Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pamięć o miejscu, Małeka i Kraina Olimpia - Centrum Warte Poznania będzie na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pamięć o miejscu, Małeka i Kraina Olimpia - Centrum Warte Poznania będzie na Łazarzu
23-04-2016 00:14   Janusz Ludwiczak
W tym roku na Łazarzu znów będzie kulturalnie. Rozstrzygnięto konkurs "Centrum Warte Poznania", w ramach którego w witrynach sklepowych przy ul. Głogowskiej pojawi się wystawa historycznych zdjęć, z kolei na skwerze przed dawnym kinem Olimpia oraz przy ul. Małeckiego organizowane będą warsztaty dla dzieci i wieczorne potańcówki.

Konkurs "Centrum warte Poznania" organizowany jest z inicjatywy Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania od 2012 r. Do programu zgłaszać można było wydarzenia kulturalne, artystyczne, edukacyjne i społeczne, kształtujące tożsamość kulturalną centrum miasta i zachęcające do aktywnego udziału mieszkańców oraz turystów. Programem objęte są Śródka i Ostrów Tumski, Stare Miasto, Wilda, Jeżyce i Łazarz. Warunkiem zgłoszenia do konkursu jest realizacja wyróżnionego pomysłu do końca roku. Maksymalna kwota dotacji to 50 tysięcy złotych.

W tym roku nadesłano 96 wniosków. Komisja konkursowa złożona m.in. z przedstawicieli Rady Miasta, Urzędu Miasta, UAM, samorządów pomocniczych wybrała 18 projektów sfinansowanych na łączną kwotę 350 tys. zł.

Aż 40 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy na zorganizowanie sąsiedzkiego skweru "Kraina Olimpia" przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej.

Chcemy stworzyć cykl warsztatów dla dzieci, które odbywać się będą w trakcie ośmiu letnich tygodni. Z wiarą w kreatywność i pomysłowość dzieci, oddajemy ten plac w ich ręce, będą tu miały swoje bazy oraz możliwość zaprojektowania dziedzińca. Pomogą im w tym warsztaty z ozdabiania przestrzeni. Warsztaty przysłużą się temu, by ozdobić i przygotować przestrzeń na cykl wieczornych potańcówek, które przez osiem tygodni lata odbywać się będą na dziedzińcu – wyjaśnia Aleksandra Kołodziej ze Sceny Roboczej.

Podobnie jak przed Olimpią również na skwerze przy ul. Małeckiego w lipcu i sierpniu odbywać będą się warsztaty dla dzieci i wieczorne potańcówki.

Z kolei w ramach projektu "Historia miejsca - pamięć o miejscu" w witrynach sklepowych po wschodniej stronie ul. Głogowskiej pojawią się aktualne oraz dawne zdjęcia poszczególnych kamienic.

Natomiast w Ogrodzie Łazarz, który znajduje się w pobliżu bloków przy ul. Potockiej 39 i 41 zakopany zostanie "Skarb Łazarza".

Projekt zakłada zbudowanie dużej drewnianej skrzyni, do której każdy może dorzucić przedmiot, który będzie wiadomością od mieszkańców Łazarza A.D. 2016 dla przyszłych odkrywców skarbu. Akcji Towarzyszą rozmaite wydarzenia, które pomogą wciągnąć mieszkańców w zabawę – wyjaśnia Joanna Heller z Klubu Osiedlowego "Krąg".

W Ogrodzie Łazarz i Klubie Osiedlowym "Krąg" odbędą się również "Spotkania z Melpomeną", czyli warsztaty teatralne międzypokoleniowe, spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych oraz spotkania autorskie.

Centrum warte Poznania 2016 na Łazarzu:

  • Historia miejsca - pamięć o miejscu, ul. Głogowska od 27 do 83 (Liliana Ktantz-Domasławska): 6 909 zł
  • Skarb Łazarza (Joanna Heller): 15 050 zł
  • Małeka - Skwer Kreacji (Otwarta Strefa Kultury): 17 870 zł
  • Kraina Olimpia - skwer sąsiedzki (Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy): 40 000 zł
  • Spotkania z Melpomeną (Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald, Klub Osiedlowy Krąg): 10 850 zł


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: