Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Telewizja WTK obchodzi 15-lecie. Rozmowa z Krzysztofem Szydłowskim, prezesem stacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Telewizja WTK obchodzi 15-lecie. Rozmowa z Krzysztofem Szydłowskim, prezesem stacji
23-05-2011 02:13   Janusz Ludwiczak
W tym roku Telewizja WTK obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji stacja planuje m.in. wydać specjalną kolekcję DVD piętnastu odcinków "Tajemnic Poznania". Ponadto jesienią pojawi się wiele nowości na antenie. O szczegółach opowiada Krzysztof Szydłowski, prezes WTK.

Równo w październiku przypadnie 15 lat odkąd, po raz pierwszy zaczęła nadawać Telewizja WTK.

Rozmowa z Krzysztofem Szydłowskim, Prezes Zarządu Grupy WTK:

Janusz Ludwiczak: W tym roku telewizja WTK kończy 15 lat, o czym świadczy baner na Waszej stronie: "od 15 lat dla Was".
Krzysztof Szydłowski: Zgadza się. W tym roku obchodzimy 15-lecie powstania Telewizji WTK. Formalnie miało to miejsce jesienią 1996 roku, kiedy to w październiku otrzymaliśmy koncesję.

Jak to wszystko się zaczęło?
Mam przyjemność zarządzać firmą od ośmiu lat, czyli przez większość historii WTK. Początki były "garażowe", tak jak większość przedsięwzięć, które zaczynają się małym sumptem i dużym wysiłkiem. Tak samo było z WTK. Telewizja miała pierwszą swoją siedzibę przy ul. Owsianej, w piwnicy. Od tamtej pory przeszła długą drogę. Jesteśmy już dojrzałą organizacją. Wypracowaliśmy sobie dobrą markę. Najważniejsze jest to, że ciągle się rozwijamy.

Jakie macie plany na przyszłość?
Planów jest dosyć dużo. Jesienią chcemy na stałe uruchomić tzw. "telewizję śniadaniową", którą testowaliśmy tej wiosny. Zrobiliśmy w sumie siedem wydań sobotnich. Eksperyment zakończył się pozytywnie. Realizacyjnie projekt ten jest skomplikowany. Wymaga dużego nakładu sił ludzkich i sprzętowych. Na dodatek jest robiony poza studiem, co w przypadku takich dużych projektów, realizowanych na żywo, nastręcza wiele kłopotów. Organizacyjnie jesteśmy gotowi do takich wyzwań. W jesiennej ramówce program będzie pojawiał się cyklicznie co tydzień, w soboty. Część programów realizować będziemy we współpracy z partnerami zewnętrznymi a niektóre odcinki nadamy ze studia w Kinepolis.
Planujemy też rozwinąć i przebudować pasmo wieczorne - nasz główny projekt. Pracujemy nad wzbogaceniem oferty, poprawiamy scenografię. Priorytetem jest zwiększenie materiałów reporterskich na żywo, oraz polepszenie jakości transmisji. Na razie nie chciałbym zdradzać więcej szczegółów.

Jakie planujecie obchody na 15-lecie swojego jubileuszu?
Nie chcemy robić żadnych hucznych obchodów, bo według naszej opinii cała energia powinna iść w treść, którą tworzymy. Im będzie ona lepsza, tym większe zadowolenie naszych widzów. Stąd też nasze hasło "Od 15 lat dla Was".
Ale przygotowujemy kilka niespodzianek. Między innymi na 15 lecie WTK chcemy wydać specjalną kolekcję DVD piętnastu odcinków "Tajemnic Poznania". Ten cykl zyskał sporą sympatię naszych widzów. Potwierdzają to badania oglądalności. Sam program i jego autor Błażej Wandtke był też wielokrotnie nagradzany, to dowód na wysoką ocenę merytoryczną cyklu.

Czym może pochwalić się Telewizja WTK przez 15 lat istnienia?
Staramy się działać z pokorą, chociaż mamy się czym chwalić. Jesteśmy unikatową telewizją w skali ogólnopolskiej. Znam środowisko telewizji lokalnych w całej Polsce. Na zjazdach Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej mam okazję spotykać innych nadawców lokalnych, kablowych przede wszystkim. Na tle innych mamy spore osiągnięcia - duży zasięg, bogatą ofertę programową. Kilkukrotnie zdobywaliśmy nagrody za najlepszą telewizję lokalną, kablową czy informacyjną.
Trudno się porównywać z innymi, bo podobnych telewizji regionalnych jest mało. Przez pewien moment istniało TVN Warszawa, niedawno zostało jednak zamknięte. To pokazuje, jak trudny jest rynek, nawet najwięksi nie potrafią czasem sobie poradzić. Jest jeszcze TVSilesia, która nadaje ze Śląska, aczkolwiek telewizja ta zmieniła swój format na bardziej ogólnotematyczny. Kontentu regionalnego jest tam coraz mniej. Nowym projektem jest telewizja kaszubska. Czy oni sobie poradzą, czy też spotka ich taki los jak TVN Warszawa trudno powiedzieć. Oczywiście my życzymy im jak najlepiej.

Nie obawiacie się konkurencji ze strony TVP Poznań i ON TV?
Nie chcemy oglądać się na konkurencję. Każdy ma swój plan rozwoju. My mamy swój projekt i konsekwentnie go realizujemy. Pomysłów wystarczy nam już dziś na kilka lat. Najważniejsze, że jest regularny progres. A to czy inni nadążą za nami... szczerze niezbyt nas interesuje. Na pewno nie mamy instynktu naśladowczego.

Niedawno na antenie WTK pojawił się "Kurier Pilski". Od dłuższego czasu emitujecie takie programy jak "Tele Gniezno", "Tele Konin", "Tele Słupca" i "Tele Turek", czyli programy regionalne. A co z poznańskimi programami lokalnymi, jak "Aktualności Miejskie" czy "Aktualności Ratajskie" - innych kanałów kablowych, które były emitowane na antenie WTK?
Tak, zgadza się. To były oddzielne pasma. A naszym celem jest, aby w sposób jak najbardziej umiejętny adoptować treści zarówno lokalne, dzielnicowe jak i treści regionalne. Chcemy zrobić taki miks, który będzie interesujący przede wszystkim dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej, a w drugiej kolejności mieszkańców Wielkopolski.
Priorytetem będzie aglomeracja i powiat poznański, musimy zachować proporcje, bo tutejsze wydarzenia oddziałują na cały region. Staramy się wyważyć, co w danym dniu jest istotne i ważne, co warto pokazać, co zachęci do oglądania nas Poznaniaków, a co Wielkopolan.

Dziękuje za rozmowę.
Również dziękuję. Przy okazji tego wywiadu dla lazarz.pl chciałbym pozdrowić wszystkich widzów z Łazarza i okolic, no i zapewnić, że o nich na pewno nie zapomnimy.

Telewizja WTK za pośrednictwem sieci kablowych w całym regionie dociera do ponad 660 tys. widzów w Poznaniu, powiecie poznańskim, Słupcy, Grodzisku Wielkopolskim, Koninie, Obornikach i innych miastach Wielkopolski.


R E K L A M A

Komentarze (2)

23-05-2011 16:42:38
kaśka
no i niech przywrócą program lokalny. chcę jak dawniej wiedzieć co się dzieje na grunwaldzie czy ratajach.
23-05-2011 09:33:15
De.
Ale jakości relacji na żywo z miasta nadal nie poprawili.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: