Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stanisław Kruk

Stanisław Kruk
 - Harcmistrz Stanisław Kruk - od ponad 30 lat instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, wychowawca wielu pokoleń instruktorów. Od 25 lat prowadzi pracę wychowawczą i instruktorską na Łazarzu. Przez wiele lat był związany ze Szczepem Drużyn Harcerskich przy Szkole Podstawowej nr 77 i I Harcerską Drużyną Lotniczą (jedną z najstarszych drużyn harcerskich w Poznaniu). W 2000 roku wraz z gronem instruktorów założył Szczep Drużyn Wędrowniczych, Harcerskich, Zuchowych "Łazarz" z siedzibą w Klubie Osiedlowym Krąg. Pełnił społecznie funkcje we władzach harcerskich w Hufcu imienia Zwycięzców Grunwaldu w Poznaniu i w Chorągwi Wielkopolskiej. Przez lata skutecznie łączy pracę zawodową ze społeczną czego dowodem jest, iż w chwili obecnej jest prezesem dużej firmy Budopol - Poznań. Laureat nagrody "Przyjaciel Łazarza w 2003 roku. W 2009 roku wybrany "Człowiek Roku Łazarza".
 

Janusz Ludwiczak: Jak zaczęła się przygoda z harcerstwem?
Stanisław Kruk: Zacząłem mały epizod w szkole podstawowej w drużynie harcerskiej. Tak naprawdę dopiero w szkole średniej, w technikum zapisałem się do drużyny harcerskiej. Był to 1984 rok i od tego wszystko się zaczęło.

Skąd zainteresowanie harcerstwem?
Chyba dlatego, że w młodych latach nigdzie nie wyjeżdżałem na wakacje. Dopiero w szkole średniej mój profesor przekonał mnie do pracy w harcerstwie do tego, że warto coś robić dodatkowo. I tak zaczęła się zabawa w harcerstwo. Pierwszy obóz wędrowny w 1985 roku. Spodobało się i jakiś bakcyl pozostał do dzisiejszego dnia.

Jak dzisiaj jest z harcerstwem? Czy młodzi są zainteresowani tą działalnością?
Konkurencja jest dziś duża, ponieważ są komputery, dostaje się motorynkę lub coś innego. Młodzi mają dziś inne zainteresowania. Działają szczepy w Kręgu (niegdyś w szkole 97), 100 przy Gimnazjum 33 czy środowisko Junikowa. 
Dzieciaków jest mniej, ale każdy na obozie czy spotkaniach uczy się czegoś nowego. 

Jak współpraca z ZHR. Mówi się o połączeniu ZHP z ZHR.
Dla mnie to rozbicie kiedyś, nie chciałbym czegoś powiedzieć za dużo [...]. 
U nas pomaga druhna, która jest z ZHR. Nie ma żadnego problemu. Drużynowi, instruktorzy, Ci którzy pracują z dziećmi mają zawsze kontakt z sobą i z ZHP i z ZHR. Nie ma problemu. To gdzieś tam u góry, może w sferach władzy. Nie będę komentował.

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: