Protestowali przeciwko dopalaczom
02-04-2015 00:19   Janusz Ludwiczak
W środowe popołudnie kilka osób usiadło po turecku na środku chodnika przy ul. Głogowskiej. W ten sposób uczestnicy happeningu z Galerii Balkon Romana chcieli zwrócić uwagę na dopalacze (i związane z nimi zagrożenia), które można kupić w dwóch sklepach na głównej ulicy Łazarza.

Środa, 1 kwietnia, godz. 14:30. Na środku chodnika przy ul. Głogowskiej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Strusia, przed wejściem do lokalu, gdzie jeszcze kilka tygodni temu można było kupić ryby kilka osób siada po turecku. Nie przeszkadza im deszcz i mokre podłoże. Przeszkadzają im natomiast dopalacze, które podobno można kupić w sklepie "Mystic Shop".

Uczestnicy happeningu z grupy Galeria Balkon Romana chcieli przez medytację skupić dobrą energię i zaprotestować przeciwko dopalaczom, które można kupić zarówno w punkcie przy Głogowskiej 59, jak i znajdującym się 450 metrów dalej sklepie tuż przy zbiegu z ul. Śniadeckich.

Protestujemy przeciwko powstaniu sklepów z dopalaczami, tak jak ten pod nazwą Mystic Shop. Chcemy pobudzić ludzi do działania i myślenia. Według nas jest to mafia. Były kontrole policji, celników, ale nic nie zmieniło. Jesteśmy po to, by zaprotestować przeciwko działaniom. Chcemy pokazać młodym, że upajanie się doprowadza do negatywnych skutków. Nie podoba nam się, że przed wejściami do tych sklepów pojawia się młodzież, która zachowuje się bardzo wulgarnie i nieodpowiednio. Wiem, że dochodzi do kradzieży np. lusterek samochodów. Być może ci młodzi ludzie później je sprzedają - powiedziała Monika Wińczyk, współorganizatorka happeningu.

"Sprzedawcy dopalaczy czują się bezkarni. Nie obchodzi ich ani wiek, ani zdrowie klientów, często nieletnich. To jest łatwy zarobek dla najemców tych lokali oraz wynajmujących je. Młode dziewczyny i chłopcy koczują przed sklepami. Są odurzeni substancjami o niejasnym składzie. Zachowanie młodych ludzi jest wulgarne i odstraszające. Rośnie nam pokolenie agresywnych, nawalonych przestępców" - czytamy w ulotce, którą rozdawali członkowie Galerii Balkon Romana.

Demonstrację obserwowała policja. Przy "Mystic Shopie" pojawiły się dwa radiowozy. Funkcjonariusze nie interweniowali.


R E K L A M A

Komentarze (3)

03-04-2015 07:16:02
Negatyw
Wystarczy podesłać paru podstawionych młodych ludzi. Oczywiście podsłuch + kamera. No i policja będzie miała dowód do ukarania tych dealerów.
03-04-2015 01:00:25
K.Cz
Wlasnie JS-bardzo dobrze,ze Ci ludzie mogli swoj szas poswiecic -bo oni mysla ,ze sa bezkarni ,ze na Łazarzu podbija dzielnice -trzeba zwracac na to uwage nie można byc obojetnym-powinni zamknąc interes bo nikt ich tu nie chce!!!!!
02-04-2015 09:39:21
JS
Skoro w tych sklepach sprzedawane są artykuły kolekcjonerskie, to ciekawe dlaczego kolekcjonerzy stojący w drzwiach tego przybytku zasłaniaja swoje nieskalane inteligencją twarze szalikami...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Kwietniowe ABC - wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

28

kwi

Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Festyn bezpieczeństwa
w godz. 9:30-15:00
• animacje, zabawy i konkursy sportowe na orliku dla dzieci i młodzieży;
• spotkanie z antyterrorystą Stanisławem Szafranem i warsztaty "Post

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: