Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Świąteczny posiłek u sióstr - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Świąteczny posiłek u sióstr
24-12-2008 15:17   Janusz Ludwiczak
Ponad tysiąc bezdomnych, samotnych i potrzebujących spędzi święta w jadłodajni Caritas. Siostry Franciszkanki przygotowały wigilię i świąteczny posiłek.

Samotni, potrzebujący i bezdomni w wigilię przedpołudniem zjedli tradycyjny barszcz z uszkami, zupę grzybową, kapustę z grzybami oraz karp w jadłodajni Caritas przy ulicy Niegolewskich 23. Było także dzielenie się opłatkiem. Po posiłku każdy otrzymał paczkę żywnościową, odzież i potrzebne środki.

Siostry Albertynki przygotowały też ciepły posiłek w drugi dzień świąt. W I dzień świąt działać będzie jadłodajnia Caritas przy ulicy Ściegiennego.

Świąteczny posiłek dla samotnych i bezdomnych nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc poznaniaków. Około 3 tony żywności i 23 tysiące złotych udało się zebrać przez siostry zakonne i Caritas podczas Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka ta została przeprowadzona m.in. 27 września na Rynku Łazarskim przez siostry zakonne i Caritas. Codziennie jadłodajnia Sióstr Franciszek Rodziny Maryi przy ulicy Niegolewskich 23 oraz Sióstr Albertynek przy ul.Ściegiennego wydają codziennie nawet 1200 posiłków.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

maj

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy "Izabela Żółcińska MIOPIA"

24

maj

do 26-05-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi fitness i sportu "Fit-Expo"

25

maj

16:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
"Noc kościołów" - historia parafii, opowieść o freskach prof. W. Taranczewskiego, panorama Poznania z wieży kościoła

17:45
Szkoły katolickie ul. Głogowska 92 (budynek dawnego VIII LO)
"Noc kościołów" - minirecital muzyczny, przedstawienie teatralne „Lekcja historii”, wykład: Ksiądz Piotrowski i jego szkoła

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
"Cztery pory roku" - koncert CoOperete Orchestra
- XIII Wiosna Muzyczna u Luteranów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: