Jest metaforą dystansu społecznego, podporządkowania i ograniczonej swobody jednostki. Odwołuje się do postulowanej współcześnie, niespełnionej wizji harmonijnej i wspólnej przestrzeni publicznej.

Instalacja "Higiena" jest kontynuacją rozważań podjętych w instalacji "Totem", którą Maciej Kurak zbudował razem z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Pomost, podczas warsztatów w listopadzie ubiegłego roku – wyjaśnia Zuzanna Głowacka.

5 zmysłów to cykl artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom niepełnosprawnym.

Projekt włącza osoby z różnymi typami niepełnosprawności w wiele aspektów życia kulturalnego i społecznego. Minione pięć edycji "5 zmysłów pozwoliły" osobom niewidomym zwiedzić muzeum, zaprosić osoby głuchonieme na koncerty muzyki klasycznej, a także zapoznać wielu niepełnosprawnych ze zjawiskiem tańca i teatru – dodaje Zuzanna Głowacka.

Maciej Kurak jest autorem wielu instalacji. Artysta ukończył Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu).

Instalację "Higiena" można podziwiać w północno-zachodniej części Parku Wilsona, w pobliżu wejścia do schronu przeciwlotniczego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: