Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz udekorowany na 1050. rocznicę Chrztu Polski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz udekorowany na 1050. rocznicę Chrztu Polski
16-04-2016 01:17   Janusz Ludwiczak
Część mieszkańców postanowiła wywiesić flagi na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Chorągwie pojawiły się również na tramwajach. Największa flaga na Łazarzu powiewa zaś na budynku szkoły katolickiej naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej.

W wielu oknach i balkonach pojawiły się zarówno flagi państwowe jak i żółto-białe. Również na tramwajach i autobusach przy tarczy z numerem linii i tablicach z wyświetlaną trasą powiewały biało-czerwone flagi. Chorągwi jest jednak znacznie mniej niż np. 3 maja na Święto Konstytucji.

Największa flaga na Łazarzu, która ma kilka metrów powiewa na maszcie, znajdującym się na dachu Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92.


Komentarze (1)

18-04-2016 19:19:29
Hania
Pamietam doskonale 1000 lecie, bylo to za Polski Ludowej, flag bylo wszedzie pelno, doslownie zaczesienie. Wiem, wiem, teraz mniejsza rocznica ale flag bylo naprawde malo tym razem. Teraz kiedy ludzie moga wywieszac flagi to nie wywieszaja...ciekawy narod polski.
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: