Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" zaprosił miłośników sztuki na artystyczny podwieczorek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" zaprosił miłośników sztuki na artystyczny podwieczorek
19-04-2016 15:47   Janusz Ludwiczak
"Wieczór Trzech Muz" z muzyką, poezją i malarstwem odbył się w miniony piątek w Klubie Osiedlowym "Krąg". Koneserzy sztuki mogli obejrzeć wystawę plastyczną Wiesławy Gryskowskiej "Barwy światła i cienia" oraz wysłuchać koncertu muzyki i poezji w wykonaniu Aliny i Krzysztofa Galasów.

Król Stanisław zapraszał przyjaciół na Czwartkowe Obiady. Klub Osiedlowy "Krąg" postanowił dla miłośników sztuki zorganizować Piątkowe Podwieczorki Artystyczne.

Podczas minionego podwieczorku, zawitały do naszej Klubowej Kawiarenki Literackiej i Galerii Krąg, aż trzy muzy Apollina. Tego późnego popołudnia odbył się bowiem finisaż wystawy pasteli Wiesławy Gryskowskiej "Barwy światła i cienia" oraz wieczór peotycko-muzyczny Aliny i Krzysztofa Galasów promujący ostatnią książkę pana Krzysztofa. Impreza odbyła sie pod patronatem Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej oraz Oddziału Poznańskiego Związku Literatów Polskich – wyjaśnia Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Wystawa Wiesławy Gryskowskiej jest prezentacją ciekawej osobowości twórczej. Artystka – jak sama mówi – ciągle poszukuje; wzbogaca swój warsztat w nowe rozwiązania, poszerza zakres swoich zainteresowań. Stąd na wystawie różnorodność zarówno tematyczna, jak i warsztatowa. Dominują ulubione przez artystkę pastele, z ich szczególną urodą i paletą barw, a w wykonaniu autorki z nowatorskim potraktowaniem struktury. Drugą preferowaną techniką – jest dla malarki akryl. Obie te techniki pozwalają na dość wyjątkowe operowanie światłem i cieniem, barwą i kształtem, plamą i płaszczyzną. Staje się to sposobem na ukazanie zewnętrznej sylwetki czy twarzy człowieka, ale także jego wnętrza; przy pomocy barwnej plamy i światła – wywołanie specyficznego klimatu i nastroju. Intensywne światło uwypukla kształty, kolory, nadaje oryginalną barwę przedmiotom, zwierzętom, ludziom. Ruch, poza, zamierzona deformacja, figuratywne układy – wszystko to sprawia często wrażenie gry kolorem i światłem; a często stosowany kontrast jeszcze tę grę potęguje. Zróżnicowana tematyka wynika z przemyśleń, z inspiracji mitologią, z podziwu dla harmonii i gracji galopujących czy spacerujących koni, dla sportowej walki, dla szalejących motocyklistów, z zachwytu niezwykłymi w swej urodzie pejzażami. Dzięki tej bogatej i złożonej różnorodności, wystawa dostarcza wielu wrażeń, pobudza wyobraźnię, inspiruje, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Obrazy artystki – to w istocie to, co wokół nas, lub w nas; co oddziałuje na nas kolorem, formą i treścią – opowiada Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Krzysztof Galas, debiutował tomikiem poezji ,,Róża Przeznaczeń” w 2004r., wydanym także na płycie. Kolejne książki to: ,,Płoszenie chwil”(2005) - płyta, o tym samym tytule, ,,Wizerunki godzin” (2006), ,,Na powiece Ziemi” (2007) także wraz z płytą, na której została utrwalona treść w formie słuchowiska poetyckiego, ,,Kamieniołomy dni” (2009), ,,Na mieliźnie prawdy” (2010), ,,Nieustępliwa pamięć” (2011), ,,Czas niepewności” (2012). Wiersze poety publikowane były w wielu antologiach i almanachach, a także czasopismach kulturalnych, takich jak: Gazeta Kulturalna, Okolice Poetów, Znad Wilii, Sekrety Żaru, czy kwartalniku Filantrop. Można je było usłyszeć na antenie Programu I Polskiego Radia, poznańskiego Radia Merkury, oraz Radia Emaus.Poezja Krzysztofa Galasa była tłumaczona na języki: niemiecki, rosyjski, białoruski, węgierski, esperanto, grecki, ukraiński, wietnamski, bułgarski. Pan Krzysztof jest twórcą cyklu humorystycznych felietonów literackich, z których powstała książka w 2015 r, pod tytułem , "Widzieć intelektem”, oraz cyklu felietonów pod tytułem "Okiem Masażysty”, dotyczących spraw osób niewidomych, prezentowanych w stałym cyklu w Radiu ,,Merkury”. Od 2006 r. Jest członkiem Związku Literatów Polskich - Oddział Poznań, w którym prowadzi cykliczne "Spotkania Swobodnej Myśli" zapoznające wszystkich chętnych z twórczością poznańskich poetów.

W najbliższy piątek, 22 kwietnia o godz. 17:00 Klub "Krąg" zaprasza na wernisaż prac malarskich Barbary Kamyszek Gieburowskiej. Artystka zaprezentuje swoje dzieła przedstawiające poznańską architekturę i wielkopolskie krajobrazy.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: