Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

II LO - szkołą sprawiedliwego handlu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
II LO - szkołą sprawiedliwego handlu
12-12-2014 01:09   Janusz Ludwiczak
"Dwójka" uzyskała tytuł "Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu". Dzięki przyznanemu wyróżnieniu uczniowie II LO mają zmieniać nie tylko najbliższe otoczenie i gospodarkę. W szkole prowadzone będą zajęcia teoretyczne. Uczniowie będą kupować i sprzedawać, a także spożywać produkty - przede wszystkim kawę i czekolady pochodzące z sieci sprawiedliwego handlu.

Sprawiedliwy Handel, czyli Fair trade jest to międzynarodowy ruch konsumentów, organizacji pozarządowych, firm importerskich i handlowych oraz spółdzielni drobnych producentów w krajach Trzeciego Świata, mający na celu pomoc w rozwoju dla drobnych wytwórców (rolników, rzemieślników), posługując się metodami wypracowanymi przez biznes, tworząc niezależny system handlowy o zasięgu globalnym. Jest to zarazem jeden z nurtów ekonomii społecznej, której naczelną zasadą jest uznanie, iż człowiek jest ważniejszy od zysku. Sprawiedliwy Handel dąży do wyeliminowania ubóstwa z krajów Południa poprzez zapewnienie marginalizowanym w procesie globalizacji producentom w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej równych szans dostępu do rynków w krajach Północy. Rzuca on wyzwanie praktykom handlowym, które utrzymują ludzi w nędzy. Podstawowym celem Sprawiedliwego Handlu jest zbudowanie trwałych, bezpośrednich relacji pomiędzy producentami w krajach biednych a konsumentami w bogatych częściach świata.

W czwartek Tadeusz Makulski, koordynator Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu i Fundacji Koalicja Sprawiedliwego Handlu przyznał II Liceum Ogólnokształcącemu im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej przy ul. Matejki tytuł "Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu". Jest to pierwsze liceum w Polsce, które otrzymało takie miano. Tytuł ten posiadała do tej pory jedynie Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej na poznańskim Piątkowie.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: