Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Episkopat Polski obradował w szkole katolickiej na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Episkopat Polski obradował w szkole katolickiej na Głogowskiej
15-04-2016 17:04   Janusz Ludwiczak
W piątkowe przedpołudnie, pół godziny przed planowanym terminem w Publicznym Gimnazjum Katolickim im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92 z okazji jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski odbyła się specjalna, nadzwyczajna 372. Konferencja Episkopatu, w której wzięli udział kardynał Pietro Parolin - sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, a także prymas, kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z całej Polski.

Jak powiedział kardynał Pietro Parolin sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej "kościół w Polsce jest bastionem wiary i chrześcijańskiego miłosierdzia oraz światłem w ciemnościach, które niejednokrotnie ogarniały Europę. Jestem szczęśliwy, że mogę być wśród was jako legat Ojca Świętego Franciszka".

Obrady były bardzo udane. Omawialiśmy Światowe Dni Młodzieży, nasz udział i zaangażowanie. Żyjemy ciągle poznańską gościnnością. Chrzest Polski wprowadził nas do chrześcijańskiego świata, ukształtował ówczesną państwowość. Gdy wracamy myślami do tamtego wydarzenia, to po, żeby zaczerpnąć siły – powiedział tuż po zakończeniu 372. Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

Rozmawialiśmy również o uchodźcach, sprawach, którymi żyjemy na co dzień. W Poznaniu zawsze dobrze się rozmawia, tutaj Polska się zaczęła. Od ostatniego Millenium, które było 50 lat temu bardzo zmienił się świat. Wtedy było inaczej. Należę do tego pokolenia, kiedy służyliśmy w wojsku jako klerycy. Jak biskupi przyjeżdżali do Kołobrzegu na Milenium to nas wywozili na poligon do Brześcia – wskazuje abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Kardynał Pietro Parolin dziękując za 1050-lecie Chrztu Polski wspomniał świętego Jana Pawła II i podziękował za to, że Polska dała światu papieża, który zmienił sytuację na świecie, a także za ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ks. kardynał Parolin stwierdził również, że w Polsce kościół zawsze jest z narodem. W trakcie obrad wspominaliśmy również jubileusz 1000-lecia Chrztu Polski, który w 1966 r. był zakłócany przez komunistów i ówczesne władze państwowe. Teraz chrzcielnica jest kolebką również także dla państwa polskiego – podsumowuje ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Po zakończeniu Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupi, kardynałowie i biskupi zostali poddani kontroli pirotechnicznej przez funkcjonariuszy Policji i Biura Ochrony Rządu, a następnie autokarami odjechali na Targi, na Zgromadzenie Narodowe.

W sobotę w szkole katolickiej przy ul. Głogowskiej kontynuowane będzie posiedzenie 372. Konferencji Episkopatu Polski.

To wielkie wydarzenie, niepowtarzalnej i wyjątkowe. Cały Episkopat dziś i jutro obraduje w murach szkoły, założonej przez ks. Czesława Piotrowskiego. Uczniowie przygotowali aulę, były też osoby oddelegowane do obsługi uroczystości. W czasie obrad Konferencji Episkopatu Polski odbywały się normalnie zajęcia lekcyjne – powiedziął w rozmowie z portalem lazarz.pl ks. Piotr Kuś, dyrektor Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz przy ul. Głogowskiej 92.


Komentarze (4)

16-04-2016 21:35:23
D.
Niestety jechali od strony Hetmańskiej, więc na darmo było liczyć, że posprzątają wreszcie przy Głogowskiwj 25..
15-04-2016 23:02:18
mania
nic nie usprawiedliwia faktu, że Kościół zabrał dzieciom szkołę, nawet odzyskane prawo własności, którego nie kwestionuję;
15-04-2016 20:27:37
żaba
jak komuna ukradła to było w porządku??? trochę poczytaj jak było a nie pisz głupot
15-04-2016 17:47:48
Było LO VIII
No wszak należało się pochwalić, że w poznaniu też mamy nową (zabraną) szkółkę, gdzie się produkuje kleryków i siostrunie. Jak widać do tego potrzebna była szkółka. Fabryka klerów i (….)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: