Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedszkolaki zatańczyły "Waka Waka" i do "Kołyski w Piżamie" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przedszkolaki zatańczyły "Waka Waka" i do "Kołyski w Piżamie"
21-04-2016 00:37   Janusz Ludwiczak
We wtorek w Klubie Osiedlowym "Krąg" już po raz drugi odbyły się Przedszkolne Mistrzostwa Tańca, w których wzięły udział maluchy z pięciu łazarskich przedszkoli.

W II Przedszkolnych Mistrzostwach Tańca, które zorganizowało grono pedagogiczne z Przedszkola nr 89 przy ul. Kasprzaka wzięły udział dzieci z pięciu łazarskich przedszkoli (nr 32 - "Świerszczykowe Nutki", nr 39 - "Leśne Ludki", nr 48, 51 i 89).

Celem imprezy była popularyzacja zespołowych form tanecznych, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci, rozwijanie umiejętności scenicznych oraz integracja łazarskiego środowiska przedszkolnego.

Dzieci zaprezentowały przeróżne układy taneczne od tańca do piosenki Shakiry "Waka, Waka" (Przedszkole nr 89), "Mam tę moc" z filmu animowanego "Kraina Lody" (Przedszkole nr 39) po układ do piosenki "Alleluja" ze "Shreka" Shrek (Przedszkole nr 51).

Młodzi wykonawcy wykonali również taniec hiszpański (Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki") oraz zatańczyli walca (Przedszkole nr 39). Nie zabrakło także "Kołysanki w Piżamie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48.

Wszystkie występy zostały docenione przez jury i wszystkie grupy zdobyły I miejsce w sześciu różnych kategoriach. W kategorii wykonanie – Przedszkole nr 89, w kategorii Technika Tańca – Przedszkole nr 39 "Leśne Ludki", w kategorii Prezentacja – Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki" grupa „Świerszcze”, w kategorii Choreografia – Przedszkole nr 51, w kategorii Stroje – Przedszkole nr 48 oraz w kategorii Ekspresyjny Taniec – Przedszkole nr 32 "Świerszczykowe Nutki" grupa "Żaby".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: