Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zajezdnia odkryta
"ZAJEZDNIA ODKRYTA" - 1.urodziny ŁiiD-a

23 września 2006 roku o godz.10:00, dzień po Europejskim Dniu Bez Samochodu oraz z okazji 1.urodzin naszego portalu zoorganizowaliśmy dzięki Miejskiemy Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu możliwość zwiedzenia zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej.

Na naszą wycieczkę przybyło ponad 30 osób. Uczestnicy mogli zobaczyć jak na codzień wygląda praca zajezdni, jak naprawiane są bimby. Można było się dowiedzieć, że wszystkie tramwaje są codziennie przeglądane, a co 28 dni odbywa się gruntowny przegląd techniczny popularnych tramwajów typu 105N, czyli "stopiątek", zaś co 35 dni nowoczesne i w całości niskopodłogowe wozy Siemens "Combino".

Z wycieczki można było się dowiedzieć także, że zajezdnia ta jest najnowocześniejsza w Polsce. Posiada własną myjnię tramwajową, jedyną w Polsce oraz szlifiarka do kół tramwajowych, dzięki, którym przedłuża się ich żywotność. W zajezdni można było ozbaczyć oprócz tramwajów ich poszczególne części, m.in.pantografy, wózki, i inne.

Najmłodsi uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć, jak się prowadzi tramwaj i przysiąść za pulpitem, w kabicie motorniczego.

Po zajezdni oprowadzał i na wszystkie pytania uczestników wycieczki odpowiadał Pan Waldemar Frąckowiak - zastępca kierownika wydziału tramwajowego S-1 Głogowska.

Zajezdnia przy ulicy Głogowskiej została wybudowana na początku XX wieku, otwarto ją dokładnie 19 listopada 1907 roku, wraz z siedzibą MPK w wieżowcu Zrębiec. Zajezdnię całkowicie zmodernizowano, pzystosowując ją dla nowoczesnych tramwajów. W zajezdni tej stacjonują tramwaje typu 105N - "stopiątki" oraz typu Siemens "Combino".


Po zajezdni oprowadzał i na wszystkie pytania odpowiadał Pan Waldemar Frąckowiak - zastępca kierownika wydziału tramwajowego S-1 GłogowskaWięcej zdjęć z zajezdni przy ul.Głogowskiej - w galerii.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: