Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biskupi zasiedli w szkolnych ławkach {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biskupi zasiedli w szkolnych ławkach {WIDEO}
17-04-2016 00:32   Janusz Ludwiczak
Legat Papieski kardynał Pietro Parolin, prymasi Polski i Węgier, Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz 153 księży biskupów z całej Polski wzięli udział w 372. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski i początków państwowości, które w piątek i sobotę odbyło się w gmachu dawnego 8 LO, obecnie Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92.

372. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski i początków państwowości rozpoczęło się w czwartek w Gnieźnie i było kontynuowane w piątkowe i sobotnie przedpołudnie w Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92.

W spotkaniu wzięli udział goście honorowi, wśród których byli: kardynał Pietro Parolin - Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiejd i Legat Papieski, kard. Zenon Grocholewski - były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej, kard. Péter Erdő - Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy i Prymas Węgier, abp Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz inni zaproszeni goście z kraju i zagranicy.

Ta Konferencja Episkopatu Polski liczy 153 księży biskupów. Kilka razy do roku księża biskupi spotykają się w ciągu roku, żeby obradować na temat bieżących spraw z życia kościoła w Polsce i na świecie. To posiedzenie jest wyjątkowe, gdyż odbywa się z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, uczestniczy w nim Legat Papieski, czyli przedstawiciel Ojca Świętego ks. kardynał Pietro Parolin – objaśnia w rozmowie z portalem lazarz.pl ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Przedstawiciele Episkopatu Polski omawiali przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, kwestie uchodźców i rodziny, w tym aborcję.

Stanowisko kościoła katolickiego od dawna jest jasne. To co mówił papież Jan Paweł II, Benedykt XVI czy ostatnio Franciszek - troska o każdego człowieka, szczególnie tego najbardziej potrzebującego pomocy i bezbronnego – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej abp Wojciech Polak, Prymas Polski "Chrzest Polski dokonał się przed podziałami w łonie Kościoła, więc jego rocznica jest świętem tak katolików, jak i polskich prawosławnych i protestantów. Jubileusz jest okazją do dziękczynienia Bogu za ponad 1000-letnie dziedzictwo wiary, nadziei i miłości, za łaskę chrztu świętego, która ciągle dla nas jest darem i zadaniem i to, co dokonało się przed 1050 laty, może wciąż owocować".

"Kościół w Polsce zawsze wykazywał więź z całym narodem, a także usiłował cieszyć się z cieszącymi i płakać z płaczącymi, a więc dzielić te konkretne losy tej konkretnej rzeczywistości, tej wspólnoty, w której wzrastał od momentu chrztu Mieszkowego" - zacytował Prymas Polski, abp Wojciech Polak fragment z komunikatu Konferencji Episkopatu Polski.

Pomoc potrzebującym niesie Caritas. Trzeba wykraczać poza procedury, nieść pomoc najszybciej dla tych, którzy jej potrzebują. Liczmy na owoc duchowy, społeczny, narodowy. Te wydarzenia, które miały w 966 roku to początek wielkiego chrześcijaństwa, ale i narodu w Polsce – powiedział tuż przed rozpoczęciem ostatniego dnia 372. Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki (wcześniej biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej, absolwent Marcinka).

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

17-04-2016 11:35:55
skandal
...Oni ledwo się mieszcą w tył ławkach!!! krzesła do naprawy???? Jak oni weszli na ta autę .. JEZUUU jaja masa.. no i oni o głodzie mowią???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: