Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pamięć o miejscu, Małeka i Kraina Olimpia - Centrum Warte Poznania będzie na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pamięć o miejscu, Małeka i Kraina Olimpia - Centrum Warte Poznania będzie na Łazarzu
23-04-2016 00:14   Janusz Ludwiczak
W tym roku na Łazarzu znów będzie kulturalnie. Rozstrzygnięto konkurs "Centrum Warte Poznania", w ramach którego w witrynach sklepowych przy ul. Głogowskiej pojawi się wystawa historycznych zdjęć, z kolei na skwerze przed dawnym kinem Olimpia oraz przy ul. Małeckiego organizowane będą warsztaty dla dzieci i wieczorne potańcówki.

Konkurs "Centrum warte Poznania" organizowany jest z inicjatywy Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania od 2012 r. Do programu zgłaszać można było wydarzenia kulturalne, artystyczne, edukacyjne i społeczne, kształtujące tożsamość kulturalną centrum miasta i zachęcające do aktywnego udziału mieszkańców oraz turystów. Programem objęte są Śródka i Ostrów Tumski, Stare Miasto, Wilda, Jeżyce i Łazarz. Warunkiem zgłoszenia do konkursu jest realizacja wyróżnionego pomysłu do końca roku. Maksymalna kwota dotacji to 50 tysięcy złotych.

W tym roku nadesłano 96 wniosków. Komisja konkursowa złożona m.in. z przedstawicieli Rady Miasta, Urzędu Miasta, UAM, samorządów pomocniczych wybrała 18 projektów sfinansowanych na łączną kwotę 350 tys. zł.

Aż 40 tysięcy złotych otrzyma Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy na zorganizowanie sąsiedzkiego skweru "Kraina Olimpia" przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej.

Chcemy stworzyć cykl warsztatów dla dzieci, które odbywać się będą w trakcie ośmiu letnich tygodni. Z wiarą w kreatywność i pomysłowość dzieci, oddajemy ten plac w ich ręce, będą tu miały swoje bazy oraz możliwość zaprojektowania dziedzińca. Pomogą im w tym warsztaty z ozdabiania przestrzeni. Warsztaty przysłużą się temu, by ozdobić i przygotować przestrzeń na cykl wieczornych potańcówek, które przez osiem tygodni lata odbywać się będą na dziedzińcu – wyjaśnia Aleksandra Kołodziej ze Sceny Roboczej.

Podobnie jak przed Olimpią również na skwerze przy ul. Małeckiego w lipcu i sierpniu odbywać będą się warsztaty dla dzieci i wieczorne potańcówki.

Z kolei w ramach projektu "Historia miejsca - pamięć o miejscu" w witrynach sklepowych po wschodniej stronie ul. Głogowskiej pojawią się aktualne oraz dawne zdjęcia poszczególnych kamienic.

Natomiast w Ogrodzie Łazarz, który znajduje się w pobliżu bloków przy ul. Potockiej 39 i 41 zakopany zostanie "Skarb Łazarza".

Projekt zakłada zbudowanie dużej drewnianej skrzyni, do której każdy może dorzucić przedmiot, który będzie wiadomością od mieszkańców Łazarza A.D. 2016 dla przyszłych odkrywców skarbu. Akcji Towarzyszą rozmaite wydarzenia, które pomogą wciągnąć mieszkańców w zabawę – wyjaśnia Joanna Heller z Klubu Osiedlowego "Krąg".

W Ogrodzie Łazarz i Klubie Osiedlowym "Krąg" odbędą się również "Spotkania z Melpomeną", czyli warsztaty teatralne międzypokoleniowe, spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych oraz spotkania autorskie.

Centrum warte Poznania 2016 na Łazarzu:

  • Historia miejsca - pamięć o miejscu, ul. Głogowska od 27 do 83 (Liliana Ktantz-Domasławska): 6 909 zł
  • Skarb Łazarza (Joanna Heller): 15 050 zł
  • Małeka - Skwer Kreacji (Otwarta Strefa Kultury): 17 870 zł
  • Kraina Olimpia - skwer sąsiedzki (Stowarzyszenie Teatr Strefa Ciszy): 40 000 zł
  • Spotkania z Melpomeną (Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald, Klub Osiedlowy Krąg): 10 850 zł


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: