Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

La Scala Chamber Orchestra zagra w Auli Uniwersyteckiej. Rozdajemy wejściówki {KONKURS} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
La Scala Chamber Orchestra zagra w Auli Uniwersyteckiej. Rozdajemy wejściówki {KONKURS}
21-04-2016 15:24   Redakcja
W najbliższą środę, 27 kwietnia w Auli Uniwersyteckiej w ramach europejskiej trasy koncertowej zagości orkiestra z prestiżowego teatru i opery La Scala z Mediolanu. Każdemu ich występowi towarzyszą gorący aplauz i owacje na stojąco. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na koncert.

La Scala Chamber Orchestra ma na swoim koncie współpracę z największymi osobowościami muzycznego świata, zarówno dyrygentami takimi jak: Riccardo Muti, Daniel Barenboim, Roberto Abbado, jak i solistami – Marthą Argerich czy Nathanem Milsteinem. La Scala występowała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i teatrach m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Tonhalle w Zurychu, Salle Gaveau w Paryżu czy Sali Koncertowej im. P.I. Czajkowskiego w Moskwie. Znani z ogromnej wirtuozerii i wyszukanego repertuaru muzycy orkiestry kameralnej La Scala Chamber Orchestra (znani też jako Cameristi della Scala) w środowy wieczór wystąpią w Poznaniu, w Auli Uniwersyteckiej.

W skład zespołu wchodzą wybitni artyści – soliści ze słynnej orkiestry Teatro alla Scala w Mediolanie. Dostojne brzmienie ich instrumentów znane jest miłośnikom muzyki klasycznej od ponad 30 lat. Program koncertów obejmuje Fantazje na tematy z oper Giuseppe Verdiego, skomponowane przez XIX-wiecznych kompozytorów włoskich.

Repertuar La Scala Chamber Orchestra to najważniejsze utwory skomponowane na orkiestrę kameralną, obejmujące dzieła od XVIII wieku do współczesności. Na szczególną uwagę zasługują nieco zapomniane utwory powstałe ku czci sławnego mistrza opery – Giuseppe Verdiego, które muzycy mediolańskiej orkiestry wykonają przed polską publicznością. Starannie wyselekcjonowany repertuar jest o tyle wyjątkowy, że stanowią go w większości niepublikowane utwory XIX-wiecznych kompozytorów włoskich, które przez długie lata zalegały na zakurzonych bibliotecznych półkach. Artyści reinterpretując Fantazje na tematy najznakomitszych oper Verdiego przywracają im dawną świetność i blask. Zapomniane teksty muzyczne w wieku XIX cieszyły się bowiem ogromną popularnością.

Fantazje z oper Verdiego reprezentują szczególny rodzaj muzyki instrumentalnej, dopuszczający element swobody twórczej i pewną dozę improwizacji. Sposób wydobycia dźwięku uwydatnia całą paletę barw poszczególnych grup instrumentów, prezentując w pełnej krasie akustyczne walory tak oszczędnej orkiestracji. Mediolański zespół w znanym sobie stylu prezentuje najpiękniejsze, liryczne i pełne fantazji melodie z oper Verdiego, koncentrując się na wysokiej jakości muzycznej narracji. Delikatność i przejrzystość struktury dźwiękowej umożliwia śledzenie linii melodycznej nawet muzycznym laikom, wyjątkowo silnie oddziałując na wyobraźnię słuchaczy.

Muzycy mediolańskiej La Scala Chamber Orchestra to światowej sławy artyści, którzy w iście mistrzowskim stylu operują szlachetną barwą dźwięku i giętką frazą melodyczną, przenosząc słuchaczy na arystokratyczne dwory. Pełne emocji i pasji fantazje w pełni ukazują ukryte piękno w często niedocenianych kompozycjach. Smaku dodają popisowe partie solowe w mistrzowskim wykonaniu Francesco Manara czy Laury Marzadori.

Koncert La Scala Chamber Orchestra odbędzie się w najbliższą środę, 27 kwietnia o godz. 19:00 w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1. Bilety w cenie 159, 179 i 199 złotych są do nabycia na stronie www.makroconcert.pl, ebilet.pl, eventim.pl i w salonach Empik.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 2 podwójne bilety na ten koncert. Aby zdobyć wejściówkę należy przesłać swoje imię i nazwisko na naszą skrzynkę e-mailową: konkurs@lazarz.pl dziś do północy (tj. do czwartku, 21 kwietnia 2016 r. godz. 24:00).
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowała firma MakroConcert.

Aktualizacja 22.04.2016 godz. 09:50: Tym razem wejściówki otrzymuje pierwsza i ostatnia osoba. Zaproszenia otrzymują: Aldona Banaszak oraz Jolanta Kierończyk.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy. Zwycięzcy konkursu zostali powiadomieni e-mailem zwrotnym o sposobie odebrania nagrody. Już wkrótce kolejne konkursy.

Fot: mat. org.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: