Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stanisław Kruk

Stanisław Kruk
 - Harcmistrz Stanisław Kruk - od ponad 30 lat instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, wychowawca wielu pokoleń instruktorów. Od 25 lat prowadzi pracę wychowawczą i instruktorską na Łazarzu. Przez wiele lat był związany ze Szczepem Drużyn Harcerskich przy Szkole Podstawowej nr 77 i I Harcerską Drużyną Lotniczą (jedną z najstarszych drużyn harcerskich w Poznaniu). W 2000 roku wraz z gronem instruktorów założył Szczep Drużyn Wędrowniczych, Harcerskich, Zuchowych "Łazarz" z siedzibą w Klubie Osiedlowym Krąg. Pełnił społecznie funkcje we władzach harcerskich w Hufcu imienia Zwycięzców Grunwaldu w Poznaniu i w Chorągwi Wielkopolskiej. Przez lata skutecznie łączy pracę zawodową ze społeczną czego dowodem jest, iż w chwili obecnej jest prezesem dużej firmy Budopol - Poznań. Laureat nagrody "Przyjaciel Łazarza w 2003 roku. W 2009 roku wybrany "Człowiek Roku Łazarza".
 

Janusz Ludwiczak: Jak zaczęła się przygoda z harcerstwem?
Stanisław Kruk: Zacząłem mały epizod w szkole podstawowej w drużynie harcerskiej. Tak naprawdę dopiero w szkole średniej, w technikum zapisałem się do drużyny harcerskiej. Był to 1984 rok i od tego wszystko się zaczęło.

Skąd zainteresowanie harcerstwem?
Chyba dlatego, że w młodych latach nigdzie nie wyjeżdżałem na wakacje. Dopiero w szkole średniej mój profesor przekonał mnie do pracy w harcerstwie do tego, że warto coś robić dodatkowo. I tak zaczęła się zabawa w harcerstwo. Pierwszy obóz wędrowny w 1985 roku. Spodobało się i jakiś bakcyl pozostał do dzisiejszego dnia.

Jak dzisiaj jest z harcerstwem? Czy młodzi są zainteresowani tą działalnością?
Konkurencja jest dziś duża, ponieważ są komputery, dostaje się motorynkę lub coś innego. Młodzi mają dziś inne zainteresowania. Działają szczepy w Kręgu (niegdyś w szkole 97), 100 przy Gimnazjum 33 czy środowisko Junikowa. 
Dzieciaków jest mniej, ale każdy na obozie czy spotkaniach uczy się czegoś nowego. 

Jak współpraca z ZHR. Mówi się o połączeniu ZHP z ZHR.
Dla mnie to rozbicie kiedyś, nie chciałbym czegoś powiedzieć za dużo [...]. 
U nas pomaga druhna, która jest z ZHR. Nie ma żadnego problemu. Drużynowi, instruktorzy, Ci którzy pracują z dziećmi mają zawsze kontakt z sobą i z ZHP i z ZHR. Nie ma problemu. To gdzieś tam u góry, może w sferach władzy. Nie będę komentował.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: