Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czwórka" jeździ Głogowską, "jedenastka" nie dojeżdża na Sołacz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czwórka" jeździ Głogowską, "jedenastka" nie dojeżdża na Sołacz
19-04-2016 12:24   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku przez dwa miesiące "czwórka" będzie dojeżdżać na Łazarz, z kolei "jedenastką" będzie można dojechać na Plac Wielkopolski i Śródkę. Ponadto w sobotę w godz. od 7 do 14 w związku z pracami w tunelu trasy tramwajowej prowadzącej na Franowo "jedynka" będzie jeździć na Zawady.

Powodem zmian jest remont infrastruktury torowo-sieciowej na Boninie i Murawie oraz wiaduktu PeSTki nad ulicą Poznańską. Dla tramwajów odcięte zostały pętle przy ul. Piątkowskiej, Połabskiej i Wilczak.

Na powyższych trasach zaplanowano wymianę szyn, podlewu i nawierzchni bitumicznej na przejeździe na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z Libelta, prace remontowe i konserwacyjne dotyczące wiaduktu nad ulicą Poznańską, remont sieci zasilającej, obejmujący wymianę słupów trakcyjnych na trasie tramwajowej na ulicy Murawa (od ulicy Winogrady do pętli Połabska) oraz remont infrastruktury torowo-sieciowej i czterech peronów na przystankach Bonin i Św. Leonarda na „trasie Piątkowskiej” od Bonina do al. Solidarności – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

W pierwszej kolejności zakończone zostaną dwa pierwsze remonty, co pozwoli na uruchomienie komunikacji tramwajowej do pętli Wilczak (plan: koniec maja), prace na trasach prowadzących do pętli Połabska i Piątkowska mają planowo potrwać do około 20 czerwca. Wykorzystując zamknięcie ruchu tramwajowego na Winogradach prowadzone będą prace w podstacji trakcyjnej Murawa przy ulicy Sołtysiej, która zapewnia zasilanie dla tramwajów na Winogradach i która w tym roku przejdzie kompleksową modernizację – dodaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Od poniedziałku swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 3, 4, 9, 10 i 11. I tak "trójka" i "dziewiątka" dojeżdżają teraz do Rynku Jeżyckiego ("3" przez Teatralkę, Kaponierę, Zwierzyniecką, Kraszewskiego, Dąbrowskiego, Most Teatralny i dalej po stałej trasie na Łazarz i Górczyn).

Tramwaje linii nr 4 dojeżdżają na Łazarz. "Czwórka" z Teatralki skręca w lewo w Roosevelta i następnie przez Kaponierę, Głogowską, Hetmańską jeździ na Starołękę. Z kolei jedenastka" zamiast na Sołacz od Mostu Teatralnego kursuje trasą linii nr 4 na Starołękę. Tramwaje linii nr 11 ulicą Hetmańską i Głogowską jeżdżą tylko w jedną stronę - w kierunku centrum. "Jedenastką" można teraz dojechać na Plac Wielkopolski czy do Katedry, a na Łazarz wrócić "czwórką". Tym samym obie linie wzmocniły "ósemkę".

Ponadto "dziesiątka" z Roosevelta jeździ objazdem trasą PeSTki na Piątkowo.

Na Bonin i Sołacz dojechać można teraz tylko autobusami "za tramwaj" linii T9, które połącząły pętlę Piątkowska z Mostem Teatralnym i Rynkiem Jeżyckim. Na Winogrady pasażerów dowozi komunikacja zastępcza "T10" - od przystanku PST Słowiańska do pętli przy Połabskiej. Na Winiary i Winogrady będzie można również dojechać autobusami linii nr 51, 68, 69, 71, 82, 90, 91 i 93.

ZMIANY W KOMUNIKACJI OD PONIEDZIAŁKU, 18 KWIETNIA:

Linia tramwajowa nr 3:
GÓRCZYN – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – ... – Most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – RYNEK JEŻYCKI – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – … – GÓRCZYN

Linia tramwajowa nr 4:
STAROŁĘKA – ... – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – rondo Starołęka - Starołęcka – STAROŁĘKA

Linia tramwajowa nr 9:
DĘBIEC – ... – Most Teatralny – Dąbrowskiego – RYNEK JEŻYCKI – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Teatralny – … – DĘBIEC

Linia tramwajowa nr 10:
DĘBIEC – ... – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia tramwajowa nr 11:
STAROŁĘKA – Starołęcka – rondo Starołęka – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – Pl. Cyryla Ratajskiego – 23 Lutego – Pl. Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa – rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T9:
PIĄTKOWSKA – Piątkowska – Sokoła – Szydłowska – Wołyńska – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Pułaskiego – MOST TEATRALNY – Dąbrowskiego – Kościelna – Nad Wierzbakiem – Wojska Polskiego – Wołyńska – Szydłowska – Piątkowska – PIĄTKOWSKA
Częstotliwość kursowania: co 10 minut podczas komunikacyjnego szczytu oraz co 15 minut poza szczytem, w soboty, niedziele i święta.

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T10:
POŁABSKA – Al. Solidarności – Murawa – Winogrady – Ks. Mieszka I – SŁOWIAŃSKA – Słowiańska – Zagonowa – Winogrady – Murawa – Al. Solidarności – POŁABSKA
Częstotliwość kursowania: co 15 minut.

Jak informuje ZTM w sobotę, 23 kwietnia w godz. 7.00-14.00: Z powodu prac konserwacyjnych w tunelu na trasie na Franowo - w związku z koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych systemu przeciwpożarowego tramwaje linii nr 1, 16 i 18 pojadą objazdami.

"Jedynka" pojedzie na Zawady przez Żegrze, Chartowo, trasę Kórnicką, Jana Pawła II i Śródkę. "Szesnastka" z os. Lecha będzie jeździć przez Chartowo, Żegrze, Hetmańską i Starołęcką do Stomila, z kolei tramwaje linii nr 18 pojadą tak jak "szesnastka", ale aż do Starołęki.

Aby ułatwić pasażerom podróże w rejonie Chartowo-Franowo uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T1, której pojazdy będą co 10 minut jeździć na trasie:
SZWEDZKA - Szwajcarska - Kurlandzka - PIAŚNICKA - Chartowo - Kurlandzka - Szwajcarska – SZWEDZKA.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: