"Oh Andy… you make me so shaking!"
26-02-2015 07:48   Redakcja
"Oh Andy… you make me so shaking" – taki tytuł nosi najnowszy projekt Szymona Kurpiewskiego, który przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Galeria Ego zaprasza w piątkowy wieczór na wernisaż i otwarcie nietypowej wystawy.

Swego czasu prace Warhola reprodukowane były nawet na papierze toaletowym. Świat nabywców sztuki masowo wszedł do super-marketów bezmyślnie poddając się świadomej manipulacji marketingowej. Przewrotne marzenie amerykańskiego geniusza spełniło się!

Najnowszy projekt graficzny Szymona Kurpiewskiego przybrał formę badań nad związkami współczesnej kultury z Warholowskim pop-artem. Oh, Andy…to na pierwszy rzut oka barwne i przyjazne dla oka collages, które po wnikliwszej analizie zaskakują swobodnym połączeniem symboli popkulturowych i religijnych, oraz – co istotne - powracającym wątkiem homo-erotycznym, także w wulgarnym, obscenicznym aspekcie. Ostre, mocne i wyraziste kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że prace, jak atrakcyjne towary na półkach sklepowych cieszą oczy i budzą trudną do opanowania chęć posiadania. Dopiero po bliższym przyjrzeniu przedstawiane scenki budzą zaskoczenie, niepewność, a nawet szok - wyjaśnia Mateusz Kozieradzki, kurator wystawy.

Kurpiewski w sposób ironiczny naśmiewa się ze zjawiska konsumpcjonizmu, który w wydaniu współczesnym stał się jeszcze bardziej bezgraniczny( by nie rzec głupi), agresywniejszy a nawet niebezpieczny. U Szymona konsumpcjonizm ten oscyluje także wokół sfery seksualnej człowieka graniczącej z seksualnym zezwierzęceniem - dodaje Mateusz Kozieradzki.

Wernisaż i otwarcie wystawy "Oh Andy… you make me so shaking" Szymona Kurpiewskiego w piątek, 27 lutego o godz. 19:00 w Galerii Ego przy ul. Wyspiańskiego 41/3. Wstęp wolny. Uwaga! Wystawa dla osób powyżej 18 roku życia.


Fot: mat.org.

Komentarze (3)

01-03-2015 10:39:55
JS
Precz z wiecznie narzekającym Łazarzaninem!
28-02-2015 22:03:46
poznaniak
Lazarzanin, jesteś ignorantem i tyle. Byłem na tej wystawie i jest genialna, błyskotliwa. Bardzo pozytywnie prowokacyjna. Jednak proponuję założyć papcie i się przejść znim napiszesz cokolwiek więcej... z pozdrowieniami.
26-02-2015 08:14:43
Łazarzanin
Już zakładam papcie i lecę oglądać te prowokacyjne bohomazy. Precz z takimi inicjatywami!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
17

paź

do 19-10-2017
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pol-Eco-System - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

18

paź

18:30
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert z okazji 168. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina

19

paź

18:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Harry Potter i Komnata Tajemnic in Concert

20

paź

Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Targi edukacyjne

18:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarzu nie irytuj się - prezentacja gry planszowej o Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: