Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą kolejne konsultacje w sprawie wytyczenia drogi rowerowej na Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą kolejne konsultacje w sprawie wytyczenia drogi rowerowej na Grunwaldzkiej
19-04-2016 16:04   Janusz Ludwiczak
Trzy tygodnie po konsultacjach, które zorganizowała Rada Osiedla Św. Łazarz miasto raz jeszcze chce porozmawiać z mieszkańcami o koncepcji budowy drogi rowerowej na Grunwaldzkiej.

W czwartek, 31 marca z inicjatywy Rady Osiedla Św. Łazarz odbyły się konsultacje społeczne w sprawie wytyczenia drogi rowerowej i wydzielenia torowiska na ulicy Grunwaldzkiej, o czym więcej w artykule: Wyburzenie części obiektów przy Olimpii rozwiązaniem na budowę drogi rowerowej na Grunwaldzkiej.

Teraz miasto organizuje kolejne spotkanie dla mieszkańców w tej sprawie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym dotyczącym koncepcji budowy dróg rowerowych w ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Skubiszewskiego do skrzyżowania z ul. Bukowską i Roosevelta. Celem spotkania jest dyskusja na temat przedstawionej koncepcji, a także zgłaszanie pytań i uwag dotyczących planów budowy dróg rowerowych na omawianym odcinku ulicy Grunwaldzkiej – informuje Urząd Miasta Poznania.

Konsultacje dotyczą całej koncepcji, ale w szczególności spornego odcinka Grunwaldzkiej, między ul. Wojskową a Stolarską. Wstępna propozycja zakładała wydzielenie drogi rowerowej kosztem jednego pasa jezdni dla samochodów. Obecnie rozważane są też inne warianty, m.in. objazd ul. Bukowską czy budowa ścieżki pieszo-rowerowej – dodaje Joanna Żeberek z biura prasowego magistratu.

W trakcie spotkania nastąpi także podsumowanie uwag i wniosków zgłoszonych na wcześniejszych etapach konsultacji oraz na spotkaniu z mieszkańcami Osiedla św. Łazarz w dniu 31 marca.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 17:00 w II Liceum Ogólnokształcącym nr 2, przy ul. Matejki 8/10.


R E K L A M A

Komentarze (1)

21-04-2016 11:06:56
morlock
Serdecznie to można zaprosić idiotę który po podwórkach sp-ni Grunwald (odgórnie przyszło?) rowerowe wsporniki na wąskich podwórkach kazał postawić. Tera nawet Słoik ze swoim rowerkiem nie zaparkuje combi ze świniobicia bo mu własny rowerek przeszkodzi. Odbyło się to bez konsultacji z mieszkańcami posesji. Amen.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: