Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie jak na Wiejskiej... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie jak na Wiejskiej...
16-04-2016 00:48   Janusz Ludwiczak
W piątek na Łazarzu było bezpiecznie jak nigdy dotąd. Na ulicach w rejonie Targów i głównych arteriach pojawiły się służby mundurowe. Na większości skrzyżowań wyłączona byłą sygnalizacja świetlna, a ruchem kierowali policjanci, przez co w ogóle nie było korków na ulicach.

Przed południem na ulicy Głogowskiej można było zobaczyć pędzące w obstawie policyjnych radiowozów na sygnale limuzyny, w których znajdowali się politycy zmierzający na Zgromadzenie Narodowe, które odbyło się w południe w Sali Ziemi MTP. Możliwe, że w niektórych pojazdach znajdowali ministrowie, a także premier oraz prezydent RP.

W piątek nie tylko nie było korków na ulicach, ale również nie doszło do żadnego wypadku i kolizji drogowej. Nic nie wiadomo również o innych niebezpiecznych sytuacjach.

Niezadowoleni byli na pewno mieszkańcy ul. Śniadeckich. Tuż po północy usunięto wszystkie znajdujące się tam pojazdy. Jak poinformowała Straż Miejska w sumie odholowano 31 samochodów. Do godz. 16 ulica Śniadeckich, a także Konopnickiej, Orzeszkowej i Stolarska były całkowicie zamknięte dla ruchu.

W sobotę o godz. 8:30 w gmachu dawnego 8 LO - obecnie Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92 z okazji obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski kontynuowane będzie posiedzenie nadzwyczajnej 372. Konferencji Episkopatu Polski.

Nie będzie zmian w organizacji ruchu na łazarskich ulicach. Częściej będą jeździć za to tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15. W związku z wydarzeniem "Gdzie chrzest, tam nadzieja" oraz musicalem "Jesus Christ Superstar", które odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w godz. od 7:30 do 10:30, od 16:00 do 19:00 oraz od 21:30 do ok. 22:30 "jedynka", "szóstka", "trzynastka" oraz "piętnastka" będą jeździć częściej - co 10 minut. Ponadto w tych samych godzinach uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 z częstotliwością co 20 minut, która kursować będzie na trasie:
MARCINKOWSKIEGO - Pl. Wolności - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Bałtyk - Grunwaldzka - INEA Stadion - BUDZISZYŃSKA.


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-04-2016 22:41:12
ciapol
Panie redaktorze, bezpieczni to byli VIP-y a nie my zwykłe szaraki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: