Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
WYNIKI wyborów i frekwencja

Mizerne zainteresowanie

Prawie pięć procent, dokładnie 4,93% - tyle wyniosła frekwencja w wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz. Do urn poszedł co 20 mieszkaniec. Na 27 426 uprawnionych do głosowania nowych radnych postanowiło wybrać zaledwie 1 353 osób. Dla porównania w poprzednich wyborach, które odbyły się w 2011 roku frekwencja wyniosła 4,05% (na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło jedynie 1 207 wyborców). Tym samym liczba wyborców w tegorocznych wyborach zwiększyła się o 146.


Zmieni się połowa składu rady. Będzie 10 całkiem nowych radnych

W Radzie Osiedla Św. Łazarz VI kadencji zasiądą dotychczasowi radni: Bożena Banaszak, Dorota Bartkowiak, Maria Łazarz, Bogumiła Maćkowiak, Filip Olszak, Piotr Pałgan, Maria Paradowska, Łukasz Prymas, Tomasz Wojciechowski, Wojciech Wośkowiak i Bogna Zielińska. Łazarskimi radnymi nie będą już: Ewa Chwieszczenik, Marietta Niemier oraz Jarosław Nowak.

Pozostałą dziesiątkę stanowić będą nowe twarze. Wśród nowych radnych znaleźli się Ryszard Balcerzak (53 lata, ekonomista), Wojciech Dera (57 lat, przedsiębiorca), Agnieszka Glapa (33 lata, przedsiębiorca), Maria Kopeć (25 lat, prawnik), Adam Kaczmarek (38 lat, bankowiec), Hieronim Kozłowski (60 lat, diagnosta samochodowy), Jakub Kozłowski (35 lat, agent ubezpieczeniowy), Roman Modrzyński (48 lat, motorniczy), Iwona Rajewicz-Szyba (30 lat, mgr politologii) oraz Maja Zbierska-Kawecka (38 lat, artysta-plastyk).

Średnia wieku nowej Rady Osiedla Św. Łazarz wynosi 46 lat. W VI kadencji będzie równowaga płci. Mniejszą połowę - 10 osób stanowić będą panie.


Trzy osoby walczyły o mandat

O jeden mandat radnego Osiedla Św. Łazarz walczyły trzy osoby. Zainteresowanie startem do rady osiedla na Łazarzu było największe w Poznaniu. Podobnie jest na os. Grunwald Południe (os. Kopernika, Raszyn, Pogodno), gdzie zgłosiło się 57 kandydatów, na Starym Mieście - 55 kandydatów, na Ratajach - 50, na Wildzie - 49, na Jeżycach - 42. Dla porównania w poprzednich wyborach, które odbyły się w 2011 r. o mandat łazarskiego radnego ubiegało się 47 kandydatów.

Największą ilość głosów - 601 (5,72%) zdobyła Maria Łazarz. Kandydatka startowała ostatnio w wyborach samorządowych do Rady Miasta - zdobyła 258 głosów, znajdując się tym samym na 13. miejscu (pośród 82 kandydatów).

Bardzo się cieszę z tego wyniku. Była silna konkurencja, startowało aż 59 kandydatów. Cieszę się, że tyle osób mi zaufało, jest to dla mnie samej spore zaskoczenie. Cieszę się, że osoby na liście Razem dla Łazarza, które promowałam swoim nazwiskiem dostały się. Postaramy się nie zawieść zaufania i spełnić nasze obietnice wyborcze - powiedziała Maria Łazarz.


Największe zainteresowanie wyborami w Parafii Matki Boskiej Bolesnej, najmniejsze w rejonie kampusu Uniwersytetu Medycznego

Przyszłych łazarskich radnych najchętniej wybierali mieszkańcy w obrębie ulic Jarochowskiego, Stablewskiego, Kasprzaka, Potworowskiego, Potockiej, Głogowskiej, Hetmańskiej, Kolejowej, Łukaszewicza, Dmowskiego, Rynku Łazarskiego, Głogowskiej i Niegolewskich. Frekwencja w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 (Gimnazjum nr 51) wyniosła 7,29%. Do urn poszły 424 osoby z 3802 uprawnionych do głosowania.

Z kolei najniższa frekwencja do godz. w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3, obejmującej mieszkańców zamieszkałych w obrębie ulic Przybyszewskiego, Grunwaldzkiej i Bukowskiej (w tym Białej, Niecałej, Rokietnickiej, Szylinga i Zakątek). Do wyborów udało się zaledwie 37 osób z 1713 uprawnionych do głosowania - frekwencja wyniosła 2,16%.

Przez całą niedzielę relacjonowaliśmy dla Państwa przebieg wyborów, zamieszczaliśmy aktualne informacje, frekwencje oraz sprawdzaliśmy jak przebiega głosowanie. Więcej w artykule: Łazarskie wybory - zdecyduj o przyszłości dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}.

W Radzie Osiedla Św. Łazarz VI kadencji w latach 2015-2019 zasiądą:

 1. Ryszard Balcerzak
 2. Bożena Banaszak
 3. Dorota Bartkowiak
 4. Wojciech Dera
 5. Agnieszka Glapa
 6. Adam Kaczmarek
 7. Maria Kopeć
 8. Hieronim Kozłowski
 9. Jakub Kozłowski
 10. Maria Łazarz
 11. Bogumiła Maćkowiak
 12. Roman Modrzyński
 13. Filip Olszak
 14. Piotr Pałgan
 15. Maria Paradowska
 16. Łukasz Prymas
 17. Iwona Rajewicz-Szyba
 18. Tomasz Wojciechowski
 19. Wojciech Wośkowiak
 20. Maja Zbierska-Kawecka
 21. Bogna Zielińska

Wyniki wyborów do Rady Osiedla Św. Łazarz

Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: