Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inkubator Kultury został otwarty. Pireus ożywi Łazarz? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inkubator Kultury został otwarty. Pireus ożywi Łazarz?
13-12-2015 01:08   Janusz Ludwiczak
Wcześniej był tu bar Zagłoba, później funkcjonowała w tym miejscu restauracja grecka Pireus. Później przez kilka lat lokal stał pusty. Od piątku w kamienicy na rogu Głogowskiej i Gąsiorowskich działa Inkubator Kultury, który ma rozwijać i wspierać inicjatywy na rzecz dzielnicy i mieszkańców Łazarza.

Inkubator Kultury "Pireus" ma być miejscem, które będzie łączyć ludzi.

Chcemy, by Inkubator Kultury wspierał inicjatywy kulturalne i społeczne, które będą powstawały na Łazarzu. Będzie to miejsce pomocne w zakładaniu działalności kulturalnej, pozyskiwaniu środków, sprzętu, podejmowaniu wspólnych inicjatyw. Będą tutaj odbywać się warsztaty, nie wykluczamy wydarzeń artystycznych tak jak koncerty, performance, a także animacje czy szkolenia – powiedziała Agnieszka Szablikowska, koordynatorka Otwartej Strefy Kultury.

Uroczystego otwarcia dokonał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, którego zdaniem Inkubator Kultury ożywi Łazarz.

Będzie to miejsce dla mieszkańców Łazarza i tych co chcą działać w dzielnicy. Inkubator Kultury będzie wspierać inicjatywy związane z kulturą. To miejsce ma szanse zmienić oblicze dzielnicy, by stała się przyjaźniejsza dla mieszkańców, bezpieczniejsza, obfitująca w wiele ciekawych wydarzeń. Jest to nowatorska inicjatywa. Poznań powinien być miastem otwartym. Artyści nie powinni jeździć tylko do Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Berlina – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Czy więc z Łazarza znikną pustostany?

Mamy sześć pustostanów na dolnym Łazarzu, które już wkrótce zostaną zagospodarowane. Najemcy skorzystają z wynajmu lokali na preferencyjnych warunkach. Będą mogli z nich korzystać przez okres trzech lat w zamian za remont lokalu. Do tej pory na Małeckiego wybierali się tylko mieszkańcy i osoby, które musiały udać się na tą ulicę. Za jakiś czas powstaną tam galerie sztuki, miejsca dla fotografii. Jeśli będą tam odbywać się koncerty, spotkania, na Małeckiego będą zaglądać mieszkańcy z innych części miasta – sądzi wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

W ramach otwarcia Inkubatora Kultury w piątek odbyły się koncerty zespołów: Roknel i Sukinkoty, 100 % Rabbit oraz set w wykonaniu Dj Józek. Z kolei w sobotę przygotowano warsztaty wypieku chleba, zajęcia dźwiękowe dla dzieci i szkolenia z emisji głosu.

Remont lokalu przy ul. Głogowskiej 35a kosztował ponad 100 tysięcy złotych.


Komentarze (1)

13-12-2015 18:10:29
Marek
Czy miasto nie ma już na co wydawać pieniędzy? Nie daje tej inicjatywie więcej niż 2 lata.
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

do 27-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

26

paź

11:00
Łazarz
Łazarskie łazęgowanie - Łazarz wielokulturowy
Jakie są nasze korzenie, kim byli nasi przodkowie i ich sąsiedzi? Spacer śladami ludzi, którzy się osiedlili na Łazarzu i zbudowali dzielnicę - wyciec

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: