Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odcinek 5: Nasze Święto po raz 17
W dniach od 31 maja do 12 czerwca odbywały się już po raz siedemnasty Dni Łazarza. To coroczna kilkudniowa impreza, mająca na celu zjednoczenie mieszkańców Łazarza, pokazanie "łazarzanianom" dorobku łazarskich szkół podstawowych, gimnazjów, kościołów, instytucji i wielu innych placówek. Cel akcji jest wspaniały, bowiem przez trzynaście dni (tyle aż w tym roku trwały XVII Dni Łazarza) sporo działo się na Łazarzu. Nie było dnia, aby nie odbywały się jakieś wystawy, koncerty czy wycieczki. A to wielkie nasze dzielnicowe święto, to zasługa przede wszystkim Janusza Hellera, kierownika Klubu Osiedlowego Krąg, który organizuje co roku Dni Łazarza. Należą się mu za to gorące podziękowania.
Dni Łazarza to oczywiście największe i jedne z nielicznych dzielnicowych świąt (nie mylić z osiedlowymi, bo to znaczna różnica), bo nawet tyle nie dzieje się podczas Święta Miasta, które zazwyczaj przypada 29 czerwca w dniu patronów Poznania - Piotra i Pawła. Niestety w tym roku nie obchodzono Święta Miasta, a to dlatego, że przypadła 50. rocznica wydarzeń Czerwca 1956. Mimo to i tak w wieczorną środę 28 czerwca 2006 r. odbył się spektakl połączony ze śpiewem, muzyką, teatrem i iluminacją świetlną połączoną z pokazem sztucznych ogni. Tego dnia rozpalone były też poznańskie krzyże, na placu Mickiewicza. Rozpalone, powiedziałem, a właściwie napisałem celowo, bowiem płonęły one podczas przedstawienia.
Ale powróćmy do naszych Dni Łazarza, bo trochę odbiegłem od tematu. Skoro już pisałem o 50.rocznicy Czerwca'56, to dodam, że także XVII Dni Łazarza pamiętały o wydarzeniach i ich skutkach, jakie miały miejsce 28 czerwca 1956 roku. Podczas naszego łazarskiego święta odbyły się wystawy i koncertu ku czci ofiar.
Co dobre szybko się kończy i niestety nie pozostaje nic jak czekać do XVII Dni Łazarza, które już pod koniec maja przyszłego roku.

W kolejnym odcinku:
Tiwi nudy

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: