Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świąteczny posiłek u sióstr - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świąteczny posiłek u sióstr
24-12-2008 15:17   Janusz Ludwiczak
Ponad tysiąc bezdomnych, samotnych i potrzebujących spędzi święta w jadłodajni Caritas. Siostry Franciszkanki przygotowały wigilię i świąteczny posiłek.

Samotni, potrzebujący i bezdomni w wigilię przedpołudniem zjedli tradycyjny barszcz z uszkami, zupę grzybową, kapustę z grzybami oraz karp w jadłodajni Caritas przy ulicy Niegolewskich 23. Było także dzielenie się opłatkiem. Po posiłku każdy otrzymał paczkę żywnościową, odzież i potrzebne środki.

Siostry Albertynki przygotowały też ciepły posiłek w drugi dzień świąt. W I dzień świąt działać będzie jadłodajnia Caritas przy ulicy Ściegiennego.

Świąteczny posiłek dla samotnych i bezdomnych nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc poznaniaków. Około 3 tony żywności i 23 tysiące złotych udało się zebrać przez siostry zakonne i Caritas podczas Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka ta została przeprowadzona m.in. 27 września na Rynku Łazarskim przez siostry zakonne i Caritas. Codziennie jadłodajnia Sióstr Franciszek Rodziny Maryi przy ulicy Niegolewskich 23 oraz Sióstr Albertynek przy ul.Ściegiennego wydają codziennie nawet 1200 posiłków.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: