"Oh Andy… you make me so shaking!"
26-02-2015 07:48   Redakcja
"Oh Andy… you make me so shaking" – taki tytuł nosi najnowszy projekt Szymona Kurpiewskiego, który przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Galeria Ego zaprasza w piątkowy wieczór na wernisaż i otwarcie nietypowej wystawy.

Swego czasu prace Warhola reprodukowane były nawet na papierze toaletowym. Świat nabywców sztuki masowo wszedł do super-marketów bezmyślnie poddając się świadomej manipulacji marketingowej. Przewrotne marzenie amerykańskiego geniusza spełniło się!

Najnowszy projekt graficzny Szymona Kurpiewskiego przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Oh, Andy…to na pierwszy rzut oka barwne i przyjazne dla oka collages, które po wnikliwszej analizie zaskakują swobodnym połączeniem symboli popkulturowych i religijnych, oraz – co istotne - powracającym wątkiem homo-erotycznym, także w wulgarnym, obscenicznym aspekcie. Ostre, mocne i wyraziste kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że prace, jak atrakcyjne towary na półkach sklepowych cieszą oczy i budzą trudną do opanowania chęć posiadania. Dopiero po bliższym przyjrzeniu przedstawiane scenki budzą zaskoczenie, niepewność, a nawet szok - wyjaśnia Mateusz Kozieradzki, kurator wystawy.

Kurpiewski w sposób ironiczny naśmiewa się ze zjawiska konsumpcjonizmu, który w wydaniu współczesnym stał się jeszcze bardziej bezgraniczny( by nie rzec głupi), agresywniejszy a nawet niebezpieczny. U Szymona konsumpcjonizm ten oscyluje także wokół sfery seksualnej człowieka graniczącej z seksualnym zezwierzęceniem - dodaje Mateusz Kozieradzki.

Wernisaż i otwarcie wystawy "Oh Andy… you make me so shaking" Szymona Kurpiewskiego w piątek, 27 lutego o godz. 19:00 w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3. Wstęp wolny. Uwaga! Wystawa dla osób powyżej 18 roku życia.


R E K L A M A

Fot: mat.org.

Komentarze (3)

01-03-2015 10:39:55
JS
Precz z wiecznie narzekającym Łazarzaninem!
28-02-2015 22:03:46
poznaniak
Lazarzanin, jesteś ignorantem i tyle. Byłem na tej wystawie i jest genialna, błyskotliwa. Bardzo pozytywnie prowokacyjna. Jednak proponuję założyć papcie i się przejść znim napiszesz cokolwiek więcej... z pozdrowieniami.
26-02-2015 08:14:43
Łazarzanin
Już zakładam papcie i lecę oglądać te prowokacyjne bohomazy. Precz z takimi inicjatywami!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

lut

do 25-02-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Gardenia - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Specjal Days - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
Sport Invest - Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej

02

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Światowy Dzień Modlitwy - nabożeństwo ekumeniczne

04

mar

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

06

mar

do 09-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli arena Design
Home Decor - Targi Wnętrz

15

mar

do 17-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salmed - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego
Poznański Salon Optyczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: