Zderzenie trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Jarochowskiego - dachowało auto
08-10-2014 21:47   Janusz Ludwiczak
W środę wieczorem na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Jarochowskiego doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych. Jeden z pojazdów dachował. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Jak powiedział nam dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz mł. asp. Maciej Święcichowski z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu służby informacje o wypadku otrzymały o godz. 20:11. Na skrzyżowaniu ulic Chociszewskiego i Jarochowskiego zderzyły się trzy samochody osobowe, jedne z nich dachował.

Na miejsce przybyły trzy jednostki straży pożarnej, policja i karetka pogotowia, która przewiozła jedną ranną osobę do szpitala. Do godz. 21 przejazd przez skrzyżowanie ulic Jarochowskiego i Chociszewskiego był utrudniony. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z drogówki.


Fot: Szymon Bocianowski
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Wypadek na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska. Hyundai zderzył się z samochodem pogotowia gazowego

ZOBACZ TAKŻE: Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu trzech aut na skrzyżowaniu Głogowskiej,Berwińskiego i Kanałowej

ZOBACZ TAKŻE: Poważny wypadek na ul. Małeckiego - samochód osobowy zderzył się z vanem

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (9)

11-10-2014 03:05:18
Megan_Łazarek
Strefa 30 całkiem dobry pomysł. Kierowcy lecą po Chociszewskiego zdecydowanie powyżej prędkości 50km/h. Kostka wcale ich nie spowalnia. Swego czasu wywojowałam poziomy znak ustąpienia pierwszeństwa na ul. Jarochowskiego, ale brawura kierowców aż boli. Jestem za progiem zwalniającym na ul. Jarochowskiego, bo to chyba najmniej uciążliwe rozwiązanie.
10-10-2014 20:58:26
M.Łazarz
Widzę że ma Pan odpowiedź i receptę na wszystko. Gdybym nie miała informacji od "fachowców" że progi nie są uciążliwe dla jazdy autobusowej nie odważyłabym się na taki wpis. Sygnalizacja świetlna nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem ,poza tym nie można zrobić świateł na Kasprzaka przy Potworowskiego i Chociszewskiego .Wiele at byłam wrogiem strefy ale widząc jak "nie mieszkańcy Łazarza" dewastują nasze chodniki i trawniki w strefie i uspokojeniu ruchu / tempo 30 /widzę rozwiązanie tych problemów.
10-10-2014 19:51:08
Lazarzanin
"Technicznie możliwe..." to ja Pani poukładam takie progi co 5 metrów na całej ul. Chociszewskiego, po czym wsadzę Panią w autobus i przewiozę.......ciekaw jestem jak bardzo komfortowa to będzie podróż! Światła to jedyne logiczne rozwiązanie, ale jak widać radni osiedlowi wolą sięgać do kieszeni mieszkańców dążąc do wprowadzenia strefy płatnego parkowania niż postarać się o wyciągnięcie pieniędzy z kasy miejskiej na sygnalizację świetlną.
10-10-2014 06:47:00
Negatyw
Tylko światła i to na obu skrzyżowaniach! Progi spowalniające logiczne myślenie nasze miasto ma już od dawna.
10-10-2014 00:38:16
M.Łazarz
Technicznie jest to możliwe tylko ZDM nie kwapi się do takich działań.
09-10-2014 21:38:27
Lazarzanin
"progi zwalniające" na Kasprzaka? Chociszewskiego? gratuluję pomysłowości........ponieważ jeżdżą tamtędy autobusy na pewno zdm i mpk się na to zgodzi! Technicznie to jest niemożliwe. Znaki stopu też nic nie dają, kierowcy powodujący wypadki po prostu nie patrzą na znaki. Jedyne rozwiązanie to sygnalizacja świetlna......ale na takie "bzdury" przecież nie warto wydawać pieniędzy.
09-10-2014 15:43:18
M.Łazarz
To prawda, ale rekordy wypadków bije skrzyżowanie Chociszewskiego/Kasprzaka i Kasprzaka/Potworowskiego.Myślimy o złożeniu wniosku do ZDM o progi spowalniające lub 'Wyniesienie' skrzyżowania jeżeli nie chcą zrobić świateł.
09-10-2014 09:49:48
123
Sygnalizacja, albo chociaż znaki stopu na Jarochowskiego! To skrzyżowanie to jakiś koszmar.
09-10-2014 07:11:40
Negatyw
Tam już od dawna powinna stać sygnalizacja. I zamiast na kolejny pomnik - pieniądze powinny pójść właśnie na to! Ale jak będziemy jedynie czytać, to nic się nie zmieni. Trzeba wysyłać maile i pisma do um i zdm.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Śpiewamy polskie piosenki - "Na całej połaci śnieg" - piosenki zimowe i utwory świąteczne z płyty "Szukamy stajenki" Jacka Kaczmarskiego i "Moje kolędy na koniec wieku" Zbigniewa Preisnera. Gościnnie

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: