Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ślub i wesele okiem fotografów ze Słowacji, Węgier, Czech i Polski w Pix.House - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ślub i wesele okiem fotografów ze Słowacji, Węgier, Czech i Polski w Pix.House
21-04-2016 00:23   Redakcja
Ślub i wesele są ponoć jednym z najważniejszych momentów w życiu, jednak w każdym kraju wygląda on inaczej. Różne są zwyczaje weselne w kulturze romskiej czy żydowskiej. Można się o tym przekonać na wystawie zdjęć "They Said Yes", którą można od wtorku oglądać w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a.

Od niepamiętnych czasów zawarcie związku małżeńskiego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu społeczności. Z ceremonią zaślubin zawsze związane są specyficzne rytuały i zwyczaje, często uważane za magiczne i wyjątkowe. Wyznaczają one kulturową charakterystykę danej grupy społecznej, różnicują i kierunkują unikalność społeczności. Owe zwyczaje ewoluują z biegiem lat, jednak ślady niektórych dawnych rytuałów utrzymują się w naszej tradycji ślubnej do dnia dzisiejszego.

Czasy się zmieniają, ceremonia zaślubin także. Na dzień dzisiejszy nacisk na zmianę tradycji ślubnych jest większy niż w przeszłości. Co wydaje się być (choć nie bez wyjątków) próbą podkreślenia statusu społeczno – materialnego. Ślub jest nie tylko jednymi z najważniejszych dni w życiu, ale również jednym z najdroższych.

Projekt "They Said Yes: zrodził się z fascynacji zjawiskiem wesela. Jego celem jest zapewnienie widzom dogłębnego spojrzenia na zwyczaje ślubne w Europie Środkowej (Węgry, Polska, Czechy i Słowacja) na początku XXI wieku. Projekt zadaje pytanie w jaki sposób współczesna fotografia próbuje uchwycić znaczenie i wagę dnia ślubu – również w odniesieniu do przyszłości. Pomimo próby włączenia do projektu najszerszego możliwego zakresu tendencji i stylów fotograficznych, nasze podejście okazało się typowo dokumentalne. Ironia, która przewija się między wierszami jest tylko pozorna – taki jest dzisiejszy świat…

Międzynarodową wystawę "They Said Yes" można do 10 maja oglądać w galerii fotografii Pix.House przy ul. Głogowskiej 35a od wtorku do soboty w godz. od 16:00 do 20:00 oraz w niedziele od 14:00 do 16:00. Wstęp wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: