"Oh Andy… you make me so shaking!"
26-02-2015 07:48   Redakcja
"Oh Andy… you make me so shaking" – taki tytuł nosi najnowszy projekt Szymona Kurpiewskiego, który przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Galeria Ego zaprasza w piątkowy wieczór na wernisaż i otwarcie nietypowej wystawy.

Swego czasu prace Warhola reprodukowane były nawet na papierze toaletowym. Świat nabywców sztuki masowo wszedł do super-marketów bezmyślnie poddając się świadomej manipulacji marketingowej. Przewrotne marzenie amerykańskiego geniusza spełniło się!

Najnowszy projekt graficzny Szymona Kurpiewskiego przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Oh, Andy…to na pierwszy rzut oka barwne i przyjazne dla oka collages, które po wnikliwszej analizie zaskakują swobodnym połączeniem symboli popkulturowych i religijnych, oraz – co istotne - powracającym wątkiem homo-erotycznym, także w wulgarnym, obscenicznym aspekcie. Ostre, mocne i wyraziste kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że prace, jak atrakcyjne towary na półkach sklepowych cieszą oczy i budzą trudną do opanowania chęć posiadania. Dopiero po bliższym przyjrzeniu przedstawiane scenki budzą zaskoczenie, niepewność, a nawet szok - wyjaśnia Mateusz Kozieradzki, kurator wystawy.

Kurpiewski w sposób ironiczny naśmiewa się ze zjawiska konsumpcjonizmu, który w wydaniu współczesnym stał się jeszcze bardziej bezgraniczny( by nie rzec głupi), agresywniejszy a nawet niebezpieczny. U Szymona konsumpcjonizm ten oscyluje także wokół sfery seksualnej człowieka graniczącej z seksualnym zezwierzęceniem - dodaje Mateusz Kozieradzki.

Wernisaż i otwarcie wystawy "Oh Andy… you make me so shaking" Szymona Kurpiewskiego w piątek, 27 lutego o godz. 19:00 w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3. Wstęp wolny. Uwaga! Wystawa dla osób powyżej 18 roku życia.


Fot: mat.org.

Komentarze (3)

01-03-2015 10:39:55
JS
Precz z wiecznie narzekającym Łazarzaninem!
28-02-2015 22:03:46
poznaniak
Lazarzanin, jesteś ignorantem i tyle. Byłem na tej wystawie i jest genialna, błyskotliwa. Bardzo pozytywnie prowokacyjna. Jednak proponuję założyć papcie i się przejść znim napiszesz cokolwiek więcej... z pozdrowieniami.
26-02-2015 08:14:43
Łazarzanin
Już zakładam papcie i lecę oglądać te prowokacyjne bohomazy. Precz z takimi inicjatywami!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Rynek Łazarski
Granie na straganie czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: